
Українського журналіста Руслана Коцабу, заарештованого за підозрою у державній зраді через публікацію відеоролика, необхідно негайно та беззастережно звільнити.
Про це заявила організація Amnesty International на своєму сайті.
«До позиції Руслана Коцаби можна відноситись по-різному. Але заарештовуючи його за висловлювання громадянської позиції, українська влада порушує основоположне право людини на вираження думок, яке українці відстоювали на Майдані», — сказала Тетяна Мазур, директор Amnesty International в Україні.
Amnesty International вважає Руслана Коцабу в’язнем совісті і закликає українську владу негайно і беззастережно звільнити журналіста.
В’язень совісті – особа, яку переслідують і/або ув’язнюють за мирне висловлювання своїх поглядів. Цей термін був запроваджений на початку 1960-х засновником Amnesty International Пітером Бененсоном.
Раніше, в неділю, 8 лютого, противники мобілізації планували провести мирний протест на вулицях Маріуполя. Напередодні, 7 лютого, вони отримали недвозначне попередження від радника міністра внутрішніх справ та народного депутата Антона Геращенка, що кожен, хто публічно виступить проти мобілізації, буде затриманий на кілька годин для встановлення особи та відпущений після дактилоскопії та фотографування.
Amnesty International розглядає таку заборону як явне порушення права на свободу слова і зборів.
Юристи не мають одностайної позиції щодо дій правоохоронних органів стосовно Руслана Коцаби.
Прихильники журналіста почали акцію Je suis Ruslan Kotsaba. Вони ставлять на аватар картинки зі слоганом "Je suis Ruslan Kotsaba".
Також соцмережах Вконтакте та Фейсбук сьогоні з'явилися групи на підтримку журнаілста Руслана Коцаби.
Як писала Фіртка, Івано-Франківський міський суд обрав міру запобіжного заходу для журналіста Руслана Коцаби у вигляді тримання під вартою на час ведення слідства - 60 днів.
Нагадаємо, Руслана Коцабу звинувачують за статтями 111 (ч.1) та 114-1 (ч 1.) КК України.
Адвокат Руслана Коцаби просив суд залишити його підопічного на волі до завершення слідства, щоб той "міг годувати свою сім'ю".
7 лютого його затримали за ухвалою суду в рамках “розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111 КК України”(державна зрада).
Довідка Фіртки:
ч.1. Ст. 114-1 ККУ: Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період - карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
Ст. 111 ККУ : 1. Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, - карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Журналіст Коцаба працював на замовлення "НТВ" (доано фото)
Медіа-профспілка заявила, що обвинувачення проти Руслана Коцаби мають бути ґрунтовніші
Лещенко здивований, що арештували Коцабу замість сепаратистів-прибічників Януковича