Безкоштовне навчання на грантовій основі: історії студентів УКД

Стереотип, з яким часто стикаються абітурієнти: якісна вища освіта - це вкрай дорого. Проте в Університеті Короля Данила переконані, що вища освіта повинна бути доступною для кожної обдарованої молодої людини. Завперш, навчатися безкоштовно можуть випускники 11-х класів, які отримали високі бали на ЗНО / НМТ. Така ініціатива стала доступною за підтримки Фонду отця Івана Луцького.
Абітурієнти, які склали ЗНО / НМТ на 180-200 балів, навчатимуться в Університеті Короля Данила абсолютно безкоштовно, тобто зі знижкою 100%. Для вступників, які отримали 160-180 балів на ЗНО / НМТ, університет надає 50%-знижку на навчання. До слова, грант діє упродовж усього періоду навчання за умови активної участі студента в житті університету й коледжу, відмінного складання заліків і екзаменів кожної сесії.

Гранти, конкурси, державні місця та безплатне навчання - це ті можливості, які університет пропонує обдарованим молодим людям.

Засновник університету, меценат, священнослужитель, наставник, перший ректор університету отець Іван Луцький дуже любив дітей й не був байдужим до їхньої долі. Для того, аби його добрі справи вершилися й надалі, керівництво університету заснувало фонд в його пам'ять, який функціонує впродовж близько 10 років. За цей час сотні дітей отримали можливість безоплатно навчатися й здобувати справді фахові знання.

«Ми заклад, який формує простір успішності, і для нас важливо майбутнє наших студентів»,- розповідає ректор УКД Мирослав Луцький.

Таким шансом ще у 2019 році скористався сьогодні вже магістр-дизайнер, графічний дизайнер відділу маркетингу та зв’язків з громадськістю УКД Назарій Дрозд. Хлопець розповідає, що прагнув обрати найкращий заклад вищої освіти для своєї професійної реалізації, тому вступив до УКД.

«Насправді, зараз через різноманіття освітніх програм майбутньому вступникові важко обрати заклад, у якому планує навчатися. Важливо, як на мене, враховувати не лише «фаховість» та престиж вишу, а й те, чи сприятиме він у формуванні тебе як особистості й чи не стоятиме осторонь твоєї професійної реалізації. Відвідавши День відкритих дверей, я ознайомився з університетським середовищем УКД, відчув студентську атмосферу та мав можливість  відвідати ряд майстер-класів зі спеціальностей. Зваживши окреслені перспективи, таки обрав УКД. Ключовим аспектом ухваленого рішення стало якісне технічне забезпечення, комфортний та сучасний простір. Крім того, чув багато хороших відгуків від знайомих, які здобували тут вищу освіту. Суттєвою перевагою стала наявність грантової системи навчання», - розповів Назарій Дрозд.

Назарій склав ЗНО на понад 190 балів й, пройшовши творчий конкурс в університеті, отримав можливість навчатися в УКД безкоштовно. Для себе хлопець обрав графічний дизайн.

«Творчість у моєму житті посідала пріоритетне місце ще змалку. У дитинстві любив малювати, цікавився історією мистецтв, життям та творчістю митців, з часом самотужки намагався опанувати графіку, відтак - загорівся ідеєю створювати її самостійно, - ділиться студент, - тому, закінчуючи гімназію, я чітко усвідомлював, у якій сфері буду реалізовуватись надалі. Дизайн, на мою думку, є надзвичайно перспективною галуззю для втілення власних творчих амбіцій».

На  другому курсі хлопець втратив знижку на навчання, адже не підтвердив свої знання під час заліково-екзаменаційної сесії.

«На жаль, на другому курсі я отримав трійку за один предмет й на наступний рік мені не продовжили гранту. Насправді, це стало для мене мотивацією, адже, втративши можливість навчатися безкоштовно, я почав докладати максимум зусиль для того, аби повернути її, і вже на четвертому курсі я знову навчався в УКД за грантовою системою».

Комп’ютерний дизайн в графіці, дизайн-проектування, рисунок, шрифти та живопис - ці та ще багато інших дисциплін зміг опанувати за роки навчання студент.

«Для успішного дизайнера важливі практичні навички та багатогранний досвід у різних сферах дизайну. Дисципліни, що їх вивчали впродовж навчання, - частина мого професійного росту та розвитку. Тепер можу впевнено стверджувати, що завдяки УКД я став хорошим фахівцем-дизайнером, який після завершення навчання готовий до нових професійних та життєвих викликів».

«Якісна вища освіта - це те, що приваблює абітурієнтів в УКД уже впродовж майже тридцяти років, - стверджує ректор закладу Мирослав Луцький. - Ми в Університеті Короля Данила «вболіваємо» за кожного нашого студента, створюючи умови для його росту та розвитку, розкриття потенціалу, творчих і наукових здібностей».

Фотогалерея


04.12.2023 393
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492