Анатолій Матвієнко: Зарано махати великим прапором перемоги

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/medium/images%20(1505).jpg

 

2 березня, Верховна Рада України прийняла Закон про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", відповідно до якого з Фонду капітальних видатків буде виділено значні кошти на дороги Івано-Франківщини.

 

Кореспондент Бліц-Інфо вирішив поцікавитись у народного депутата України Анатолія Матвієнка, котрий також працював  над цим рішення, коли ж Прикарпаття таки отримає кошти та зможе розпочати реконструкцію доріг?

 

За словами нардепа, на шляху до ремонту потрібно ще багато зробити.

«Цей шлях дуже далекий і важкий. Хай ніхто не розслабляється, роботи залишається значно більше, ніж ми всі разом уже зробили. Маю на увазі облдержадміністрації, депутати Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької та Закарпатської областей. Адже зараз потрібно підготувати постанову до Кабміну, потім провести ревізію всіх ділянок доріг,  визначитися з конкурсом, обрати найбільш достойних, створити комісію, аби гроші не розікрали. Зрозуміло, що відразу 700 мільйонів не виділять, тому треба буде розбити фінансування на частини. А коли розіб’ємо фінансування, то зрозуміємо, яким чином рухатись далі. Ситуація не дуже проста, бо в державі війна і зрозуміло, що це найперший пріоритет.  Але ми будемо робити все можливе й інформуватимемо про це громадськість. Тим не менш, я б зараз не розганяв хвилю якогось ейфорійного сприйняття дійсності і не обманював би людей. Бо, виходить, уже всі причетні до цієї "великої перемоги"  і всі герої. Дивлюсь на це в Інтернеті й дивуюсь», - зауважує Анатолій Матвієнко.


На думку народного обранця, зараз варто говорити про інше – про залучення фінансів.

«Це ж не тільки ці гроші підуть на ремонт доріг, адже їх небагато. Сьогодні ремонт дороги коштує мінімум 800 гривень за квадратний метр асфальту. От порахуйте: ми можемо зробити 120 кілометрів капітального ремонту доріг. А ми замахнулись на більш ніж тисячу. А якщо конкретніше, то мінімум 904. Що для цього потрібно зробити? Додати кошти із місцевих бюджетів. Давайте також бізнес попросимо, їм це не менше потрібно. Також маємо мати політичну волю і витратити всі гроші, що братимемо з Фонду  регіонального розвитку теж на ремонт доріг. Нехай, навіть, це будуть й інші дороги. Крім того, маємо 5% акцизу із паливо-мастильних матеріалів. Ми повинні переконати всіх без виключення – давайте витратимо їх на дороги. Тільки на дороги. От коли ми зробимо таким чином,то отримаємо нову якість хоча б дорожньої інфраструктури. А якщо надіятись лише на ті 700 мільйонів, які ще тільки в плані, то потрібного результату не буде. Допомагають тому, хто щось робить. Хто нічого не робить, той, відповідно, нічого й не має. А цей крик мене просто лякає, бо нема гіршого як обнадіяти людей, а потім…», -  каже нардеп.

 

Як зазначає Анатолій Матвієнко, наразі ведуться перемовини з різними фінансовими інституціями ЄС. Вони теж стосуються залучення коштів на реконструкцію дорожньої інфраструктури в Карпатському регіоні. І, фактично, допоможе у реалізації проекту «Єврокарпатська ініціатива».

 

«Але при цьому ми маємо бути не в очікуванні, а в позиції активної зміни, бо навіть, якщо біля свого дому кусок асфальту там десь надщербився і утворюється яма, то не потрібно чекати, а варто взяти відро цементу і зупинити цю руйнацію. Якщо ми самі цього не зробимо, то нам ніхто не зробить, ні бюджет, ні ніхто інший нам не допоможе. А то зараз шакали налетіли вже ділити 700 мільйонів. Ми маємо мати такий громадський контроль, щоб копійка з того не була вкрадена, а не так як у минулих роках, коли «відкати» сягали до 50%. Більше того, ми повинні ще додати до них, за рахунок місцевих бюджетів, щоб мати не 700 мільйонів, а мати мільярд. Тож я просив би не розмахувати прапором і не кричати, що це велика перемога. Це перемога, безперечно. Це солідна основа для нашого подальшого руху. Але поки  ще далеко до фіналу», - резюмував народний депутат.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Олександр Шевченко про виділення 700 мільйонів на карпатські дороги: «Дороги відремонтуємо, але і про дурнів у владі не варто забувати»


04.03.2015 418 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

324
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13721 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1560
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

860
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6122
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1715

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

632

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1459

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1269

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1162
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

516
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

648
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1570
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

595
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

874
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5919
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13572
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

238
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

540
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

479
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

784 2