Містичне завжди вабило людей. Щоб переконатися в цьому, варто лише подивитися рейтинги передач на кшталт "Битва екстрасенсів".
travel.tochka.net розповідає, де в Україні можна віч-на-віч зіткнутися з загадковим, містичним і аномальним.
Соледарське озеро, Донецька область
Маленьке озеро на місці соляної шахти є джерелом аномальних явищ. Перше з них - це температура води. У всіх водоймах світу температура знижується під час занурення - чим глибше, тим холодніше, але в озері все навпаки - у верхніх водах температура приблизно 20 градусів, а п'ятьма метрами нижче вона сягає 30-40 градусів.
Друге аномальне явище - консистенція води. На глибині 4-5 метрів вода просто непрохідна для аквалангістів. Нагадує "рідке скло". Такий стан води можна спостерігати при переході з прісної води в солону (ефект галокліна).
Але в цьому озерці немає прісної води. Нижній шар води настільки щільний, що дайвери, які пробували пірнути на дно, просто лягали на "рідке скло".
Коли найкраще вирушити в подорож: походити берегом озера можна в будь-який день. Не відіграє ролі й пора року. Але пірнати в озеро не рекомендують. Адже невідомо, які небезпеки таїть дивна консистенція води.
Як дістатися туристові: можна доїхати на автобусі з Західного автовокзалу Донецька до міста Артемівськ. Далі з автовокзалу Артемівська в місто Соледар із проміжком 25-30 хв. вирушають маршрутні таксі. По прибутті в Соледар слід вийти на зупинці "Училище".
Громовище, Житомирська область
Громовище - невелика галявина неподалік села Купище. Відома тим, що під час гроз, немов магніт, притягує до себе блискавки. Через це галявина й одержала свою назву. Також можна побачити, як на галявині іноді виникає дивне світіння, а в небо піднімається промінь "прожектора".
Ще це місце прикметне тим, що археологи розкопали тут руїни прадавньої споруди з монолітних кам'яних блоків, величезну бронзову статую, кам'яні плити з написами невідомою мовою. Навіть припускалося, що колись на цій території задовго Київської Русі існувала інша високорозвинена цивілізація.
Коли найкраще вирушити в подорож: місцеві жителі в принципі не рекомендують наближатися до галявини. Багато разів людей убивала блискавка, коли вони через необачність чи з якоїсь іншої причини опинялися на галявині. Жертви були навіть серед археологів. Вирушаючи в подорож, ви дієте на власний страх і ризик.
Як дістатися туристові: у село Купище можна доїхати на автобусі Коростень-Купище, який вирушає о 12:00 з центрального і єдиного автовокзалу районного центру.
Гора Демерджі, Крим
Гора Демерджі славиться містичною місцевістю - "Долиною привидів". Біля підніжжя в результаті потужних обвалів нагромадилось багато величезного каміння. Саме на ньому туристи часто бачать "блукаючі душі". Ті, кому довелося пройти по долині раннього літнього ранку, коли її заповнює легкий туман, стверджують, що особисто бачили духів прадавніх воїнів.
Загадкова долина стала місцем паломництва людей, які мають екстрасенсорні здібності. Деякі з них говорять, що повинні відвідувати гору Демерджі, щоб наситити енергією, яку в певний час починають виливати кам'яні статуї.
Коли найкраще вирушити в подорож: якщо ви не боїтеся і прагнете зустріти примар - залишайтеся на горі з ночівлею. Саме раннього ранку примари залишають свої могили в пошуках "жертв".
Як дістатися туристові: дістатися можна автобусом від Сімферополя до Алушти, потім автобусом від Алушти до Лучистого, далі пішки по мальовничій природі схилів гори Демерджі - найбільш демократичний і приємний варіант.
Гора Жевахова, Одеська область
Жевахова гора - місце загадкове й легендарне. Оккультисти тут проводять свої ритуали, уфологи шукають сліди інопланетян.
Чим тільки не славиться ця гора поблизу міста Одеса. І примарами, що блукають на схилі, і чупакабрами, які нападають на селища. Але головна "визначна пам'ятка" гори - НЛО.
Уже багато разів місцеві жителі спостерігали, як над горою кружляють невідомі літаючі апарати. Екстрасенси, які тут часті гості, повторюють, що Жевахова гора - маяк для НЛО. Є відомості про якесь потужне випромінення, джерело якого глибоко в надрах гори.
Коли найкраще вирушити в подорож: ніхто не може вгадати наступний приліт тарілок. Так що, вирушаючи на Жевахову гору, покладайтеся тільки на своє везіння.
Як дістатися туристові: Жевахова гора розташована в північній частині Одеської бухти. Добратися до підніжжя гори можна з центру міста на 20-му трамваї.
Озеро Берестувате, Кіровоградська область
Озеро Берестувате розташоване на території урочища Чорний ліс. Походження озера пов'язане з накопиченням талої води в льодовиковий і післяльодовиковий періоди. Загальна площа озера і болота, яке примикає до нього - близько 16 гектарів.
У народі Берестувате носить титул "зачароване", а друга його назва - "Чорне озеро". Уся поверхня озера всіяна лататтям, а в лісі можна знайти навіть реліктові рослини, що дивом дійшли до нас із давніх геологічних часів. Глибину Чорного озера дотепер нікому не вдалося виміряти. Що не пробували робити дослідники - ніяк не виходить. Місцеві жителі говорять, що воно бездонне.
Коли найкраще вирушити в подорож: болото й озеро з 1975 року є гідрологічним пам'ятником природи під назвою "Болото Чорний ліс" з охоронною площею в 2 гектари. Перед подорожжю до озера отримайте письмовий дозвіл.
Як дістатися туристові: найпростіший спосіб побачити озеро - доїхати електричкою до містечка Знам'янка. А там знайти провідника, адже озеро розташоване на території лісового масиву площею 18 353 гектари. Не складно й заблукати.
Лиса гора, Київська область
Лиса гора - наймістичніше місце Києва. Та й чого варта сама обстановка. Є в цьому місці щось заворожливе, притягливе. Назва "Лиса" походить від прадавнього язичницького ритуалу проводити жертвопринесення на горі, попередньо очищеній від дерев - лисій.
Колись тут дислокувалася військова частина, але військових забрали звідти, оскільки з солдатами коїлися дивні речі. Солдатам, що стояли на пості, навіть видавали спеціальний папірець, у якому йшлося про те, що бояться тут нічого, це тільки гра уяви.
Коли гуляєш по Лисій горі, постійно присутнє почуття, що за вами хтось іде. Кажуть, що опівночі на Лису гору прилітають відьми, чорти, уся "нечиста" братія.
Коли найкраще вирушити в подорож: якщо ви не з полохливих, вирушайте на Лису гору опівночі - екстремальні відчуття вам забезпечені.
Як дістатися туристові: розташована гора в Печерському районі, на південний захід від Видубичів, на правом березі ріки Либідь. Доїхати до гори можна на метро: виходите на станції метро Видубичі й по Столичному шосе сто метрів у напрямку течії Дніпра - і ви біля підніжжя Лисої Гори.