Янукович перебудовує дачу в Гуті

У держрезиденції "Синьогора" в селі Стара Гута на Івано-Франківщині, яка перейшла Віктору Януковичу "у спадщину" від Віктора Ющенка, йде грандіозний ремонт. "Президентську дачу" облаштовують за смаком нового господаря. Янукович нібито хоче провести у карпатському "будиночку" новорічні та різдвяні свята і побажав оновити інтер'єр. У дворі замість літньої альтанки вже поставили капличку.

Ремонт, за словами місцевих жителів, триває вже понад місяць.

"Весь час снують" міксери "(бетономішалки), крани, екскаватори. У резиденцію везуть бетон, каміння, граніт і труби, - розповів" сусід "резиденції з найближчого села Олекса Лецин. - Всередині основної будівлі міняють проводку і сантехніку, а до мисливської будиночка роблять прибудову. Зносять ліхтарі навколо "палацу". Краще б робочим віддали".

Місцеві мешканці ображаються, що їм не дали заробити на будівництві, стягнувши робітників з інших міст України, а керують нібито підрядники з Польщі та Львова. Роботяги вколюють по 10 годин за 130 гривень на день, пише газета "Сегодня".

До 25 грудня ремонт повинні закінчити, але будівельники сумніваються, що встигнуть. Крім резиденції, ремонтують дорогу з райцентру Богородчани до Гути. За неофіційною інформацією, резиденцією нібито вже не опікується ДУС, а гроші на ремонт "карпатського Межигір'я" виділяють бізнесмени.

За словами глави ДУС Андрія Кравця, в "Синьогорі" йдуть планові роботи. "Синьогора" - санаторій, і він готується до наступного сезону, - пояснив нам Кравець. - Гроші взяли не з держбюджету, вони були виділені самим держпідприємством "Синьогора".

Гутівці висунули свою версію причини перебудови "дачі" - мовляв, звідти хочуть "вивітрити дух Майдану і колишнього Президента".

Нагадаємо, розкішний палац площею 5 тисяч "квадратів" побудували ще при Леоніді Кучмі майже десять років тому (будівництво спонсорував тодішній головний залізничник країни Георгій Кірпа). Усередині - все з мармуру і дорогого дерева. Помпезний хол з масивними колонами параметрами нагадує футбольне поле, є 3-поверхова бібліотека з галереями, 25-метровий басейн, джакузі з сауною, фонтан, ставки з фореллю і вертолітний майданчик. Навколо - кілька кордонів охорони.

Глухе село Стара Гута, де розташована резиденція, тупикове, останнє по дорозі до гір, половина з 300 мешканців давно виїхала на заробітки. Воно розташоване в мальовничій місцевості, оточеній заповідними лісами і горами. З появою резиденції село прозвали "царським". Коли в "Синьогорі" господарював Леонід Кучма, до нього в гості приїжджали тодішній польський президент Олександр Кваснєвський та колишній російський лідер Борис Єльцин.

Віктор Ющенко приймав на карпатській "дачі" грузинського друга і колегу Михайла Саакашвілі і французького актора Жерара Депардьє, святкував 55-річчя і щозими приїжджав кататися на лижах.

Ходили чутки, що спочатку Леонід Кучма, а потім Віктор Ющенко, ідучи, прихоплять "хатинку". Під кінець президентства Віктор Ющенко нібито намагався приватизувати резиденцію, відвівши її територію під національний парк. Селяни обурювалися, що не зможуть більше збирати гриби та переганяти худобу по рідного лісу. У результаті дачу ніхто не прихопив.

У минулому році сюди стали водити екскурсії за 50 гривень. Правда, туристам показували тільки "присадибне" господарство і пригощали медом, всередину резиденції не заводили. З осені цього року тури на дачу Президента припинили.


26.11.2010 3245 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1266
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2560
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6590 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2472 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

366

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1173

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

301
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

63
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

90
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

636