Балотуни (і фото надодачу)

 

Те, що вибори закінчилися, помітно не тільки з відсутності напруженої плакатно-ефірної атмосфери. Затихли виступи, їзди, концерти, затихли обіцянки. Ба, навіть почате перед виборами затихло. Вся риторика кандидатів про те, що вони знають, вміють, і зроблять щось для народу, - коту під хвіст.

 

Треба доказів? Будь ласка. Сідаємо до авта і їдемо вулицею Галицькою. Дорога, яку полатали за новою технологією. Не капітально, але, як обіцяють, на кілька років може вистачити. Є сумніви. Нова технологія, за словами чиновників, полягає в тому, що за відсутності коштів виходили з наявного мінімуму. Зрізали фрезами верхній шар асфальту, затрамбували його асфальтово-полімерною сумішшю. Разом з каналізаційними люками.

 

Потім наступний технологічний крок – вирізання квадратів довкола каналізаційних люків. З подальшим бетонуванням і асфальтуванням навколо. Не спеціалістові в тих тонкощах розібратися складно. Зараз – уже другий тиждень після виборів повирізувані квадрати так і залишаються незакритими.

 

Не знаю, як там з технологіями ремонту – чи в разі раптового, як завжди, початку зими з випаданням снігу, його таненням, морозними ночами і ранками – чи витримає ця технологія випробування атмосферними явищами? А ще ж у нас є інша технологія. Посипання замерзлого дорожнього покриття соляною сумішшю, яка здатна роз’їдати асфальт. Ну ви знаєте – замерзло, посипали, розтануло, позатікало в тріщини, знову замерзло, і навесні асфальт сходить разом зі снігом. Наприкінці жовтня – на початку листопада було кілька теплих днів. Діри чомусь не закрили. Але що нашим дорожникам теплі дні?

 

На Січових Стрільців також клали супер-пупер модний асфальт за новою технологією. Вночі. В дощ. До речі, на Січових Стрільців також вирізані квадрати так і залишили. І якщо до того дорогою, поритою ямами, проїхати було неможливо через утворювані затори, то зараз дорога хоч і стала рівнішою, затори на ній виникають. Тепер уже через незароблені діри. Мало кому з водіїв хочеться стрибати ямами. Тому об’їздять. По зустрічній. А на зустрічній – автобуси. Ну, ситуація знайома. Крім того, напевно, важкий транспорт цілком здатний розвалити краї вирізаних ям. Але нам не звикати. Кілько там тої дороги, нє?

 

До речі, на тій же вулиці є ще одне свідчення того, що вибори закінчилися. Камінь на означення того, що на його місці має бути споруджено пам’ятник Коновальцеві. У допитливого мешканця виникає питання. Буде ще один? Бо до виборів погруддя героєві вже встановили на вулиці його імені. Сам голова обласної ради був присутній. Його ж однопартійці ініціювали і встановлення каменя. Нагально, терміново. Щоби встигнути до круглої дати – річниці народження. Як в Совєцькому Союзі. Хто старший, пам’ятає. Методи ті самі. Ідеологія трохи інакша. І підходи не змінилися. Якось не по-газдівськи. Та й перед туристами соромно. Плутаються бідаки. З пантелику збиває. А потім вони з нас сміються. І як тут не згадати ту приповідку, що «спереду ноги вмили, а ззаду забули»?

 

Отакі газди… Нє, не газди. Перепрошую. Газди газдують. А наші балотуються.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


20.11.2012 Петро Долішній 1785 0
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1947
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1854
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1847
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5461 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2145 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1502

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

735

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

790

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

990

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

998
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1762
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3672
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10249
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26133
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10175 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7704
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

891
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

185
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

256
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

374
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1269
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

875