"Батькам потрібно спілкуватися та цікавитися життям дитини", — Алла Бойчук про запобігання злочинам серед підлітків

Сьогодні серед дітей фіксують найбільше кримінальних правопорушень, пов'язаних із незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин на Прикарпатті.

У структурі вони займають 30%. Це — дев'ять кримінальних правопорушень.

Як батькам запобігти злочинам дітей, з журналісткою Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

Алла Бойчук наголошує, що насамперед важливо розмовляти зі своїми дітьми.

"Не показувати дітям, що вони вам байдужі. Кожен вік має свої особливості. Якщо батьки вважають, що вони забезпечили харчуванням, одягом, то це не виховання, це — обов'язок.

Виховати дитину — це спілкуватися з нею. Потрібно виховувати почуття відповідальності у дитини.

Дитина повинна мати свої певні обов'язки, для того, щоб виховати оце почуття відповідальності. Своєчасно реагувати на будь-які зміни поведінки.

Коли дитина побачить, що батьки вживають активних дій для попередження тих негативних явищ, то вона не стане наркозалежною, не стане на шлях вчинення кримінальних правопорушень", — каже Алла Бойчук.

Керівниця ювенальної превенції додає, вперше за останні роки в структурі злочинності не переважають майнові злочини.

"Зазвичай спостерігали найбільшу частку злочинів вчинених дітьми — крадіжки, грабежі, тобто майнові злочини. 

Це вперше за останні роки, коли ми спостерігаємо, що збільшилася кількість злочинів, які пов'язані із наркотиками. Тому це такий тривожний сигнал для нас та батьків. Батьки мають реагувати своєчасно.

Поліція в цьому напрямку працює. У нас є служба протидії наркозлочинності, яка документує. На жаль, у нас збільшилася кількість злочинів — задокументованих фактів збуту.

Головне наше завдання — встановити канал і джерело, де діти отримують наркотичні засоби. Зараз популярно — шляхом закладок. Їх замовляють в Telegram-каналах. Ця робота активна, постійно триває", — зазначає Бойчук.

Начальниця відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області зауважує, коли батьки приходять за консультаціями, то їм пояснюють, як діяти.

"Але, як правило, приходять батьки, коли запізно, коли вже щось трапилось. Або дитина пішла з дому, або винесла цінні речі, викрала кошти, тоді батьки приходять та просять про допомогу. Але тоді, на жаль, вже дуже пізно.

Ми рекомендуємо, що тоді потрібна медична допомога дитині.

Батьки перш за все мають одразу застосовувати активні дії при зміні поведінки. Вже тоді потрібно бути другом дитини. Ще потрібно знаходити час для спілкування.

Дуже прикро, коли ми отримуємо повідомлення про зникнення дитини і не отримуємо від батьків необхідної інформації для початку пошуку. Коли надходять нові повідомлення про зникнення і батьки не можуть сказати про друзів, чим живе дитина за межами дому, чим цікавиться. Це прикро.

Тому що, як правило, ці повідомлення надходять у нічний час доби і ми тісно співпрацюємо із закладами освіти, тобто директорами, заступниками, які надають потрібну інформацію.

Інколи фотографію ми не можемо знайти у батьків, а шукаємо в соціальних мережах або заклади освіти дають, щоб ми змогли орієнтувати наряд. 

Найважливіше, що треба розуміти батьками, — потрібно спілкуватися та цікавитися життям дитини", — резюмує Бойчук.

Більше читайте у матеріалі: «Дитяча наркоманія, розшуки неповнолітніх та випадки самогубств»: інтерв'ю з керівницею ювенальної превенції Івано-Франківщини Аллою Бойчук


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Шахрайство та аварії: які правопорушення найчастіше трапляються на Прикарпатті

Блокпости на Івано-Франківщині: як функціонують та наскільки ефективні


Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

526
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1113
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2360
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1288
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1870 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2879

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

620

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

694

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1617

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1599
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

414
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18322
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1287
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3620
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1000
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10744
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6545
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1155
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

416
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

649
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3269
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

968