Безконтактний дезінфектор франківських винахідників переміг у міжнародному конкурсі

Франківські винахідники розробили безконтактні професійні дезінфектори. Їхній винахід переміг у міжнародному конкурсі UPSHIFT. Окрім того, вони працюють над розробкою мобільного додатку для безпеки людей у період пандемії.

Команда винахідників – четверо школярів, одна студентка та троє наукових керівників, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

Юрій Тумир показує робочий варіант безконтактного дезінфектора. Блок електроніки поки що - без корпусу.

"Підносиш до нього руки, є датчик і рідина розпилюється. Взагалі я нічого нового не винайшов. З’явилася ідея зробити дешевий аналог дорогих дезінфекторів, доступний для шкіл, наприклад", - розповідає Юрій Тумир.

Науковий керівник проєкту Олександр Аронець розповідає, що ціна на корпус для електронного розпилювача піднялася. Усе через те, що акриловий пластик активно використовують у період пандемії. Зараз винахідники шукають підприємців, які змогли б за оптимальною ціною зробити такі корпуси.

"Є розпилювачі для мила. Вони дешеві, коштують 200-300 гривень. Але дезінфікуючу рідину вони подавати не можуть або роблять це некоректно. Змінюється об’єм, можуть взагалі не подавати. Розпилювачі, які подають рідину, повинні мати певні характеристики, спрацьовувати на певний об’єм", - каже Олександр Аронець.

Згідно з проєктом, команда має виготовити 50 безконтактних дезінфекторів та знайти, де їх збути. Прототип назвали першими буквами своїх імен.

Також винахідники працюють над додатком до смартфона.

"В разі перебування в місці з великим скупченням людей, на телефон приходитиме сповіщення про те, що тут гуляти не потрібно. Також щодня можна дивитися на те, де найнебезпечніші місця по місту, а де безпечні", - розповів один із винахідників Мирослав Возняк.

Ідея створити безконтактний дезінфектор та мобільний додаток виникла у центрі освітніх інновацій, каже менеджерка проєкту Христина Гафійчук. Дівчина розповідає, що здобути перемогу було нелегко. У міжнародному конкурсі UPSHIFT фінансування отримали п'ять проєктів.

"Спершу було 140 команд, які надіслали свої заявки. Нам пощастило, ми потрапили у двадцятку, з якою журі вирішило провести онлайн-співбесіду. Там ми коротко розповіли про мету нашого проєкту, що маємо робити тощо. В нас було чотири тренінги, під час яких ми готували модулі, тобто розбирали нашу вікову категорію, наших цільових персонажів, тобто доробляли наш проєкт до "цукерочки", - каже Христина Гафійчук.

Центр освітніх інновацій в Івано-Франківську працює рік. Тут є 27 гуртків.


Читайте також:

У Франківську учні розробили альтернативу дорогим дезінфекторам (ВІДЕО)


11.09.2020 1768
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2331
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1497 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3593
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5359
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1629
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2009

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

60

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

134

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

391

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

413
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

733
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2426 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

416
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

828
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4880
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

697
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

569
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

514
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

365
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

683
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

848 2