Apple TV - ваше власне ТБ

 

Власників макбуків, «айпадів» і айфонів багато. При цьому мало у кого з них є Apple TV - тому що він ніби то їм не потрібен. Але порівняно недавно Apple TV в нас нарешті став осмисленим і з'явився офіційно. У цьому матеріалі ми розглянемо, що це за штука така, навіщо вона потрібна і як нею користуватися.

У минулому році відбулася епохальна для всіх шанувальників продукції Apple, подія - відкриття магазину Itunes, що дозволяє купувати або брати напрокат фільми і музику.

З’явився і цікавий апарат з лінійки продукції Apple. Йдеться про модель Apple TV - медіаплеєр, про існування якого багато власників пристроїв з характерною емблемою у вигляді надкушеного яблука, можливо, навіть і не чули.

Назва пристрою необізнаного користувача може ввести в оману. Ні, нічого спільного з ТВ-тюнером цей апарат не має, хоча телепередачі або фільми демонструвати може. Причому «ефір» ви можете будувати за своїм бажанням. Хочете - дивіться фільми і слухайте музику з власних колекцій, а хочете - вибирайте платний контент з ITunes Store. Це пристрій являє собою медіаплеєр, який, з одного боку, може стати центром домашніх розваг, а з іншого - упорядкувати вашу медіатеку, включаючи фільми, музику і фотографії, де б вони не знаходилися. Не важливо, це MacBook, iPhone або взагалі ПК. Аби носій мав вихід в мережу і встановлену програму Itunes.

 

 

 



 
 
Комплект поставки Apple TV

 

 



 
Буде непогано, якщо відразу докупити до медіаплеєра HDMI-кабель і картку поповнення рахунку в Itunes

Комплектація у Apple TV така ж спартанська, як і у інших пристроїв цього виробника. У кубічній картонній коробці, крім паперів, лежить лише сам плеєр з кабелем живлення і пульт дистанційного керування. Блок живлення у пристрої вбудований, так що черговим адаптером ваші розетки в будинку захаращені не будуть. Кабелів для підключення разом з Apple TV у комплекті немає. Так що краще відразу купити ще і HDMI-кабель.

Офіційні продажі пристрою у нас починаються відразу з моделі третього покоління, яка істотно зменшилася в розмірах і масі в порівнянні з першою версією. Неважко здогадатися, що причиною зовнішніх метаморфоз з'явилися зміни внутрішні, що стосуються апаратної платформи. Третє покоління Apple TV - це вдалий тандем з центрального одноядерного процесора Apple A5 від Samsung з тактовою частотою 800 МГц і двоядерного графічного контролера PowerVR SGX543MP2. Укупі з модулем оперативної пам'яті об'ємом 512 Мбайт ці складові відіграють ключову роль у тому, якими можливостями може порадувати свого користувача новинка. Йдеться насамперед про програвання відеофайлів з роздільною здатністю 1080p. У моделі Apple TV другого покоління така можливість була відсутня. Приставка має два мережевих інтерфейси: гігабітний дротової і бездротовий Wi-Fi 802.11b/g/n, пропускної здатності якого цілком достатньо для роботи з фільмами Full HD. Ну а для підключення зовнішніх пристроїв у Apple TV є ще й Bluetooth-інтерфейс.

 


 
Зовнішній вигляд медіаплеєра Apple TV



Але повернімося до зовнішнього вигляду. Незважаючи на те, що перед нами не IРad і не iPod, родовід медіаплеєра вгадати зовсім нескладно. Хтось, можливо, назве його ідеальним з точки зору ергономіки пристроєм, ми ж обмежимося скромною згадкою про компактність і можливості розмістити новинку в будь-якому куточку кімнати. Навряд чи така компактна коробочка чомусь буде вам заважати. Ну а те, що всі інтерфейси у Apple TV розташовані на одному торці, дозволить не плутатися в проводах.

 



 
Інтерфейсна панель



До відеопанелі Apple TV підключається за допомогою HDMI-кабелю, по якому передбачається передавати і звук. Крім того, для передачі звуку передбачений ще і оптичний інтерфейс, а от аналогових виходів у нього, на жаль, немає, так що підключити, скажімо, навушники безпосередньо до пристрою не вийде. Можуть виникнути питання і при підключенні Apple TV до проектора. Якщо відеосигнал буде передаватися по HDMI-інтерфейсу, то для передачі звуку потрібно буде шукати аудіоапаратуру з оптичним входом.

