Біблійний Сад буде в Івано-Франківську (фото)

Вчора, 21 березня 2011 року, в Прикарпатському Національному Університеті відбулася презентація проекту створення Біблійного Саду.

 

Біблійний Сад буде створено на базі університетського Ботанічного Саду. Все цієї весни почнуться роботи по закладенню Біблійного Саду.

 

Професор, завідувач кафедри біохімії та біотехнологій ПНУ ім. В. Стефаника Володимир Лущак, як автор та ініціатор проекту власне і представив проект на розсуд присутніх гостей, журналістів, учнів івано-франківських шкіл, студентів та викладачів університету. 

 

«В Святому письмі згадуються більше ста рослин, з яких більше половини може рости в наших умовах на відкритому грунті, - розповідає В. Лущак, - тому ми плануємо в співпраці з ботанічними садами України та закордонними ботанічними садами зібрати колекцію рослин Святого Письма».

 

Директор Ботанічного саду ПНУ Тетяна Козак розповіла власне про стан та перспективи розвитку Ботанічного саду. Цікаво,що в Західній Україні університетський Сад чи не найбільший. За словами Т. Козак, Ботанічний сад Чернівецького університету має всього 3 гектари53 чоловіки персоналу), Львіський 16 гектарів (120 працівників), в той час Ботанічний Сад Прикарпатського Унівеситету має аж 127 гектарів і при цьому всього 28 працівників.

 

Володимир Лущак повідомив, що однією з цілей проекту є і розвиток волонтерства серед студентів та молоді, які будуть працювати над закладенням та розвитком Біблійного саду: «Діти, працюючи в Саду, будуть вчитися жити як в гармонії з природою, з зовнішнім світом, з іншими людьми, так і в гармонії з собою». Також В. Лущак повідомив, що Сад буде пристосований і для людей з особливими потребами, деякі тексти будуть зроблені шрифтом Брайля, а доріжки будуть пристосовані для пересування на інвалідних колясках.

 

Під час презентації виступили також завідувач кафедри релігієзнавства та теології Святослав Кияк та отець Борис Гобир. Отець Борис висловився в підтримку проекту: «Безперечно це потрібний проект. Головною метою людини в земному житті – є пізнати Бога, і завдяки цьому Спастися. Пасічнянська громада прийме участь в реалізації цього проекту. Ідея реалізації Біблійного Саду – це ідея реалізації Божого Царства на Землі».

 

На презентації проекту одразу ж знайшлися і партнери. Професор Івано-Франківського Медуніверситету В. Боцюрко повідомив, що він також займається створенням Біблійного саду в Маріямпільському Містечку Пречистої Діви Марії та висловив впевненість в майбутній співпраці з Біблійним Садом ПНУ.

 

Завідувач кафедри біології Василь Парпан висловив побажання, щоб і кафедра біології також прийняла участь в закладенні Біблійного Саду. Також В. Парпан відмітив: «В свій час «вирвати» 127 гектарів землі в безпосередній близькості від Івано-Франківська – це був справжній подвиг тих людей, які це зробили, але яких я називати сьогодні не буду…» А ми назвемо – це колишній ректор  ПНУ Віталій Кононенко та декан факультету В. Сельський. Але, очевидно, Василь Парпан вирішив, що називати прізвище колишнього ректора Віталія Кононенка в присутності «живого» діючого ректора Богдана Остафійчука є не зовсім «політкоректним»…

 

 

Під час презентації проекту Біблійного Саду

 

Ініціатор ідеї Біблійного Саду завідуючий кафедрою біохімії та біотехнологій

професор Володимир Лущак презентує проект

 

Отець Борис Гобир вітає прект та обіцяє підтримку мешканців иікрорайону Пасічна

 

В. Лущак та директор Ботанічного Саду ПНУ Тетяна Козак

 

Завідуючий кафедрою біології професор Василь Парпан

 

Між виступами під час презентації група бандуристів сім'ї професора ПНУ В. Вівчаренка

виконувала бібілійні та патріотичні пісні

 

 Один із Біблійних садів Шотландії

 

Довідка. 

Кафедра біохімії та біотехнології створена на природничому факультеті (нині Інститут природничих наук) в жовтні 2002 року. У 2010 році вона трансформована. На сьогодні вона є однією з найперспективніших кафедр університету. На ній працюють 3 доктори наук і 7 кандидатів наук.

 

На даний час проводиться підготовка бакалаврів, спеціалістів і магістрів біохімії. Функціонує аспірантура з трьох спеціальностей: "біохімія", "біотехнологія" та "імунологія". За час існування кафедри захищені одна докторська та сім кандидатських дисертацій. 

 

Наукові роботи викладачів кафедри добре відомі у світі, оскільки в друці результатів наукових досліджень перевага віддається міжнародним виданням з високим науковим рейтингом.

 

Співробітники кафедри тісно співпрацюють з науковцями Канади, США, Великобританії, Фінляндії,  Швеції, Польщі, Німеччини та Бразилії.

 

На даний момент співробітники, аспіранти та студенти кафедри працюють у лабораторіях США, Канади, Фінляндії, Швеції, Швейцарії та Великобританії.

 

На кафедрі читали лекції два лауреати Нобелівської премії (Німеччина), академіки та професори з України (Києва, Львова), Польщі, США, Швеції, Угорщини, Чехії і Великобританії.

 

На кафедрі проводиться науковий семінар, у якому беруть участь викладачі і студенти. Доповіді робляться українською та англійською мовами. Взагалі оволодінню англійською мовою приділяється особлива увага, оскільки вона на даний час є основною мовою наукового спілкування.  Фахової англійської мови студентів навчають викладачі кафедри, які тривалий час працювали у закордонних лабораторіях.  

 

Фундаментальні наукові дослідження, які проводять ся на кафедрі полягають у вивченні впливу факторів зовнішнього середовища на організми бактерій, грибів, рослин і тварин. Особлива увага приділяється роботам з впливу іонів важких металів та пестицидів.  Блок біомедичних досліджень пов'язаний з вивченням на модельних організмах проблем старіння та ожиріння,  а також пристосування до стресу, пошукові речовин, які покращують стан здоров'я.  

 

Прикладні дослідження пов’язані з оптимізацією умов вирощування лікарських та їстівних грибів, отримання симбіотичних азотфіксуючих бактерій, отриманням продуцентів термостабільної та алкалостабільної амілази, вирощування безвірусної картоплі.

 

На даний момент реалізуються два білатеральні проекти між кафедрою біохімії та біотехнології ПНУ та: 

1. Інститутом морських та полярних досліджень імені Альфреда Вегенера.

2. Університетом м. Лунд (Швеція).

 

 

Кафедра біохімії проводить досліди з безвірусною картоплею, яка дає вдвічі вищі врожаї від звичайної

 

Дріжджі та гриби глива - також об'єкт достіджень біохіміків

 

Об'єкти досліджень кафедри біохімії

 

Колектив кафедри біохімії та біотехнологій

 

 

11


22.03.2011 6485 1
Коментарі (1)

Студент 2011.03.22, 14:39
Парпан - корупціонер №2 в Прикарпатському унівеситеті. Не пускайте його в біблійний сад!
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2487
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1580 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3659
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5430
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1680
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2080

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

169

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

193

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

400

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

884
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

477
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

773
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2470 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

507
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

871
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4920
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

738
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

656
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

587
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

403
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

729
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

888 2