Анатолій Гриценко у Франківську: Це жлобство демонструвати своє багатство, коли люди на межі виживання

Івано-Франківськ з робочим візитом відвідав лідер політичної сили «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

Під час зустрічі із журналістами політик прокоментував ситуацію зі свідченнями Президента України Петра Порошенка у справі Януковича в суді, порушення прав громадян України та пояснив, чому закликав міжнародну спільноту більше не давати кредитів урядовцям.

За словами політика, у дні річниці розстрілу на Майдані згадуємо важкі часи та переосмислюємо, що відбулось з країною. Відтак у цей час йде суд над Януковичем, який перетворюється на суд представників сьогоднішньої влади. Відтак назвав свідчення гаранта елементом клоунади: Порошенко одразу згорнув спілкування з судом після незручних запитань про відпустку на Мальдівах.

«Президент живе в захмарному світі. Очевидно, що гроші в нього є, щоб оплатити 500 тисяч. Але це кіч, простими словами – жлобство демонструвати своє багатство, коли люди на межі виживання. Це з часів бандитських 90-х. Це показати, що я, мовляв, багатий. Глава держави не повинен так діяти в країні, яка воює, яка бідна, і очевидно, що йому було неприємно продовжувати свідчення. Але я хочу сказати, нехай тренуються тому що їм прийдеться давати справжні свідчення», - зауважив Гриценко.

Відтак пригадав, що 25 місяців пройшло з того часу, як він дав покази на 11 вищих посадових осіб, зокрема, Олександра Турчинова, Арсенія Яценюка та Петра Порошенка, Генеральній прокуратурі України.

«Я навів незаперечні факти їхніх злочинів, які перевіряються максимум тиждень. І я хочу нагадати, що не завжди буде в Україні Генеральний прокурор кумом Президента. І їм прийдеться давати реальні свідчення по своїх справах, такі речі пробачатися не будуть. Це справи кримінального статусу і багато в межах від 12 до 15 років. Коли я це пригадую, чергові матіоси, чорноволи й інші «порохоботи» кидаються розказувати – розікрав, знищив і все решта. Ми це витримаємо, але чи витримають потім в суді вони. Тому що загинули люди і продовжують гинути не за таку владу, не за таку політику», - наголосив Анатолій Гриценко.

Тож політик підкреслив, що політична сила бере активну участь в об’єднавчих процесах, щоб сформувати цілісну команду, яка не просто переможе, а зробить справу.

«Перемогти - це дуже важко проти цієї влади, але це 10% зусиль, а 90% - це робота потім. Відвернути країну від прірви та стабілізувати ситуацію. Здійснити пакет реформ, який підніме підприємця і громадянина з його правами та свободами, які зупинять потік кращих, сильніших, потужніших людей закордон. Повернуть в українців довіру у власну державу і повагу до України на міжнародному рівні. Ми будемо над цим працювати, для такого єднання у мене є мандат від партії та будемо напрацьовувати план спільних дій. Він буде оприлюднений, коли буде готовий», - додав Гриценко.

Також політик звернув увагу на порушення прав громадян України. За його словами, громадян України не викидали з країни, як це бачимо зараз, ні при Президентах: Кравчуку, Кучмі, Ющенку, ні при Януковичі.

Відтак Гриценко зазначив, що партія «Громадянська позиція» спільно з іншими – а це «Самопоміч» «Батьківщина», «Рух нових сил», «ДемАльянс», «Народний контроль», «Європейська партія України», «Політсила Альтернатива» – прагне захистити громадянина, людину, її права, свободи власність.

«Одноосібно ми заявляли про це ще в липні, коли по-підлому, «під дих», порушуючи конституційні вимоги позбавили Саакашвілі громадянства. Загалом це питання не Саакашвілі, а питання порушення прав усіх громадян. Скільки людей, до прикладу, з Прикарпаття їздить за кордон. Наприклад, ви повертаєтесь, а вам кажуть, що ви ніхто і потрібно здати паспорт. Геть звідси! Це питання базових прав захисту громадян в нашій програмі це ключове», - зауважив лідер партії.

Щодо цього питання політик на завершення додав, що в разі обрання його президентом України, він одним із перших указів відновить громадянство Михайла Саакашвілі, незалежно від того, як він буде ставитися до самого Гриценка, партії чи політики.

«Я поверну йому громадянство, навіть якщо він буде нещадно критикувати, але це право громадянина», - підкреслив політик.

Серед іншого лідер «Громадянської позиції» також звертає увагу на те, що виборці продаються. Вранці люди йдуть до церкви, яка вчить «не обмани, не вкради», а потім ідуть голосувати і з них виходить фальш.

«Без людей зміна влади не відбудеться. Люди повинні включитися розумом, серцем, вірою, довірою. Тоді це буде зробити легко і треба над цим працювати, щоб змінити владу без потрясінь та Майданів», - вважає Гриценко.

Насамкінець зустрічі з журналістами Анатолій Гриценко пояснив, чому закликав міжнародну спільноту більше не давати кредитів урядовцям.

«Я говорю та закликаю наших іноземних партнерів - перестаньте давати нам кредити, бо ми не повернемо їх зараз. Обсяг кредитів захмарний, ми вже перейшли червону межу. У кредити, в тіло кредиту під високі відсотки, які вже набрали та продовжують брати, закладені додаткові виплати. Як порахували експерти, це понад 100 мільярдів доларів. Це каміння на ногах України та кожного українця - ми цього не витримаємо. Або ж нам доведеться все розпродати. Такого не буде, відповідальна, чесна влада скаже - це народ, це держава, навіть якщо хтось вчинив помилки, ми не будемо нищити самих себе таким чином. Дефолт повна санація фінансів, нехай сприймають. Я їх попереджаю завчасно, не давайте нових кредитів!», - обурюється політик.

Крім того, Анатолій Гриценко наголошує на грубих урядових помилках, які допускаються при взятті багатовідсоткових доларових кредитів.

«Влада в листопаді взяла новий мільярд зовнішніх запозичень під 7,3% плюс долі за обслуговування. Тоді, як у своїх людей, які долари кладуть в Ощадбанк, їм дають максимум під 4%. Тобто всередині країни дешевші – візьміть у людей і набагато більші, дайте їм 5-6% і люди понесуть, а ви понад 7% берете, а свої не використовуєте. Але, на жаль, для тих, хто при владі, Україна - не Батьківщина. Для них - це територія, де вони заробляють гроші та крадуть», - підсумовує політик.

Перш за все потрібно враховувати інтереси  людей, а не давати пусті обіцянки.  Не спекулювати цінностями Майдану , і відповісти за скоєні злочини.

 «Разом з командою однодумців нам вдасться  змінити   і покращити  якість життя українців, які вже втомились від пустих обіцянок і бездіяльності влади».


23.02.2018 1886
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

338
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

473
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2314
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1708
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2002
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5609 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1113

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1127

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1642

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1113
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

873
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

726
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14548
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

526
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10389
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6063
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

612
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7515
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2743
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

514
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

611
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

447