У найближчі дні у владі повинна початиться велика кадрова чистка, пише газета "Сегодня".
Сьогодні Президент України Віктор Янукович збирає у себе засідання, на якому будуть затверджені всі основні позиції адміністративної реформи. І відразу після засідання має розпочатися її здійснення. Основна її суть - скорочення кількості міністерств, відомств і в цілому всього держапарату. А також - ліквідація дублювання функцій між різними держструктурами. Разом з реорганізацією очікуються і круті кадрові зміни,
До останнього часу розглядали кілька проектів адміністратівної реформи. "Вибором або з'єднанням ідей проекту займається група на чолі з Міністром юстиції Лавриновичем, - пояснив перший заступник Голови Фракції Партії Регіонів Михайло Чечетов. - Що саме виберуть, зараз сказати складно".
Один з основних проектів готувала група експертів, до якої входив економіст Олександр Пасхавер. Він підтвердив, що був серед тих, хто готував адміністративну реформу в 2000-му році. І тоді вона передбачала як скорочення кількості міністерств, так і введення в кожному міністерстві посади держсекретаря, який був би адміністративним керівником міністерства.
"Міністр стає чисто політичною фігурою, приймаючи рішення в Кабміні, а держсекретар очолює роботу з виконання цих рішень, - пояснив Олександр Пасхавер. - При цьому посилюється незалежність держсекретаря і чиновників міністерства від міністра. ". Держсекретаря призначатиме Президент, а інших чиновників - держсекретар, і міністр не може їх звільнити.
За словами Олександра Пасхавера, все це стосується тільки міністерств - держкомітети, включаючи СБУ, повинні очолюватися держслужбовцями, а не політиками.
Також, за його словами, варіант адмінреформи-2000 передбачав ліквідацію посад віце-прем'єрів. Однак для цього зараз потрібна зміна Конституції, що наразі нереально - більш реальне суміщення функцій віце-прем'єрів і міністрів, про що позавчора заявив спікер парламенту Володимир Литвин.
За інформацією видання, Сергій Тігіпко не буде суміщати посаду віце-прем'єра з посадою міністра економіки. Однак буде поєднувати його з роботою в якомусь іншому міністерстві. Як і віце-прем'єри Борис Колесніков (з яким - невідомо, але не з Мінсім'ї, молоді та спорту) та Віктор Тихонов (можливо, з Мінрегіонбудом).
Про скорочення міністерств точно відомо одне - їх буде 12 (зараз - 20). Але весь список скорочень невідомий. В оточенні Віктора Балоги говорять про можливість об'єднання МВС і МНС під його керівництвом, однак джерело в Адміністрації Президента сказав однозначно: "Об'єднання не буде".
Більш реальним є об'єднання Мінсім'ї, молоді та спорту з Мінкультури і туризму або ж поділ останнього: сфера туризму йде в Мінсім'ї, молоді та спорту (воно стане Міністерством спорту і туризму), а сфера культури - в Міносвіти (воно стане Міністерством освіти і культури). До речі, молодіжна політика та питання сім'ї можуть піти з Мінспорту до Мінпраці та соцполітики. Крім того, сфера науки може перекочувати з Міносвіти в Мінекономіки, яке можуть об'єднати також з Мінпромполітики. Можливі також об'єднання міністерства ЖКГ з Мінрегіонбудом та МОЗ з Мінекології. Практично вирішено питання про об'єднання Мінпаливенерго з Мінвуглепромом.
Василь Цушко з переходом до Антимонопольного комітету України стане першим міністром, який залишив Кабінет Міністрів. Дуже реальним вважається, що Мінтрансзв'язку замість Костянтина Єфименка очолить нинішній прем'єр кримського уряду Василь Джарти, а МОЗ замість Зиновія Митника - Тетяна Бахтєєва або Раїса Богатирьова. Напевно покинуть уряд Володимир Яцуба (Мінрегіонбуд), Михайло Кулиняк (Міністерство культури і туризму), Юрій Ященко (Мінвуглепром). Зате 100% можна дати за те, що на чолі Мінпаливенерго залишиться Юрій Бойко, МЗС - Костянтин Грищенко, Мінфіну - Федір Ярошенко, МНС - Віктор Балога, Мін'юсту - Олександр Лавринович. Великі шанси залишитися в Кабінеті Міністрів у Дмитра Табачника (Міносвіти), Василя Надраги (Мінпраці та соцполітики) і Миколи Присяжнюка (МінАПК).
Нагадаємо, що міністр охорони здоров'я регіонал Зіновій Митник є депутатом Івано-Франківської обласної ради від одного з мажоритарних округів міста Коломиї. Він був висунутий фракцією Української Партії на посаду голови облради та підтриманий головою ОДА Михайлом Вишиванюком, проте програв вибори "свободівцю" Олександру Сичу.
11