Без урочистих лінійок та масок на уроках: у МОН розповіли про навчання в умовах карантину

Міністерство охорони здоров’я та державний санітарний лікар розробили низку правил та постанов, за якими в умовах епідемії з 1 вересня будуть навчатися школярі та студенти.

Як готуються освітяни в ефірі Українського радіо розповіла державна експертка Директорату шкільної освіти головного управління шкільної освіти МОН Марія Дробот, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

За її словами, школи забезпечать всіма засобами гігієни, а до закладів освіти не допускатимуться люди, які матимуть температуру 37,2 та ознаки ГРВІ. Дробот зазначила, що медсестри або уповноважені особи здійснюватимуть облік дітей, які перебувають на лікарняному. Вона також додала, що робота в інклюзивних класах зміниться.

"Для тих дітей, які перебувають у зоні ризику, зокрема, через легеневі захворювання, заклад освіти може рекомендувати батькам навчатися дистанційно", — розповіла Дробот.


Навчання у "червоних" зонах

Посадовиця розповіла, що навчальний процес відбуватиметься традиційно, крім зон з червоним рівнем небезпеки. Дробот наголосила, що в таких регіонах школи закриватимуть на карантин, який триватиме два тижні.


Гнучкий розклад та ніяких урочистих лінійок

Марія Дробот розповіла, що традиційних урочистих лінійок на перше вересня не буде, а навчальний процес зроблять гнучким.

"Розклад має бути гнучким, щоб не було скупчення дітей в приміщеннях закладу освіти. Різний розклад уроків, різний розклад перерв", — пояснила вона і додала, що масковий режим у школі діятиме лише під час перерви, а на уроках в класі учні можуть їх не вдягати.

читайте також: Освіта на карантині: з чим ми маємо справу та що буде далі


Переміщення школою

За словами посадовиці, гнучким має бути й переміщення школою старшокласників, які мають ходити з кабінету в кабінет.

"Ми рекомендуємо мінімізувати рух між кабінетами, але це будуть вирішувати педагогічні ради. Постанова держсанлікаря містить положення щодо проведення уроків на відкритому повітрі, якщо дозволяють погодні умови. Маються на увазі, наприклад, уроки фізкультури", — зазначила вона.


Що з групами продовженого дня та їдальнями

МОН зазначило, що групи продовженого дня, як і їдальні, також працюватимуть. Утім, зміниться розсадження учнів у їдальні та правила для закладів, де був "шведський стіл" або інша модель самообслуговування. У таких закладах їжу подаватиме персонал з дотриманням всіх санітарних норм.

Нагадаємо, з першого вересня в Івано-Франківську діти йдуть у школи і садочки.


12.08.2020 2384
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

631
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1823 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1111 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

534
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6884 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11356 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

314

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1050

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1096

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1091
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

259
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1064
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

829
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

722
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2925
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4420
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18421
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

292
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

337
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

647
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

749