Британці б'ють на сполох. У найближчі 10 років ми можемо залишитися без медоносних бджіл, у випадку якщо не будуть вжиті заходи для захисту цих корисних комах.
Вже кілька років бджоли масово гинуть у всій Європі. Тривогу б'ють не тільки бджолярі з Великобританії, в розпачі також Німеччина, Іспанія, Греція, Італія, Португалія, Польща і Україна.
У Європі в загибелі бджіл звинувачують кліщів Вароа, які забравшись у вулик вражають бджіл та їх потомство. Коли бджоляр помічає кліща, робити що-небудь вже пізно.
Знищити кліща допомагають інсектициди, але мед після такої обробки не підлягає продажу. Біологи з Німеччини пропонують використовувати щавлеву кислоту, яка, якщо її застосовувати за розробленою ними методикою, знищує до 95% кліщів.
Однак, на жаль, кліщ - не єдиний ворог бджіл, у трудівниць є інший ворог - сучасне сільське господарство. Американські вчені, у свою чергу, вважають, що бджіл вбивають радіосигнали мереж стільникового зв'язку. До такого ж висновку недавно прийшли і вчені з Німеччини.
Про загибель бджіл та джмелів навіть була написана спеціальна доповідь президентові США Б. Обамі. Загибель бджіл несе, за оцінками фахівців, ще одну велику небезпеку - різке та катоастрофічне зниження врожайності в сільському господарстві через зменшення прирордніх опилювачів рослин, яким саме і є бджоли.
15