 



   
Пульт ДК (дистанційного керування): витонченість в мінімалізмі



Управляти пристроєм можна тільки з пульта ДК, який виконаний у фірмовому стилі і за рахунок легко пізнаваних органів управління більше нагадує плеєр. У той час як розробники більшості інших медіаплеєрів «змагаються» в тому, хто зробить більш функціональний пульт ДК, дизайнери з компанії Apple пройшли повз них своїм шляхом. Кнопок на пульті мінімум, але надто переживати з цього приводу не варто, адже навіть найзапекліші противники Apple, вкрай рідко бувають незадоволені ергономічністю цих пристроїв.

Якщо до принципів управління питань не виникає, то до концепції робочого процесу з медіаплеєром - цілком можуть бути. Тому перед покупкою краще чітко собі уявляти, що ви хочете отримати від Apple TV. Його можливості не безмежні. Головним обмеженням у роботі потрібно вважати відсутність можливості читання файлів з тих мережевих носіїв, на яких не включений або взагалі не може бути запущений клієнт Itunes.

Все-таки це Apple-пристрій і, як будь-яка інша «яблучна» продукція, він вимагає для свого функціонування фірмових робочих додатків. Користуєтеся ви ПК під управлінням Microsoft Windows а чи віддаєте перевагу MacBook - не важливо. Важливо те, щоб програма ITunes на носії мультимедійних даних була включена. У підсумку виходить цікава історія. Формально для роботи з Apple TV вам не потрібно бути власником інших пристроїв цього виробника, але на ділі користуватися цим медіаплеєром може лише той, хто цінує і поважає «яблучну» продукцію і, як наслідок, є володарем iPhone, MacBook або чогось ще. Нічого не поробиш - така політика цієї компанії.

 



   
Головне меню Apple TV



Але незважаючи ні на що, працювати з Apple TV приємно. Оформлення багатомовного меню просто бездоганне. Щоб зрозуміти, як налаштовувати медіаплеєр і керувати ним, не доведеться читати довгі інструкції, а потім ще й стрибати з усім відомим ударним інструментом навколо пристрою, що ніяк не підключається до домашньої бездротової мережі. Для роботи з Wi-Fi вам лише потрібно вибрати зі списку автоматично знайдених мереж свою і ввести пароль. За бажання так само швидко можна підключитися і до провідної мережі, параметри якої можна ввести на одній з численних сторінок з налаштуваннями. Останніх дійсно дуже багато, що навіть злегка несподівано для продукції Apple.

 



   
Налаштування



Вивчати новинки магазину Itunes, перемотувати треки, що програються і здійснювати налаштування можна не тільки за допомогою пульта ДК з комплекту поставки, а й за допомогою вашого iPhone, IPad або IPod (природно, за наявності такого). Для підключення апарату потрібно зайти на сторінку налаштувань. Зате функціональність такого «пульта» буде вища, ніж у штатного. Крім того, остання на момент написання цього матеріалу версія прошивки Apple TV з індексом 5.2 дозволяє користувачеві цього пристрою підключити до медіаплеєра ще й бездротову клавіатуру з Bluetooth-інтерфейсом, що дає можливість швидкого набору слів при пошуку фільму або музичної композиції.

 



   
Робота з домашньою медіатекою



Взагалі, робота з мультимедійними даними - за задумом творців Apple TV - повинна здійснюватися кількома шляхами. По-перше, ви можете, не сплачуючи ні гривні, зайти в свою бібліотеку мультимедійних файлів, які зберігаються на одному з ваших пристроїв Apple, комп'ютерів або розташовуються в «хмарі» Icloud. І в тому і в іншому випадку потрібно спочатку зареєструвати свій персональний ідентифікатор Apple ID і пов'язати з ним медіаплеєр. Якщо у вас є загальне сховище даних (наприклад, NAS), на якому немає клієнта Itunes, то прочитати з нього дані медіаплеєр не зможе. Доведеться копіювати файли на будь-який комп'ютер з цим додатком. Підключити до Apple TV зовнішній носій з даними безпосередньо теж не можна. У пристрою просто немає відповідного для цих цілей інтерфейсу.

