Анатолій Матвієнко: Зарано махати великим прапором перемоги

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/medium/images%20(1505).jpg

 

2 березня, Верховна Рада України прийняла Закон про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", відповідно до якого з Фонду капітальних видатків буде виділено значні кошти на дороги Івано-Франківщини.

 

Кореспондент Бліц-Інфо вирішив поцікавитись у народного депутата України Анатолія Матвієнка, котрий також працював  над цим рішення, коли ж Прикарпаття таки отримає кошти та зможе розпочати реконструкцію доріг?

 

За словами нардепа, на шляху до ремонту потрібно ще багато зробити.

«Цей шлях дуже далекий і важкий. Хай ніхто не розслабляється, роботи залишається значно більше, ніж ми всі разом уже зробили. Маю на увазі облдержадміністрації, депутати Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької та Закарпатської областей. Адже зараз потрібно підготувати постанову до Кабміну, потім провести ревізію всіх ділянок доріг,  визначитися з конкурсом, обрати найбільш достойних, створити комісію, аби гроші не розікрали. Зрозуміло, що відразу 700 мільйонів не виділять, тому треба буде розбити фінансування на частини. А коли розіб’ємо фінансування, то зрозуміємо, яким чином рухатись далі. Ситуація не дуже проста, бо в державі війна і зрозуміло, що це найперший пріоритет.  Але ми будемо робити все можливе й інформуватимемо про це громадськість. Тим не менш, я б зараз не розганяв хвилю якогось ейфорійного сприйняття дійсності і не обманював би людей. Бо, виходить, уже всі причетні до цієї "великої перемоги"  і всі герої. Дивлюсь на це в Інтернеті й дивуюсь», - зауважує Анатолій Матвієнко.


На думку народного обранця, зараз варто говорити про інше – про залучення фінансів.

«Це ж не тільки ці гроші підуть на ремонт доріг, адже їх небагато. Сьогодні ремонт дороги коштує мінімум 800 гривень за квадратний метр асфальту. От порахуйте: ми можемо зробити 120 кілометрів капітального ремонту доріг. А ми замахнулись на більш ніж тисячу. А якщо конкретніше, то мінімум 904. Що для цього потрібно зробити? Додати кошти із місцевих бюджетів. Давайте також бізнес попросимо, їм це не менше потрібно. Також маємо мати політичну волю і витратити всі гроші, що братимемо з Фонду  регіонального розвитку теж на ремонт доріг. Нехай, навіть, це будуть й інші дороги. Крім того, маємо 5% акцизу із паливо-мастильних матеріалів. Ми повинні переконати всіх без виключення – давайте витратимо їх на дороги. Тільки на дороги. От коли ми зробимо таким чином,то отримаємо нову якість хоча б дорожньої інфраструктури. А якщо надіятись лише на ті 700 мільйонів, які ще тільки в плані, то потрібного результату не буде. Допомагають тому, хто щось робить. Хто нічого не робить, той, відповідно, нічого й не має. А цей крик мене просто лякає, бо нема гіршого як обнадіяти людей, а потім…», -  каже нардеп.

 

Як зазначає Анатолій Матвієнко, наразі ведуться перемовини з різними фінансовими інституціями ЄС. Вони теж стосуються залучення коштів на реконструкцію дорожньої інфраструктури в Карпатському регіоні. І, фактично, допоможе у реалізації проекту «Єврокарпатська ініціатива».

 

«Але при цьому ми маємо бути не в очікуванні, а в позиції активної зміни, бо навіть, якщо біля свого дому кусок асфальту там десь надщербився і утворюється яма, то не потрібно чекати, а варто взяти відро цементу і зупинити цю руйнацію. Якщо ми самі цього не зробимо, то нам ніхто не зробить, ні бюджет, ні ніхто інший нам не допоможе. А то зараз шакали налетіли вже ділити 700 мільйонів. Ми маємо мати такий громадський контроль, щоб копійка з того не була вкрадена, а не так як у минулих роках, коли «відкати» сягали до 50%. Більше того, ми повинні ще додати до них, за рахунок місцевих бюджетів, щоб мати не 700 мільйонів, а мати мільярд. Тож я просив би не розмахувати прапором і не кричати, що це велика перемога. Це перемога, безперечно. Це солідна основа для нашого подальшого руху. Але поки  ще далеко до фіналу», - резюмував народний депутат.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Олександр Шевченко про виділення 700 мільйонів на карпатські дороги: «Дороги відремонтуємо, але і про дурнів у владі не варто забувати»


04.03.2015 362 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

655
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1721
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1713
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1700
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5659
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8247 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

934

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1631

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2420

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2403
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

588
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2618
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3981
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2243
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

542
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2471
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3474
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26010 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

867
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

1076 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

790
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2515 7