"Батькам потрібно спілкуватися та цікавитися життям дитини", — Алла Бойчук про запобігання злочинам серед підлітків

Сьогодні серед дітей фіксують найбільше кримінальних правопорушень, пов'язаних із незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин на Прикарпатті.

У структурі вони займають 30%. Це — дев'ять кримінальних правопорушень.

Як батькам запобігти злочинам дітей, з журналісткою Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

Алла Бойчук наголошує, що насамперед важливо розмовляти зі своїми дітьми.

"Не показувати дітям, що вони вам байдужі. Кожен вік має свої особливості. Якщо батьки вважають, що вони забезпечили харчуванням, одягом, то це не виховання, це — обов'язок.

Виховати дитину — це спілкуватися з нею. Потрібно виховувати почуття відповідальності у дитини.

Дитина повинна мати свої певні обов'язки, для того, щоб виховати оце почуття відповідальності. Своєчасно реагувати на будь-які зміни поведінки.

Коли дитина побачить, що батьки вживають активних дій для попередження тих негативних явищ, то вона не стане наркозалежною, не стане на шлях вчинення кримінальних правопорушень", — каже Алла Бойчук.

Керівниця ювенальної превенції додає, вперше за останні роки в структурі злочинності не переважають майнові злочини.

"Зазвичай спостерігали найбільшу частку злочинів вчинених дітьми — крадіжки, грабежі, тобто майнові злочини. 

Це вперше за останні роки, коли ми спостерігаємо, що збільшилася кількість злочинів, які пов'язані із наркотиками. Тому це такий тривожний сигнал для нас та батьків. Батьки мають реагувати своєчасно.

Поліція в цьому напрямку працює. У нас є служба протидії наркозлочинності, яка документує. На жаль, у нас збільшилася кількість злочинів — задокументованих фактів збуту.

Головне наше завдання — встановити канал і джерело, де діти отримують наркотичні засоби. Зараз популярно — шляхом закладок. Їх замовляють в Telegram-каналах. Ця робота активна, постійно триває", — зазначає Бойчук.

Начальниця відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області зауважує, коли батьки приходять за консультаціями, то їм пояснюють, як діяти.

"Але, як правило, приходять батьки, коли запізно, коли вже щось трапилось. Або дитина пішла з дому, або винесла цінні речі, викрала кошти, тоді батьки приходять та просять про допомогу. Але тоді, на жаль, вже дуже пізно.

Ми рекомендуємо, що тоді потрібна медична допомога дитині.

Батьки перш за все мають одразу застосовувати активні дії при зміні поведінки. Вже тоді потрібно бути другом дитини. Ще потрібно знаходити час для спілкування.

Дуже прикро, коли ми отримуємо повідомлення про зникнення дитини і не отримуємо від батьків необхідної інформації для початку пошуку. Коли надходять нові повідомлення про зникнення і батьки не можуть сказати про друзів, чим живе дитина за межами дому, чим цікавиться. Це прикро.

Тому що, як правило, ці повідомлення надходять у нічний час доби і ми тісно співпрацюємо із закладами освіти, тобто директорами, заступниками, які надають потрібну інформацію.

Інколи фотографію ми не можемо знайти у батьків, а шукаємо в соціальних мережах або заклади освіти дають, щоб ми змогли орієнтувати наряд. 

Найважливіше, що треба розуміти батьками, — потрібно спілкуватися та цікавитися життям дитини", — резюмує Бойчук.

Більше читайте у матеріалі: «Дитяча наркоманія, розшуки неповнолітніх та випадки самогубств»: інтерв'ю з керівницею ювенальної превенції Івано-Франківщини Аллою Бойчук


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Шахрайство та аварії: які правопорушення найчастіше трапляються на Прикарпатті

Блокпости на Івано-Франківщині: як функціонують та наскільки ефективні


Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2611
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1638 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3712
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5511
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1725
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2142

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

232

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

241

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

921
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

525
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

804
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2504 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

576
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

911
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4954
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

772
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

705
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

634
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

438
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

764
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

927 2