Анатолій Гриценко у Франківську: Це жлобство демонструвати своє багатство, коли люди на межі виживання

Івано-Франківськ з робочим візитом відвідав лідер політичної сили «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

Під час зустрічі із журналістами політик прокоментував ситуацію зі свідченнями Президента України Петра Порошенка у справі Януковича в суді, порушення прав громадян України та пояснив, чому закликав міжнародну спільноту більше не давати кредитів урядовцям.

За словами політика, у дні річниці розстрілу на Майдані згадуємо важкі часи та переосмислюємо, що відбулось з країною. Відтак у цей час йде суд над Януковичем, який перетворюється на суд представників сьогоднішньої влади. Відтак назвав свідчення гаранта елементом клоунади: Порошенко одразу згорнув спілкування з судом після незручних запитань про відпустку на Мальдівах.

«Президент живе в захмарному світі. Очевидно, що гроші в нього є, щоб оплатити 500 тисяч. Але це кіч, простими словами – жлобство демонструвати своє багатство, коли люди на межі виживання. Це з часів бандитських 90-х. Це показати, що я, мовляв, багатий. Глава держави не повинен так діяти в країні, яка воює, яка бідна, і очевидно, що йому було неприємно продовжувати свідчення. Але я хочу сказати, нехай тренуються тому що їм прийдеться давати справжні свідчення», - зауважив Гриценко.

Відтак пригадав, що 25 місяців пройшло з того часу, як він дав покази на 11 вищих посадових осіб, зокрема, Олександра Турчинова, Арсенія Яценюка та Петра Порошенка, Генеральній прокуратурі України.

«Я навів незаперечні факти їхніх злочинів, які перевіряються максимум тиждень. І я хочу нагадати, що не завжди буде в Україні Генеральний прокурор кумом Президента. І їм прийдеться давати реальні свідчення по своїх справах, такі речі пробачатися не будуть. Це справи кримінального статусу і багато в межах від 12 до 15 років. Коли я це пригадую, чергові матіоси, чорноволи й інші «порохоботи» кидаються розказувати – розікрав, знищив і все решта. Ми це витримаємо, але чи витримають потім в суді вони. Тому що загинули люди і продовжують гинути не за таку владу, не за таку політику», - наголосив Анатолій Гриценко.

Тож політик підкреслив, що політична сила бере активну участь в об’єднавчих процесах, щоб сформувати цілісну команду, яка не просто переможе, а зробить справу.

«Перемогти - це дуже важко проти цієї влади, але це 10% зусиль, а 90% - це робота потім. Відвернути країну від прірви та стабілізувати ситуацію. Здійснити пакет реформ, який підніме підприємця і громадянина з його правами та свободами, які зупинять потік кращих, сильніших, потужніших людей закордон. Повернуть в українців довіру у власну державу і повагу до України на міжнародному рівні. Ми будемо над цим працювати, для такого єднання у мене є мандат від партії та будемо напрацьовувати план спільних дій. Він буде оприлюднений, коли буде готовий», - додав Гриценко.

Також політик звернув увагу на порушення прав громадян України. За його словами, громадян України не викидали з країни, як це бачимо зараз, ні при Президентах: Кравчуку, Кучмі, Ющенку, ні при Януковичі.

Відтак Гриценко зазначив, що партія «Громадянська позиція» спільно з іншими – а це «Самопоміч» «Батьківщина», «Рух нових сил», «ДемАльянс», «Народний контроль», «Європейська партія України», «Політсила Альтернатива» – прагне захистити громадянина, людину, її права, свободи власність.

«Одноосібно ми заявляли про це ще в липні, коли по-підлому, «під дих», порушуючи конституційні вимоги позбавили Саакашвілі громадянства. Загалом це питання не Саакашвілі, а питання порушення прав усіх громадян. Скільки людей, до прикладу, з Прикарпаття їздить за кордон. Наприклад, ви повертаєтесь, а вам кажуть, що ви ніхто і потрібно здати паспорт. Геть звідси! Це питання базових прав захисту громадян в нашій програмі це ключове», - зауважив лідер партії.

Щодо цього питання політик на завершення додав, що в разі обрання його президентом України, він одним із перших указів відновить громадянство Михайла Саакашвілі, незалежно від того, як він буде ставитися до самого Гриценка, партії чи політики.

«Я поверну йому громадянство, навіть якщо він буде нещадно критикувати, але це право громадянина», - підкреслив політик.

Серед іншого лідер «Громадянської позиції» також звертає увагу на те, що виборці продаються. Вранці люди йдуть до церкви, яка вчить «не обмани, не вкради», а потім ідуть голосувати і з них виходить фальш.

«Без людей зміна влади не відбудеться. Люди повинні включитися розумом, серцем, вірою, довірою. Тоді це буде зробити легко і треба над цим працювати, щоб змінити владу без потрясінь та Майданів», - вважає Гриценко.

Насамкінець зустрічі з журналістами Анатолій Гриценко пояснив, чому закликав міжнародну спільноту більше не давати кредитів урядовцям.

«Я говорю та закликаю наших іноземних партнерів - перестаньте давати нам кредити, бо ми не повернемо їх зараз. Обсяг кредитів захмарний, ми вже перейшли червону межу. У кредити, в тіло кредиту під високі відсотки, які вже набрали та продовжують брати, закладені додаткові виплати. Як порахували експерти, це понад 100 мільярдів доларів. Це каміння на ногах України та кожного українця - ми цього не витримаємо. Або ж нам доведеться все розпродати. Такого не буде, відповідальна, чесна влада скаже - це народ, це держава, навіть якщо хтось вчинив помилки, ми не будемо нищити самих себе таким чином. Дефолт повна санація фінансів, нехай сприймають. Я їх попереджаю завчасно, не давайте нових кредитів!», - обурюється політик.

Крім того, Анатолій Гриценко наголошує на грубих урядових помилках, які допускаються при взятті багатовідсоткових доларових кредитів.

«Влада в листопаді взяла новий мільярд зовнішніх запозичень під 7,3% плюс долі за обслуговування. Тоді, як у своїх людей, які долари кладуть в Ощадбанк, їм дають максимум під 4%. Тобто всередині країни дешевші – візьміть у людей і набагато більші, дайте їм 5-6% і люди понесуть, а ви понад 7% берете, а свої не використовуєте. Але, на жаль, для тих, хто при владі, Україна - не Батьківщина. Для них - це територія, де вони заробляють гроші та крадуть», - підсумовує політик.

Перш за все потрібно враховувати інтереси  людей, а не давати пусті обіцянки.  Не спекулювати цінностями Майдану , і відповісти за скоєні злочини.

 «Разом з командою однодумців нам вдасться  змінити   і покращити  якість життя українців, які вже втомились від пустих обіцянок і бездіяльності влади».


23.02.2018 1972
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

6846
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1092
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

611
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5614
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1515
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1379

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

455

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1274

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1098

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1002
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

340
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

390
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1335
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

417
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

686
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5724
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

432
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

298
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

639 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1082
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

940