Ярослав Ковальчук: Працівник ДАІ певною мірою є візитівкою регіону

 

Питання аварійності почало хвилювати людство ще з часів появи першого автомобіля. З кожним десятиліттям ця проблема зростає в геометричній прогресії.

 

Чим більше транспортних засобів, тим більше людських жертв. Чому на дорогах гинуть люди і що потрібно зробити, щоб аварійність зменшилася?

 

З цими та іншими запитаннями ми звернулися до новопризначеного керівника УДАІ УМВС в області майора міліції Ярослава Ковальчука


 – Ярославе Ігоровичу, з чого почали роботу на Прикарпатті?

Робота, яку здійснює Державтоінспекція, практично всюди однакова, за винятком специфіки області. Частина Івано-Франківщини – це гірські райони, що вимагає більшої уваги на дорогах як з боку працівників ДАІ, так і з боку водіїв. Розвиток туризму на Прикарпатті зобов’язує працювати на рівні європейських норм і стандартів, удосконалювати профілактичну та освітню діяльність у цій сфері. Маю на увазі і належний стан утримання доріг і організація роботи працівників дорожньо-патрульної служби при нагляді за дорожнім рухом, при спілкуванні з людьми, надання їм допомоги. Я погоджуся з думкою про те, що працівник ДАІ певною мірою  є візитівкою регіону. Які враження в туристів будуть від спілкування з автоінспектором, така ж думка складатиметься про наш край загалом. Тому все починається з роботи з особовим складом.

– Чи плануєте кадрові перестановки?

Вони будуть, бо це звичайний робочий і людський процес. Хтось дослужився до пенсійного віку, пише рапорт і звільняється в запас за вислугою років і на їхнє місце приходять нові люди. 

При призначенні  на посаду в першу чергу ціную професіоналізм працівника. Якщо людина знає свою справу і зауважень до її служби немає – вона буде працювати, і навпаки, якщо є прорахунки в роботі, які через певний час не усуваються, таким потрібно шукати інше місце діяльності, де б вони могли себе краще проявити. Мені особисто, як керівникові і як людині, імпонують такі якості підлеглих, як чесність, порядність, відповідальність. Якщо працівник у чомусь некомпетентний, то це лише питання часу і він навчиться. Якщо ж безвідповідальний, то це, як кажуть, назавжди. Таким людям довіряти не можна.

– Над чим треба невідкладно працювати?

Звичайно, це було і є питання аварійності. З початку року на дорогах області трапилося більше двох десятків ДТП із постраждалими особами. Тому допоки з доріг будуть надходити такі повідомлення, доти нам є над чим працювати.

– Які важелі впливу до порушників Правил дорожнього руху є найбільш дієвими?

Як не парадоксально, але скільки ми говоримо про смертність на дорогах через порушення Правил, український водій і далі більше боїться штрафу, ніж потрапити в дорожньо-транспортну пригоду. В його свідомості не страх перед небезпекою, а перед інспектором, який оштрафує. З таким підходом до цієї проблеми ми однозначно не наведемо порядку на дорогах. Культура водіїв повинна закладатися на підсвідомому рівні. Ми не лякаємо людей, а застерігаємо, розказуємо про причини, наслідки ДТП і радимо, щоб вберегти від біди. Коли йдеться про людське життя  то питання штрафної санкції у даному разі чисто риторичне. Тому вважаю, що найбільшим важелем впливу має бути наша з Вами свідомість. Усвідомлення найголовнішого – безповоротності скоєного, бо тільки каральним методом проблему аварійності не вирішити.

– Ярославе Ігоровичу, чи можете сказати, що на сьогоднішній день між учасниками дорожнього руху та інспекторами існують партнерські стосунки?

Це дійсно актуальне питання. Особисто націлюю особовий склад підрозділів ДПС на те, що у водієві ми повинні бачити партнера, а не порушника, і було би приємно відчувати з боку громадян взаємність, що  інспектор – помічник, а не «кат із жезлом». Якщо таких стосунків ми досягнемо в роботі, це буде тільки на користь усім, хоча, звісно, переламати стереотип нелегко. Тому проводимо соціологічні опитування громадян, щоб дізнатися про рівень довіри та оцінку нашої роботи, урахувати у подальшому побажання та зауваження громадян, якою вони хочуть бачити Державтоінспекцію. Тільки після позитивної оцінки  можна сказати, що належно виконуємо обов’язки, покладені державою по забезпеченню безпеки в процесі дорожнього руху, і люди нам довіряють.

– Аби такі стосунки дійсно склалися, що має бути стимулом для роботи інспектора?

Стимулом повинно бути бажання працювати, виходити до людей з позитивним настроєм. Це суто психологічний момент, як поведешся з людьми, тим вони і відповідають. Трапляються випадки і непорозумінь і конфліктних ситуацій, які породжують скарги на працівників, хоча останнім часом більше надходить подяк. Коли людина на своєму місці, то це вже стимул, щоб нормально працювати.

– На завершення нашої розмови, щоб Ви хотіли побажати, зауважити?

Від працівників хотілося б самовіддачі роботі, якій ми присвятили своє життя, а від учасників дорожнього руху – усвідомлення того, що дорога не вибачає помилок, вона змушує сплачувати штраф тільки у кращому випадку. Тому безпечно на автошляхах буде тоді, коли кожний з нас  докладе зусиль, дотримуючись Правил дорожнього руху. Тільки спільно можна запобігти аварійності, й тоді учасники руху почуватимуться спокійніше під захистом ДАІ, а ми зробимо все, щоб нам довіряли.

 

Розмову  вела Мирослава БЕЛДИК


05.02.2013 2056 5
Коментарі (5)

Станиславівець 2013.02.05, 11:10
"Працівник ДАІ певною мірою є візитівкою регіону". Надивився я тих візитівок в ЮТУБІ. Ганьба регіону7
Місьо 2013.02.05, 13:58
Сам вуйко і таких же чортів по дорогах розставить і будуть оббирати народ
Dj 2013.02.05, 14:05
Бла-бла-бла, знову чую набір загальних фраз. Начальники міняються. а система залишається ))) Неахй цей пан покаже на чому він на роботу приїхав - ви прозрієте ))))
Вітя 2013.02.05, 15:30
Dj він все рівно не розкаже,а на якому авто він приїхав?
Водій зі стажем 2013.02.05, 22:00
Українська ДАІ настільки корумпована і скомпрометована в очах автомобілістів, що єдиний вихід - звільнити повністю всіх старих працівників і набрати нових. В свій час так зробили в Грузії. По результатах опитувань дорожній поліції в Грузії довіряють 74% водіїв.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

909
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

729
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1839
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3169
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2517
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2503

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

183

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

696

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

654

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1547
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

308
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

642
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

583
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

287
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

351
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26993
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

807
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19645
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

387
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

369
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

695
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1223 1