Безкоштовне навчання на грантовій основі: історії студентів УКД

Стереотип, з яким часто стикаються абітурієнти: якісна вища освіта - це вкрай дорого. Проте в Університеті Короля Данила переконані, що вища освіта повинна бути доступною для кожної обдарованої молодої людини. Завперш, навчатися безкоштовно можуть випускники 11-х класів, які отримали високі бали на ЗНО / НМТ. Така ініціатива стала доступною за підтримки Фонду отця Івана Луцького.
Абітурієнти, які склали ЗНО / НМТ на 180-200 балів, навчатимуться в Університеті Короля Данила абсолютно безкоштовно, тобто зі знижкою 100%. Для вступників, які отримали 160-180 балів на ЗНО / НМТ, університет надає 50%-знижку на навчання. До слова, грант діє упродовж усього періоду навчання за умови активної участі студента в житті університету й коледжу, відмінного складання заліків і екзаменів кожної сесії.

Гранти, конкурси, державні місця та безплатне навчання - це ті можливості, які університет пропонує обдарованим молодим людям.

Засновник університету, меценат, священнослужитель, наставник, перший ректор університету отець Іван Луцький дуже любив дітей й не був байдужим до їхньої долі. Для того, аби його добрі справи вершилися й надалі, керівництво університету заснувало фонд в його пам'ять, який функціонує впродовж близько 10 років. За цей час сотні дітей отримали можливість безоплатно навчатися й здобувати справді фахові знання.

«Ми заклад, який формує простір успішності, і для нас важливо майбутнє наших студентів»,- розповідає ректор УКД Мирослав Луцький.

Таким шансом ще у 2019 році скористався сьогодні вже магістр-дизайнер, графічний дизайнер відділу маркетингу та зв’язків з громадськістю УКД Назарій Дрозд. Хлопець розповідає, що прагнув обрати найкращий заклад вищої освіти для своєї професійної реалізації, тому вступив до УКД.

«Насправді, зараз через різноманіття освітніх програм майбутньому вступникові важко обрати заклад, у якому планує навчатися. Важливо, як на мене, враховувати не лише «фаховість» та престиж вишу, а й те, чи сприятиме він у формуванні тебе як особистості й чи не стоятиме осторонь твоєї професійної реалізації. Відвідавши День відкритих дверей, я ознайомився з університетським середовищем УКД, відчув студентську атмосферу та мав можливість  відвідати ряд майстер-класів зі спеціальностей. Зваживши окреслені перспективи, таки обрав УКД. Ключовим аспектом ухваленого рішення стало якісне технічне забезпечення, комфортний та сучасний простір. Крім того, чув багато хороших відгуків від знайомих, які здобували тут вищу освіту. Суттєвою перевагою стала наявність грантової системи навчання», - розповів Назарій Дрозд.

Назарій склав ЗНО на понад 190 балів й, пройшовши творчий конкурс в університеті, отримав можливість навчатися в УКД безкоштовно. Для себе хлопець обрав графічний дизайн.

«Творчість у моєму житті посідала пріоритетне місце ще змалку. У дитинстві любив малювати, цікавився історією мистецтв, життям та творчістю митців, з часом самотужки намагався опанувати графіку, відтак - загорівся ідеєю створювати її самостійно, - ділиться студент, - тому, закінчуючи гімназію, я чітко усвідомлював, у якій сфері буду реалізовуватись надалі. Дизайн, на мою думку, є надзвичайно перспективною галуззю для втілення власних творчих амбіцій».

На  другому курсі хлопець втратив знижку на навчання, адже не підтвердив свої знання під час заліково-екзаменаційної сесії.

«На жаль, на другому курсі я отримав трійку за один предмет й на наступний рік мені не продовжили гранту. Насправді, це стало для мене мотивацією, адже, втративши можливість навчатися безкоштовно, я почав докладати максимум зусиль для того, аби повернути її, і вже на четвертому курсі я знову навчався в УКД за грантовою системою».

Комп’ютерний дизайн в графіці, дизайн-проектування, рисунок, шрифти та живопис - ці та ще багато інших дисциплін зміг опанувати за роки навчання студент.

«Для успішного дизайнера важливі практичні навички та багатогранний досвід у різних сферах дизайну. Дисципліни, що їх вивчали впродовж навчання, - частина мого професійного росту та розвитку. Тепер можу впевнено стверджувати, що завдяки УКД я став хорошим фахівцем-дизайнером, який після завершення навчання готовий до нових професійних та життєвих викликів».

«Якісна вища освіта - це те, що приваблює абітурієнтів в УКД уже впродовж майже тридцяти років, - стверджує ректор закладу Мирослав Луцький. - Ми в Університеті Короля Данила «вболіваємо» за кожного нашого студента, створюючи умови для його росту та розвитку, розкриття потенціалу, творчих і наукових здібностей».

Фотогалерея


04.12.2023 320
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині починалися ще з кінця 60-х років. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла рішення про створення музею в місті. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів Ксенею Циганюк. 

1096 9
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9730 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

10738 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4843
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2620
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2125

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

127

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

528

Огляд світових ЗМІ у контексті того, що може чекати українців у випадку перемоги на виборах в США Дональда Трампа.

922

Популярний американський телеведучий Такер Карлсон взяв інтервю у володимира путіна. Причини цієї події були передбачливо описані ТУТ. А зараз – про те, який меседж через Карлсона передав путін для американської аудиторії. Почав він з фейкової

759
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

120
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1128
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

626
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1797
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1607
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

587
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

1008
23.02.2024

На чисельні прохання в Івано-Франківську відбудеться концерт рок-кумира, українського музиканта-мультиінструменталіста, вокаліста, композитора Олега Скрипки та гурту Воплі Відоплясова. Подія відбудеться 3 березня 18:00 - Івано-Франківськ, Panorama PUB,

239
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

202
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

690 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1321 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

908 1