Безкоштовне навчання на грантовій основі: історії студентів УКД

Стереотип, з яким часто стикаються абітурієнти: якісна вища освіта - це вкрай дорого. Проте в Університеті Короля Данила переконані, що вища освіта повинна бути доступною для кожної обдарованої молодої людини. Завперш, навчатися безкоштовно можуть випускники 11-х класів, які отримали високі бали на ЗНО / НМТ. Така ініціатива стала доступною за підтримки Фонду отця Івана Луцького.
Абітурієнти, які склали ЗНО / НМТ на 180-200 балів, навчатимуться в Університеті Короля Данила абсолютно безкоштовно, тобто зі знижкою 100%. Для вступників, які отримали 160-180 балів на ЗНО / НМТ, університет надає 50%-знижку на навчання. До слова, грант діє упродовж усього періоду навчання за умови активної участі студента в житті університету й коледжу, відмінного складання заліків і екзаменів кожної сесії.

Гранти, конкурси, державні місця та безплатне навчання - це ті можливості, які університет пропонує обдарованим молодим людям.

Засновник університету, меценат, священнослужитель, наставник, перший ректор університету отець Іван Луцький дуже любив дітей й не був байдужим до їхньої долі. Для того, аби його добрі справи вершилися й надалі, керівництво університету заснувало фонд в його пам'ять, який функціонує впродовж близько 10 років. За цей час сотні дітей отримали можливість безоплатно навчатися й здобувати справді фахові знання.

«Ми заклад, який формує простір успішності, і для нас важливо майбутнє наших студентів»,- розповідає ректор УКД Мирослав Луцький.

Таким шансом ще у 2019 році скористався сьогодні вже магістр-дизайнер, графічний дизайнер відділу маркетингу та зв’язків з громадськістю УКД Назарій Дрозд. Хлопець розповідає, що прагнув обрати найкращий заклад вищої освіти для своєї професійної реалізації, тому вступив до УКД.

«Насправді, зараз через різноманіття освітніх програм майбутньому вступникові важко обрати заклад, у якому планує навчатися. Важливо, як на мене, враховувати не лише «фаховість» та престиж вишу, а й те, чи сприятиме він у формуванні тебе як особистості й чи не стоятиме осторонь твоєї професійної реалізації. Відвідавши День відкритих дверей, я ознайомився з університетським середовищем УКД, відчув студентську атмосферу та мав можливість  відвідати ряд майстер-класів зі спеціальностей. Зваживши окреслені перспективи, таки обрав УКД. Ключовим аспектом ухваленого рішення стало якісне технічне забезпечення, комфортний та сучасний простір. Крім того, чув багато хороших відгуків від знайомих, які здобували тут вищу освіту. Суттєвою перевагою стала наявність грантової системи навчання», - розповів Назарій Дрозд.

Назарій склав ЗНО на понад 190 балів й, пройшовши творчий конкурс в університеті, отримав можливість навчатися в УКД безкоштовно. Для себе хлопець обрав графічний дизайн.

«Творчість у моєму житті посідала пріоритетне місце ще змалку. У дитинстві любив малювати, цікавився історією мистецтв, життям та творчістю митців, з часом самотужки намагався опанувати графіку, відтак - загорівся ідеєю створювати її самостійно, - ділиться студент, - тому, закінчуючи гімназію, я чітко усвідомлював, у якій сфері буду реалізовуватись надалі. Дизайн, на мою думку, є надзвичайно перспективною галуззю для втілення власних творчих амбіцій».

На  другому курсі хлопець втратив знижку на навчання, адже не підтвердив свої знання під час заліково-екзаменаційної сесії.

«На жаль, на другому курсі я отримав трійку за один предмет й на наступний рік мені не продовжили гранту. Насправді, це стало для мене мотивацією, адже, втративши можливість навчатися безкоштовно, я почав докладати максимум зусиль для того, аби повернути її, і вже на четвертому курсі я знову навчався в УКД за грантовою системою».

Комп’ютерний дизайн в графіці, дизайн-проектування, рисунок, шрифти та живопис - ці та ще багато інших дисциплін зміг опанувати за роки навчання студент.

«Для успішного дизайнера важливі практичні навички та багатогранний досвід у різних сферах дизайну. Дисципліни, що їх вивчали впродовж навчання, - частина мого професійного росту та розвитку. Тепер можу впевнено стверджувати, що завдяки УКД я став хорошим фахівцем-дизайнером, який після завершення навчання готовий до нових професійних та життєвих викликів».

«Якісна вища освіта - це те, що приваблює абітурієнтів в УКД уже впродовж майже тридцяти років, - стверджує ректор закладу Мирослав Луцький. - Ми в Університеті Короля Данила «вболіваємо» за кожного нашого студента, створюючи умови для його росту та розвитку, розкриття потенціалу, творчих і наукових здібностей».

Фотогалерея


04.12.2023 445
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1566 4
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1936
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6150 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2433
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2178
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3407

Ігор Шолтис — військовослужбовець батальйону "Нахтіґаль", брав участь у боях на Сході України, у Пісках Донецької області отримав важке поранення. Свій бойовий шлях розпочав ще у 2014 році, а після поранення вдруге повернувся на фронт уже під час повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.  

188

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

839

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1985

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2742
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

506
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

632
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1216
16.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

371
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34078
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

984
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

1093
15.10.2024

Улюблений дует мільйонів та різних поколінь українців знову виступить разом на сцені. 20 жовтня легенди української естради – Іво Бобул і Лілія Сандулеса — виступлять із двома концертами у Драмтеатрі.  

568
16.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

165
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

845
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

795
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

575