Безпечна та ефективна: Агентство ЄС оприлюднило висновок про вакцину AstraZeneca

Європейське агентство з лікарських засобів дійшло висновку, що протикоронавірусна вакцина Oxford-AstraZeneca є "безпечною та ефективною".

Водночас там заявили, що продовжать вивчати можливий зв'язок між препаратом та побічними ефектами у вигляді тромбозу, які він нібито здатен викликати, пише BBC Україна, передає Фіртка.

Переконливих доказів цих тверджень досі немає. Попри це, вже 13 європейських країн вирішили тимчасово призупинити вакцинацію Oxford-AstraZeneca.

Із закликом продовжити кампанію вакцинації цим препаратом раніше виступила Всесвітня організація охорони здоров'я. ВООЗ має оприлюднити детальний висновок щодо Oxford-AstraZeneca у п'ятницю, 18 березня.

Низка країн, зокрема Німеччина, Італія, Франція та Нідерланди, призупинили використання препарату після повідомлень про нечисленні випадки тромбозу в деяких вакцинованих пацієнтів.

Щеплення принаймні однією дозою AstraZeneca отримали близько 17 мільйонів людей у Європейському Союзі та Великій Британії.

При цьому виявили менше ніж 40 випадків утворення тромбів у людей, які отримали вакцину. Доказів того, що вони були спричинені саме вакцинацією немає.

Але уряди кількох країн все ж вирішили вжити превентивних заходів. Їхні офіційні представники пояснювали, що хочуть дочекатися висновку Європейське агентство з лікарських засобів.

"Ми не можемо допустити жодних сумнівів щодо вакцини", - сказав міністр охорони здоров'я Нідерландів Уго де Йонге.

Розробник вакцини англо-шведська компанія AstraZeneca наполягала, що немає жодних доказів зв'язку підвищеного ризику згортання крові та щеплення. Там зазначили, що у ЄС та Британії зареєстрували 15 випадків тромбозу глибоких вен і 22 випадки легеневої емболії.

Як заявила Ен Тейлор, головна медична директорка компанії, це менше, ніж сто випадків на групу у 17 млн людей, тобто менше, ніж можна було очікувати.

Водночас за її словами, пандемія призвела до підвищеної уваги до людей, які отримують щеплення. Розробник вакцини наполягає, що препарат пройшов ретельну перевірку під час клінічних випробувань і є безпечним.

В Україні в рамках вакцинації використовують препарат Covishield. Це ліцензований аналог саме Oxford-AstraZeneca.


Нагадаємо, 15 053 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 18 березня 2021 року. Крім того, на Прикарпатті за добу 559 підтверджених випадків.

Варто наголосити, процес вакцинації в Івано-Франківській області розпочали 25 лютого.

Загалом область  отримала 22 тисячі доз вакцини. Її вистачить, щоб провакцинувати 11 тисяч осіб. 

Відомо, що першочергово вакцинуватимуть медиків з мобільних бригад. Потім медиків, які працюють у лікарнях із пацієнтами, хворими на COVID-19, а також працівників та мешканців закладів із догляду за літніми людьми.

Першою на Прикарпатті дозу вакцини отримала лікарка із міста Надвірна, завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Леся Возняк.

Нагадаємо, черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19. Проте, у Чернігові медики масово відмовляються від вакцинації.

Крім того, проти COVID-19 вакцинувався Зеленський.

До слова, очільник Івано-Франківська вакцинувався від COVID-19.

Також у мобільному госпіталі вакцинувався голова Івано-Франківської ОДА та головний санлікар області.


Читайте також:

ВООЗ та ЕМА наполягають на продовженні вакцинації препаратом AstraZeneca

У яких країнах призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca (ІНФОГРАФІКА)


18.03.2021 1520
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

951 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

831
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1648
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2276
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4259 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3257

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

242

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

478

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

423

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

884
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8001
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

661
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

701
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1114
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

701
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6286
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1776
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

162
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

247
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1591
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

790 1