Президент Віктор Янукович обіцяє змінити статті Кримінального кодексу, за якими засуджена Юлія Тимошенко. А резолюцію ПАРЄ, у якій міститься заклик зняти звинувачення проти колишніх урядовців, називає "корисною".
Про це Віктор Янукович сказав під час 8-го українського ланчу в Давосі.
Президент допускає, що в майбутньому в Україні не буде кримінальної відповідальності за політичні рішення.
"Прийде час, коли подібні злочини будуть розглядатися в політичній площині", - сказав Віктор Янукович.
"Щодо справи, за якою Тимошенко відбуває покарання, то це питання, звичайно, суперечливе", - додав президент. Він зазначив, що зараз йдеться про виконання чинного законодавства і "звинувачувати Україну у чому-небудь було б неправильно".
"У політико-юридичній площині – нам треба вдосконалювати наше законодавство. Статті 364, 365 повинні відповідати європейським стандартам. Так воно й буде найближчим часом", - сказав Віктор Янукович.
Згодом у спілкуванні з журналістами після ланчу Віктор Янукович зазначив, що зміна Кримінально-процесуального кодексу залежатиме від Верховної Ради.
"Я ініціював питання декриміналізації, вніс до парламенту законопроект і запропонував перенести цей процес у Верховній Раді. Коли депутати не знайшли консенсусу і не внесли пропозицій, я підписав той законопроект, який був ухвалений", - сказав президент.
Торкаючись інших кримінальних справ проти Юлії Тимошенко, що стосуються діяльності компанії ЄЕСУ, Віктор Янукович зазначив, що раніше ці справи розглядалися в російських та американських судах різних інстанцій. "Українська частина цих злочинів, які коїли різні люди, пов'язані так чи інакше з Юлією Тимошенко, не розглядали українські суди. Тому вони будуть передані до суду найближчим часом", - зазначив він.
Як інформує Бі-Бі-Сі, говорячи про критичну резолюцію ПАРЄ, яка була ухвалена 26 січня, президент назвав її корисною для України.
"Я взагалі вважаю, що рішення ПАРЄ є корисним", - сказав Віктор Янукович.
Критична резолюція ПАРЄ
Ухвалена 26 січня резолюція ПАРЄ закликає до зняття звинувачень, висунутих проти колишніх українських урядовців, зокрема і проти Юлії Тимошенко, яка зараз перебуває в Качанівській колонії на Харківщині. Документ містить заклик до президента України розглянути можливість їхнього звільнення так, щоби вони могли брати участь у парламентських виборах 2012 року.
Резолюція також містить занепокоєння станом здоров'я пані Тимошенко та закликає владу дозволити лікувати її незалежним лікарям. Документ містить положення про те, що кримінальний кодекс України дозволяє "пост-фактум криміналізацію нормального процесу ухвалення політичних рішень. Це суперечить верховенству права та є неприйнятним". Ці проблеми, вважають у ПАРЄ, є наслідком системних недоліків у правовій системі України. Міністерство закордонних справ України назвало цю резолюцію ПАРЄ "перемогою збалансованих оцінок і здорового глузду".
МЗС погоджується, що резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи містить критичні зауваження, але припускає, що вони "загалом спрямовані на заохочення України до проведення правових та політичних реформ". Міністерство також заявляє, що "в осяжній перспективі" Україна виконає свої зобов'язання перед Радою Європи.