Апеляційний суд зменшив розмір застави жінці, котра п'яною збила трьох людей з 1,3 мільйона до 256 тисяч

 

/data/blog/129321/a3816f98f22816d88d27ba1c95e02724.jpg

 

Сьогодні, 12 квітня, в Апеляційному суді Івано-Франківської області слухається скарга про відміну постанови суду першої інстанції щодо визначеного запобіжного заходу.

 

Нагадаємо, попередні два слухання апеляції не відбулись через відсутність захисника та раптове нездужання одного з суддів колегії, пише Фіртка.

 

Сьогодні колегія суду Шкрібляк, Гриновецький, Повзло зібралась у повному складі. Перед початком розгляду захисник Михайлової попросив долучити до матеріалів справи розписки про отримання коштів на лікування потерпілих та копії квитанцій.

 

Також просить долучити копії, які засвідчують, що діти підозрюваної проживають з чоловіком у Лисці і довідку про те, що син Михайлової знаходиться у обласній лікарні, а також довідки про перебвання після ДТП Михайлової у Лисецькій ЦРЛ.

 

Також захисник Сергій Любчик долучив документи, які засвідчують, що під час огляду у СІЗО після перенесення черепно-мозкової травми Михайловій призначене симптоматичне лікування. В апеляційний скарзі захисник наголошує, що підозра необґрунтована, оскільки не має відповідних експертних висновків, не доведені ризики, на які посилається слідчий суддя та не враховано те, що Михайлова виховує двох малолітніх дітей та не притягувалась раніше до відповідальності.

 

Крім того, адвокат зазначив, що Михайлова не залишала потерпілих без допомоги. Просить зменшити заставу до 64 тисяч гривень або застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

 

"Вважаю, що слідчий суддя підійшов формально до ухвали", - зазначив адвокат.

 

Сама Михайлова зазначила, що дуже шкодує, що так сталось.

 

"У потерпілих прошу пробачення, шкода, що неможливо повернути час назад. Враховуючи те, що моя дитина у лікарні, прошу зглянутись наді мною", - сказала Михайлова.

 

Прокурор у суді зазначив, що потерпілі отримали тяжкі ушкодження, а в ході досудового розслідування і судового розгляду першої інстанції обґрунтовані ризики щодо можливості Михайлової переховуватися.

 

Крім того додав, що жінка може чинити тиск на свідків.

 

"Розмір застави визначений судом є повністю обґрунтованим і відповідає обставинам вчиненого. Слід врахувати те, що особа перебувала за кермом у стані алкогольного сп'яніння", - зазначив прокурор.

 

Також наголосив, що обраний запобіжний захід є необхідним. Відтак просить апеляційний суд залишити ухвалу першої інстанції без змін.

 

Суддя поцікавився, чим обґрунтовувались ризики можливості тиску на свідків чи потерпілих. Як відмітив прокурор, - це обґрунтовано, зокрема тим, що Михайлова втекла з місця ДТП.

 

Також головуючий суддя поцікавився думкою захисника, щодо резонансності події. Адвокат погодився, що подія є резонансною та зазначив, що можливо прокурор і слідчий суддя керувалися цим.

 

Після повернення колегія суддів постановила апеляційну скаргу задовільнили частково: ухвалу першої інстанції скасувати. Розмір застави в межах 160 розмірів прожиткових мінімумів, а це -256 тисяч гривень, які вносяться на депозитний рахунок Апеляційного суду. В разі внесення застави Михайлова повинна не відлучатися з населеного пункту без дозволу слідчого, прокурора, утримуватись від спілкування з потерпілими та свідками, не перебувати в установах продажу алкогольних напоїв, а також здати паспорт.

 

Строк дії ухвали 60 днів, ухвала вступає в дію з моменту проголошення. Касаційному оскарженню не підлягає.


12.04.2017 2053 1
Коментарі (1)

Yura Yura 2017.04.12, 16:35
Во мажорікі жирують, не дали продажні судді бабі посидіти на час розслідування. Нічого, до вас рука справедливості таки колись добереться, хворіло воно бачиш два рази раптово.
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

643
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1174
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2501
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1351
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1999 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2922

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

686

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

756

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1660

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1643
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

341
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

456
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18365
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7479
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3656
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1042
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10779
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

291
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

288
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

481
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

449
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

681