Вже сьогодні мільйони американців скористалися власним конституційним правом та безпечно проголосували. Процедура проста - заздалегідь заповнюєш бюлетень запаковуєш у подвійний конверт та відправляєш поштою до відповідного територіального органу підрахунку.
На минулих виборах таким чином проголосувало близько 33 мільйонів громадян США.
Цього разу через коронавірус їхня кількість зросла до 82 мільйонів.
Скажімо, в одному з ключових штатів, що "вагається" у підтримці Трампа чи Байдена - Мічигані, - як очікується, поштою проголосують близько трьох мільйонів людей.
Явка виборців на місцевих виборах в Україні 25 жовтня склала 36,8%.
В Івано-Франківську, гадаю, щонайменше 10 % виборців не відвідали виборчі дільниці через ситуативний абсентеїзм (загроза коронавірусу). Чимало виборців справді вирішило уникнути скупчення у людних місцях, щоб не підчепити COVID-19 в умовах слабких протиепідемічних заходів, вжитих місцевою владою на виборчих дільницях.
Натомість, попри передбачені у змінах до Виборчого кодексу альтернативні способи голосування без потреби фізичної присутності виборця на дільниці, державна влада так і не змогла запровадити ці нововведення 25 жовтня, навіть як пілотний проєкт.
Сьогодні міська ТВК оголосить офіційні результати виборів голови та ради Франківської територіальної громади.
Шкода, проте в умовах надзвичайної епідемічної ситуації, багато мешканців міста та приміських сіл залишились вдома в день виборів.
Люди обрали турботу про здоров'я, а не вибори в особливих епідемічних умовах.
Думаю таких, що вирішили "перестрахуватись" було не менше 15-20 тисяч.
Однак, гадаю, їх конституційне право на вільне волевиявлення було непрямим чином обмежене владою, яка не передбачила інших варіантів для голосування в умовах фактичної пандемії.
Якби відбулося голосування через Інтернет, результат виборів подекуди отримали б зовсім інший.
Однак, знову забракло головного - політичної волі.