Мер міста Віктор Анушкевичус вибачився перед автомобілістами за незручності на мості.
Про це, сьогодні, на виїзній нараді з приводу ремонту мосту, розказав міський голова Івано-Франківська Віктор Анущкевичус, повідомляє новинар Фіртки.
«Ремонтні роботи мосту виконує організація, яка не підпорядковується місту, це компанія «Мостобуд», вони не мають франківської прописки, але вони мають досвід роботи, і роблять її якісно. Компанія погодилась працювати з нами з вересня місяця», - пояснив Віктор Анушкевичус.
До суботи організація закінчить ремонтні роботи однієї сторони мосту, а вже в понеділок її можна буде експлуатувати. На вихідних рух транспорту буде проводитись по одній смузі дороги.
Віктор Анушкевичус попросив автомобілістів набратися терпіння, і зазначив, що корків насправді немає, єдине що є, то це «тягучка». Та завдяки налагодженій роботі дорожних інспекторів автомобільний трафік не є виснажливим.
«Завершується ремонт вулиці Галицької, від початку і до кінця, і найпроблемнішою ділянкою є міст, тому що прогнила навіть арматура. При ремонті мосту застосовується нова технологія, яка не може застосовуватись у нічний час. Тим більше, що після ремонту, не можна буде півтори доби рухатись по цьому матеріалу. Але після того ми отримаємо якісне дорожнє покриття по всій вулиці Галицькій», - зазначив міський голова.
«Це унікальний міст рамно-підвісної системи, який будувався ще у 60-х роках. В Івано-Франківській області таких мостів немає. І цю унікальність ми маємо зберегти, і саме, деформаційні шви запобігатимуть руйнації мосту. Ремонтуються мостове полотно і деформаційні шви. Зруйнувалося не лише верхнє мостове полотно, вже почали руйнуватися і самі балки прольотної будови, а під низом ще більші руйнації, тому ремонтні роботи є вчасними. Саме шви забезпечують непротікання води на нижні частини мосту. Нова технологія, яка застосовується при даному ремонті, це епоксидно-каучукова резинова суміш, яка витримує і вертикальні і має сильні ключі властивості. Ця технологія запобігатиме протіканню води в нижні частини мосту і руйнації мостових конструкцій надалі. Якщо міст експлуатувати належним чином, то він зможе прослужити понад сто років. Якщо на наступний рік мерія не виділить кошти і знизу міст не почнуть ремонтувати, то наслідки можуть бути непередбачуваними, а затрати на його ремонт тільки зростатимуть», - розлогіше пояснив директор державного підприємства «Мостобуд» Володимир Рачкевич.