
Генеральний план міста не коригувався з 2001 року попри те, що це необхідно робити кожні 5 років.
Сьогодні ж, 2 лютого відбулась офіційна презентація коригування генплану Івано-Франківська, яка зібрала аншлаг, адже обговорити та запропонувати певні зміни в плані міста зібрався повний зал його мешканців.
На презентації громадськості представили архітектурно-планувальну, транспортну, та інженерну частини.
Зокрема, у представленні транспортної, представник Державного інституту Сергій Фіалкович зазначив, що генплан передбачає перевести франківський аеропорт у комунальну власність.
«Розроблений генплан передбачає перевести франківський аеропорт, який є резервним від львівського, у комунальну власність. При цьому він залишиться на своєму місці», - зазначив Фіалкович.
Крім того в плані також передбачена побудова декількох нових автостанцій та міжнародний вокзал, та друге кільце магістральних вулиць.
За словами головного архітектора міста Володимира Гайдара також заплановані й багаторівневі паркінги для транспорту на вулицях. Незалежності, Галицькій та Набережній імені Стефаника. Однак для цього, після того, як генплан скоригують, міська влада повинна прийняти ще кілька важливих документів. Зокрема, мова йшла про план зонування та детальний план забудови територій.
На разі ж Міжнародний аеропорт "Івано-Франківськ" перебуває у концесії у ТзОВ "Скорзонера". Із минулого року він значно пожвавив роботу. Виконуються польоти в Одесу, Дніпропетровськ, Харків, Київ, Москву по непарних днях – понеділок, середа, п’ятниця, неділя.
Оскільки аеропорт "Івано-Франківськ", як і інші регіональні аеропорти є хронічно збитковим, ТзОВ "Скорзонера" щороку дотує його на 5-7 мільйонів гривень (в інших областях аеропорти датуються з бюджетів) та сплачує близько 2 мільйонів гривень концесійноого платежу в обласний бюджет. В Украіні багато комунальних аеропортів припинили своє існування через збитковість, наприклад, аеропорти Тернополя, Рівного, Черкас.
Більше - у нещодавньому інтерв'ю "Фіртки" із директором аеропорта Петром Осипенком.