Анна Заячківська: У нас немає часу тягнути: наших хлопців щодня вбивають

 

/data/blog/66637/ea002f5743b89ea8112789193ccf559b.jpg

 

Для івано-франківської красуні «Міс України-2013» Анни Заячківської рік, що минає, як і для усіх українців, пройшов під знаком Майдану.

 

Не вагаючись дівчина відклала на якийсь час свою кар’єру моделі і разом із мільйонами співвітчизників стала невід’ємною частинкою Революції гідності, одним з її творців, передає Фіртка з посиланням на Галичину.

 

Наприкінці найскладнішого для української нації року Анна розповіла про найщасливіші й найскладніші дні 2014-го, «постмайданні» зміни, які таки відбулися в житті країни та кожного українця, а також про бажання, які дівчина загадає у новорічну ніч.

 

— 2014 рік сміливо можна назвати одним з найважчих років в історії України та кожного українця зокрема. Яким він був для тебе?

— Не зовсім легким, бо на цей рік припала і Революція гідності, і війна на сході Україниѕ Я намагалася бути фізично і морально присутньою там, де потрібна допомога людям. Але насправді на Майдані нелегко було бути ночами в постійному русі. Ми і з потерпілими працювали, і чаї роздавали, і їжу готували, і в лікарні людей возилиѕ Була суцільна праця, за яку зовсім не шкодую. Прекрасно розумію, що цей рік міг бути спрямований на мій особистий розвиток, але він минув у руслі знакових і водночас трагічних для нашої держави подій. Тому моя присутність на Майдані — це мій особистий внесок у спільний розвиток нашої України.

Крім того, в 2014 році я закінчила університет (інститут мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. — Авт.). Цей рік приніс мені багато змін та новий досвід. Ми всі стали сильнішими, мудрішими і навчилися бути відповідальними за свій вибір.

 

- Який день 2014 року був найстрашнішим для тебе, який — найщасливішим?

— Спочатку — про найщасливіші миті. Особливою, як на мене, була Новорічна ніч. Я була ведучою з Євгенією Стрижевською на сцені Вільного університету Майдану. Мені дуже сподобалося бачити, як горять людські очі, співати, говорити для них. А коли годинник пробив 12-ту годину, ми трималися за руки, співали гимн — це момент, про який неможливо забути і який складно описати. і також особливу радість відчувала, коли трагічні події лютого 2014-го завершилися. Усі мої переживання й радощі пов’язані з Революцією гідністю. А найстрашнішіѕ 18 лютого я вже працювала в медичній частині Майдану. Для мене було важко бачити закривавлених людей.

 

- Минув рік після Майдану... Як, на твою думку, Революція гідності змінила українське суспільство? Як вона змінила тебе, твоїх рідних, друзів?

— Перші місяці після Майдану зміни були очевидними, люди ще мали той дух протесту, боротьби. А тепер бачу: все потрохи спадає, люди вже стомилися чекати, вірити, надіятися. Не все здійснилося, на що ми сподівалися після Майдану. Когось вигнали з влади, хтось сам пішов, щось трохи змінилося в нашій свідомості, бо ми відчули себе єдиним народом, який може боротися. А сьогодні знову якесь болото, немає змін, очікування, тиша, війна на сході Україниѕ Я не зовсім задоволена теперішньою владою, всіма тими речами, які вона робить. Вважаю, що треба активніше та жертовніше ставитись до ситуації в країні, потрібно жити своїм народом, якнайбільше робити для миру. Поки що я не бачу конкретних дій, які б пасували цій ситуації. У нас немає часу тягнути: наших хлопців щодня вбивають!


05.01.2015 648 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

444
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

735
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

547
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5464
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1453
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1334

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

380

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1215

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1054

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

969
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

283
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10661
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

363
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

631
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5673
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1448
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

340
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

242
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

595 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1033
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

899