
Яндекс вивчив запити іванофранківців про курси валют.
Щотижня українські користувачі задають Яндексу кілька сотень тисяч запитів про курси валют — наприклад, [курс гривні до рубля], [курс євро] або просто [курс валют], [курс нбу]. Близько п’яти тисяч із них — з Івано-Франківської області, пише Фіртка.
Звісно інтерес українців до цієї теми залежить від ситуації з гривнею. Зазвичай що значніше змінення курсу (падіння чи зростання), то більше таких запитів надходить Яндексу.
На початку кризи у Криму та у перші тижні АТО, коли курс української валюти різко знизився, Яндексу задавали по 500‒600 тисяч запитів на тиждень зі словом "курс" — більшість із них про вартість валют. Інші сплески інтересу припали на дати переходу до гнучкого курсу гривні у лютому цього року і "розморожування" офіційного курсу НБУ у листопаді 2014-го. Багато запитів щодо валюти було й у дні мирних переговорів у Мінську, коли курс гривні виріс.
Більшість запитів про курси валют пов'язана із курсом гривні. До них входять і ті, у яких назва національної валюти не згадується, наприклад [курс долара] (тобто курс долара до гривні), [курс євро] тощо. Дві іноземні валюти фігурують лише у 10% запитів.
Найпопулярніші іноземні валюти у запитах користувачів з Івано-Франківська та області — це долар США і російський рубль. Проте запитують про них рідше, ніж у більшості інших регіонів.
Серед запитів, у яких використовують назву двох валют, найпопулярніша пара — це гривня-російський рубль. На другому місці за даними на листопад ‒ грудень 2014 року — долар-рубль. Можливо, що так іванофранківці реагують на різке падіння курсу рубля.
Інтерес до різних валют неоднаковий у різних регіонах України. У західних областях помітно частіше, ніж у середньому по Україні, питають про пару гривня-злотий, а у східних — про пару гривня-рубль. Певне, даються взнаки інтереси людей, яким доводиться бувати у сусідній Польщі або Росії. В Івано-Франківській області частіше, ніж у багатьох інших областях, питають про британський фунт.
Про які іноземні валюти йдеться найчастіше у запитах жителів Івано-Франківська та області про курси валют (частка від усіх запитів цього типу, %):
Російський рубль (RUR) – 20,1
Долар США (USD) – 14,6
Польський злотий (PLN) – 4,1
Євро (EUR) – 3,0
Британський фунт (GBP) – 0,7
Білоруський рубль (BYR) – 0,4
Про які валютні пари йдеться найчастіше у запитах жителів Івано-Франківська та області з назвами двох валют (частка від усіх запитів цього типу, %):
UAH – RUR – 35,6
USD – RUR – 22,1
UAH – PLN – 15,5
UAH – USD – 9,8
UAH – EUR – 3,9
USD – EUR – 2,6
Тарас Кобець
За даними пошуку Яндекса, листопад ‒ грудень 2014