  

 
 
 
Робота з магазином Itunes магазин



Якщо ваша власна медіатека вас не влаштовує, то потрібно переходити до другого сценарію роботи з Apple TV - до покупки фільмів через магазин ITunes Store. Саме фільмів, тому що музику, програми або підкасти медіаплеєр придбати не дозволяє. При необхідності це доведеться робити з інших пристроїв Apple. З них же потрібно буде і поповнити свій рахунок, так як окремої функції для цього у плеєра не передбачено.

 



 
Пошук файлів



Пару слів варто сказати про пошук файлів. Звичайно, пошук фільмів або музики в Apple TV передбачений по всіх мислимих категоріях - жанру, артистові, альбому і цілому списку інших. Але звичайний пошук за назвою утруднений тим, що віртуальна клавіатура плеєра не має кирилиці. Пошук доступний тільки з використанням латинських символів. Власне, незважаючи на локалізацію та офіційні поставки Itunes і кирилиця як і раніше залишаються речами не надто сумісними.

Ще один сценарій роботи з пристроєм полягає у використанні функції Airplay, яка доступна для власників інших пристроїв від Apple. Це можливість бездротової трансляції на екрані телевізора всього того, що виводиться на дисплей, наприклад, IРad. При цьому абсолютно не важливо, чи граєте ви в даний момент, дивитеся фільм чи розбираєтеся з офісними документами. Працює функція практично без пригальмовувань, але в даному випадку плавність програвання HD-відео залежить не стільки від медіаплеєра, стільки від того пристрою, з яким підтримується бездротовий зв'язок. Цю особливість медіаплеєра можна використовувати не тільки для розваг, але і для роботи. Наприклад, таким чином можна максимально швидко організувати презентацію.

 



 
Перегляд фільмів



Сам процес перегляду фільмів організований, з одного боку, дуже просто, а з іншого - відрізняється тим, що не змушує користувача замислюватися про те, на що йому потрібно натискати в даний момент часу або в який пункт меню заходити. Тут все зроблено з розрахунком на те, щоб ви, прийшовши втомленим з роботи, сіли на улюблений диван і, не втрачаючи ані секунди, відразу приступили до пасивної релаксації і охолодження мізків, що киплять після важкого дня. Зайшли в магазин, взяли в прокат або купили фільм, натиснули на [Play] і вже через секунду почали дивитися. Без затримок і зайвого нервування. Поки є гроші на рахунку. Ну а якщо гроші закінчилися, то можна подивитися що-небудь з вже завантаженого або наявного у власній музичній бібліотеці. Ніяких проблем з передачею даних нами відзначено не було. Приставка відмінно справлялася з Full HD як при провідному підключенні, так і при перегляді через Wi-Fi.

 



   
Додаткові можливості Apple TV



На закінчення відзначимо, що переглядом фільмів і прослуховуванням музики можливості Apple TV не обмежуються. Як і майже будь-який інший сучасний медіаплеєр, цей малюк працює з декількома популярними інтернет-сервісами, такими як YouTube, Vimeo, Flickr та інші. Працює він і з таким популярним серед користувачів продукції Apple, сервісом, як «Фотопоток». Ну а якщо ви занудьгували від сучасної кіноіндустрії, то можна і радіо послухати. Інтернет-радіо, природньо.


Медіаплеєр Apple TV - це, абсолютно однозначно, медіаплеєр для «яблучників». І хоча він працює не тільки з комп'ютерами під управлінням Mac OS або гаджетами на IOS, повністю всі його можливості ви зможете розкрити тільки в тому випадку, якщо у вас в будинку вже завелися пристрої того ж виробника. Ну а якщо вся ваша сім'я - палкі шанувальники продукції компанії Apple, то Apple TV стане прекрасною сполучною ланкою для фільмів або музики, яку ви любите. Вартість пристрою становить близько 1300 гривень - забагато, особливо на тлі інших медіаплеєрів без вбудованого носія. Але «звичайні» медіаплеєри НЕ заточені для роботи з пристроями під керуванням IOS, так що ціна в даному випадку повністю виправдана унікальністю пристрою.

 

mediasat


08.07.2013 2011 0
Коментарі (0)

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

883
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1172
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1185
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5077
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7502 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10442 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

527

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1223

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1963

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2054
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

1499
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3528
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

701
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

2981
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

757
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

596
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1753
11.09.2024

Вистава "1975" зібрала в Івано-Франківському драмтеатрі міжнародну постановчу команду митців зі Словенії, Хорватії, Сербії та Італії.   

545
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

307
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1203 5
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1171
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

866