Анатолій Гриценко у Франківську: Це жлобство демонструвати своє багатство, коли люди на межі виживання

Івано-Франківськ з робочим візитом відвідав лідер політичної сили «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

Під час зустрічі із журналістами політик прокоментував ситуацію зі свідченнями Президента України Петра Порошенка у справі Януковича в суді, порушення прав громадян України та пояснив, чому закликав міжнародну спільноту більше не давати кредитів урядовцям.

За словами політика, у дні річниці розстрілу на Майдані згадуємо важкі часи та переосмислюємо, що відбулось з країною. Відтак у цей час йде суд над Януковичем, який перетворюється на суд представників сьогоднішньої влади. Відтак назвав свідчення гаранта елементом клоунади: Порошенко одразу згорнув спілкування з судом після незручних запитань про відпустку на Мальдівах.

«Президент живе в захмарному світі. Очевидно, що гроші в нього є, щоб оплатити 500 тисяч. Але це кіч, простими словами – жлобство демонструвати своє багатство, коли люди на межі виживання. Це з часів бандитських 90-х. Це показати, що я, мовляв, багатий. Глава держави не повинен так діяти в країні, яка воює, яка бідна, і очевидно, що йому було неприємно продовжувати свідчення. Але я хочу сказати, нехай тренуються тому що їм прийдеться давати справжні свідчення», - зауважив Гриценко.

Відтак пригадав, що 25 місяців пройшло з того часу, як він дав покази на 11 вищих посадових осіб, зокрема, Олександра Турчинова, Арсенія Яценюка та Петра Порошенка, Генеральній прокуратурі України.

«Я навів незаперечні факти їхніх злочинів, які перевіряються максимум тиждень. І я хочу нагадати, що не завжди буде в Україні Генеральний прокурор кумом Президента. І їм прийдеться давати реальні свідчення по своїх справах, такі речі пробачатися не будуть. Це справи кримінального статусу і багато в межах від 12 до 15 років. Коли я це пригадую, чергові матіоси, чорноволи й інші «порохоботи» кидаються розказувати – розікрав, знищив і все решта. Ми це витримаємо, але чи витримають потім в суді вони. Тому що загинули люди і продовжують гинути не за таку владу, не за таку політику», - наголосив Анатолій Гриценко.

Тож політик підкреслив, що політична сила бере активну участь в об’єднавчих процесах, щоб сформувати цілісну команду, яка не просто переможе, а зробить справу.

«Перемогти - це дуже важко проти цієї влади, але це 10% зусиль, а 90% - це робота потім. Відвернути країну від прірви та стабілізувати ситуацію. Здійснити пакет реформ, який підніме підприємця і громадянина з його правами та свободами, які зупинять потік кращих, сильніших, потужніших людей закордон. Повернуть в українців довіру у власну державу і повагу до України на міжнародному рівні. Ми будемо над цим працювати, для такого єднання у мене є мандат від партії та будемо напрацьовувати план спільних дій. Він буде оприлюднений, коли буде готовий», - додав Гриценко.

Також політик звернув увагу на порушення прав громадян України. За його словами, громадян України не викидали з країни, як це бачимо зараз, ні при Президентах: Кравчуку, Кучмі, Ющенку, ні при Януковичі.

Відтак Гриценко зазначив, що партія «Громадянська позиція» спільно з іншими – а це «Самопоміч» «Батьківщина», «Рух нових сил», «ДемАльянс», «Народний контроль», «Європейська партія України», «Політсила Альтернатива» – прагне захистити громадянина, людину, її права, свободи власність.

«Одноосібно ми заявляли про це ще в липні, коли по-підлому, «під дих», порушуючи конституційні вимоги позбавили Саакашвілі громадянства. Загалом це питання не Саакашвілі, а питання порушення прав усіх громадян. Скільки людей, до прикладу, з Прикарпаття їздить за кордон. Наприклад, ви повертаєтесь, а вам кажуть, що ви ніхто і потрібно здати паспорт. Геть звідси! Це питання базових прав захисту громадян в нашій програмі це ключове», - зауважив лідер партії.

Щодо цього питання політик на завершення додав, що в разі обрання його президентом України, він одним із перших указів відновить громадянство Михайла Саакашвілі, незалежно від того, як він буде ставитися до самого Гриценка, партії чи політики.

«Я поверну йому громадянство, навіть якщо він буде нещадно критикувати, але це право громадянина», - підкреслив політик.

Серед іншого лідер «Громадянської позиції» також звертає увагу на те, що виборці продаються. Вранці люди йдуть до церкви, яка вчить «не обмани, не вкради», а потім ідуть голосувати і з них виходить фальш.

«Без людей зміна влади не відбудеться. Люди повинні включитися розумом, серцем, вірою, довірою. Тоді це буде зробити легко і треба над цим працювати, щоб змінити владу без потрясінь та Майданів», - вважає Гриценко.

Насамкінець зустрічі з журналістами Анатолій Гриценко пояснив, чому закликав міжнародну спільноту більше не давати кредитів урядовцям.

«Я говорю та закликаю наших іноземних партнерів - перестаньте давати нам кредити, бо ми не повернемо їх зараз. Обсяг кредитів захмарний, ми вже перейшли червону межу. У кредити, в тіло кредиту під високі відсотки, які вже набрали та продовжують брати, закладені додаткові виплати. Як порахували експерти, це понад 100 мільярдів доларів. Це каміння на ногах України та кожного українця - ми цього не витримаємо. Або ж нам доведеться все розпродати. Такого не буде, відповідальна, чесна влада скаже - це народ, це держава, навіть якщо хтось вчинив помилки, ми не будемо нищити самих себе таким чином. Дефолт повна санація фінансів, нехай сприймають. Я їх попереджаю завчасно, не давайте нових кредитів!», - обурюється політик.

Крім того, Анатолій Гриценко наголошує на грубих урядових помилках, які допускаються при взятті багатовідсоткових доларових кредитів.

«Влада в листопаді взяла новий мільярд зовнішніх запозичень під 7,3% плюс долі за обслуговування. Тоді, як у своїх людей, які долари кладуть в Ощадбанк, їм дають максимум під 4%. Тобто всередині країни дешевші – візьміть у людей і набагато більші, дайте їм 5-6% і люди понесуть, а ви понад 7% берете, а свої не використовуєте. Але, на жаль, для тих, хто при владі, Україна - не Батьківщина. Для них - це територія, де вони заробляють гроші та крадуть», - підсумовує політик.

Перш за все потрібно враховувати інтереси  людей, а не давати пусті обіцянки.  Не спекулювати цінностями Майдану , і відповісти за скоєні злочини.

 «Разом з командою однодумців нам вдасться  змінити   і покращити  якість життя українців, які вже втомились від пустих обіцянок і бездіяльності влади».


23.02.2018 1959
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3655
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2073

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

190

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2