Безконтактний дезінфектор франківських винахідників переміг у міжнародному конкурсі

Франківські винахідники розробили безконтактні професійні дезінфектори. Їхній винахід переміг у міжнародному конкурсі UPSHIFT. Окрім того, вони працюють над розробкою мобільного додатку для безпеки людей у період пандемії.

Команда винахідників – четверо школярів, одна студентка та троє наукових керівників, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

Юрій Тумир показує робочий варіант безконтактного дезінфектора. Блок електроніки поки що - без корпусу.

"Підносиш до нього руки, є датчик і рідина розпилюється. Взагалі я нічого нового не винайшов. З’явилася ідея зробити дешевий аналог дорогих дезінфекторів, доступний для шкіл, наприклад", - розповідає Юрій Тумир.

Науковий керівник проєкту Олександр Аронець розповідає, що ціна на корпус для електронного розпилювача піднялася. Усе через те, що акриловий пластик активно використовують у період пандемії. Зараз винахідники шукають підприємців, які змогли б за оптимальною ціною зробити такі корпуси.

"Є розпилювачі для мила. Вони дешеві, коштують 200-300 гривень. Але дезінфікуючу рідину вони подавати не можуть або роблять це некоректно. Змінюється об’єм, можуть взагалі не подавати. Розпилювачі, які подають рідину, повинні мати певні характеристики, спрацьовувати на певний об’єм", - каже Олександр Аронець.

Згідно з проєктом, команда має виготовити 50 безконтактних дезінфекторів та знайти, де їх збути. Прототип назвали першими буквами своїх імен.

Також винахідники працюють над додатком до смартфона.

"В разі перебування в місці з великим скупченням людей, на телефон приходитиме сповіщення про те, що тут гуляти не потрібно. Також щодня можна дивитися на те, де найнебезпечніші місця по місту, а де безпечні", - розповів один із винахідників Мирослав Возняк.

Ідея створити безконтактний дезінфектор та мобільний додаток виникла у центрі освітніх інновацій, каже менеджерка проєкту Христина Гафійчук. Дівчина розповідає, що здобути перемогу було нелегко. У міжнародному конкурсі UPSHIFT фінансування отримали п'ять проєктів.

"Спершу було 140 команд, які надіслали свої заявки. Нам пощастило, ми потрапили у двадцятку, з якою журі вирішило провести онлайн-співбесіду. Там ми коротко розповіли про мету нашого проєкту, що маємо робити тощо. В нас було чотири тренінги, під час яких ми готували модулі, тобто розбирали нашу вікову категорію, наших цільових персонажів, тобто доробляли наш проєкт до "цукерочки", - каже Христина Гафійчук.

Центр освітніх інновацій в Івано-Франківську працює рік. Тут є 27 гуртків.


Читайте також:

У Франківську учні розробили альтернативу дорогим дезінфекторам (ВІДЕО)


11.09.2020 1845
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопця, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання. Так, 27 червня 2025 року Долинський районний суд Івано-Франківської області виніс вирок у резона

1000
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18724
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1688
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1177
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2219
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3790

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1905

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

643

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1265

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1419
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

331
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

843
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24361
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

565
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

582
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

719
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1609
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7924
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

325
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

740
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1994 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

706