
Комісія Громадської ради при УМВС в Івано -Франківській області здійснила виїзд на полігон в смт. Лисець щодо вивчення матеріально-технічного забезпечення та бойового злагодження спеціального баталйону ППСМ “Івано -Франківськ”.
Згідно висновку комісії батальйон “Івано-Франківськ” до виконання завдань в зоні проведення АТО — не готовий.
"Спеціальний батальйон ППСМ «Івано-Франківськ», створено Наказом МВС України, який станом на 13.06.2014 року, укомплектовано чисельністю 140 чоловік (всього по штату 300 одиниць), тобто 47% від необхідного.
Комісією ГР при УМВС 13.06.2014 року на виконання Протоколу №2 п. 5, від 10 .06.2014 року, здійснено виїзд на полігон в смт. Лисець Тисменицького р-ну Івано-Франківської області, з метою вивчення бойового духу, МТЗ, правильності проведення бойового злагодження та фізичної підготовки батальйону.
Заняття із особовим складом здійснюються за програмою у відповідності до Статуту ППСМ (Наказ МВС України № 404 від 28.07.1994 року), які не відповідають сучасним вимогам проведення АТО в Східних регіонах України. Тобто з бійцями підрозділу проводяться заняття з вивчення теоретичної та практичної частин, в умовах мирного часу, що не передбачає бойових зіткнень та проведення вивчення реальних умов проведення АТО.
В умовах неоголошеної війни з РФ, проведенні заняття із фізичної підготовки без повного бойового спорядження (відсутності форми, спецзасобів, бронежилетів, касок 5-6ст. захисту, та іншого бойового спорядження), які проводяться поза межами місць максимально наближених до бойових, є неефективними та такими, що не відтворюють реаліям проведення АТО.
В ході перевірки було досліджено бойовий дух відібраних бійців спец -підрозділу, який показав, що у разі віддання наказу МВС України щодо відрядження їх на Схід України для прийняття участі в АТО чи несенні служби по охороні громадського порядку в умовах наближених до місць , де проводились раніше бойові дії – свою готовність виразило близько 30% від особового складу.
Цікавим є і той факт, що т.в.о. заступника начальника УМВС в області полковник міліції Савчук Р.М., який безпосередньо відповідає за комплектацію та бойове злагодження , жодного разу не відвідав місце проведення занять з бойової та фізичної підготовки батальйону «Івано-Франківськ», не перевірив якість та ефективність проведення занять.
Одночасно комісія позитивно відмічає зусилля т.в.о. начальника УМВС в області підполковника міліції Ільчишина В.В. щодо співпраці та координації роботи органів державної влади, міліції та громадськості в МТЗ, бойовому вишколі батальйону «Івано –Франківськ»", - йдеться у висновку Громадської ради щодо комплектування, матеріально–технічного забезпечення та бойового злагодження спеціального батальйону ППСМ «Івано – Франківськ».
Комісія радить:
1. Надати наступне матеріально-технічне забезпечення батальйону ППСМ «Івано –Франківськ»: - берці, спец. форма, футболка.
- ремінь поясний, кобура ПР-73, чохли для наручників та газового балончика, ліхтарик;
- для спецміроприємств : протигаз ; для АТО комплект захисту : БЖТ-95 (5- 6 рівень захисту), сфера (кевларовий шолом), щитки на коліна та лікті, тактичні окуляри і рукавиці.
2. Звернутись із клопотанням до МВС для проведення двох етапів навчань на базі філії Академії МВС України в Івано-Франківську, з проведенням бойового злагодження не менше двох місяців та учбовому полігоні в смт. Лисець.
3. Забезпечити проживання особового складу батальйону в польових умовах на полігоні в смт. Лисець.
4. В обов’язковому порядку з метою підняття бойового духу та розуміння поставлених завдань перед батальйоном провести заняття із залученням до них бійців колишнього СРМШР «Беркут», які безпосередньо приймали участь в АТО під м. Слов’янськ.
5. До програми проведення бойового злагодження додати практичні стрільби з різних видів зброї (АКС, ПМ, ТТ, гранатомету та міномету), кидання бойових гранат в умовах наближених до бойових.
6. Застосування спеціальних засобів (світло – шумових гранат) та інш.
7. Провести практичні заняття із особовим складом батальйону щодо несення служби на блок – постах, проведення оборонного та наступального бою, звільнення будівель та заручників.
8. В обов’язковому порядку провести заняття із особовим складом щодо тактики несення служби, бойового орієнтування на незнайомій місцевості, основ топографії.
9. По завершенні навчань провести стройовий огляд та в урочистій обстановці прийняти Присягу на вірність народу України.
10. Прийняти кваліфікаційні заліки у бійців з допущення до самостійного несення служб.
Як писала "Фіртка", на Прикарпатті працівників батальйону спеціального призначення «Івано-Франківськ» тепер щотижня навчають практичним стрільбам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
П’ятий батальйон територіальної оборони Прикарпаття потребує бронежилетів, кевларових касок та води
Стан справ у батальйоні територіальної оборони Прикарпаття розслідує спеціальна комісія
Прикарпатських солдатів відправляють воювати на Донбас без бронежилетів та касок
Батальйон територіальної оборони Прикарпаття в зоні АТО допомагатиме з тилу