Американські експерти високо оцінили діяльність Науково-освітнього центру ПНУ

 

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася прес-конференція на тему „Фундаментальні дослідження в університетському середовищі: здобутки та перспективи”, присвячена підсумкам дослідницької діяльності Науково-освітнього центру “Наноматеріали в пристроях генерації та накопичення енергії”.

 

Цей центр було створено три роки тому в результаті тісної співпраці Фонду цивільних досліджень та розвитку (СRDF Global), Агентства міжнародного розвитку США (USAID), Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України за програмою „Співробітництво у науково-технічних дослідженнях та освіті”. У ньому прикарпатські вчені здійснюють прикладні дослідження в галузі використання екологічно чистих природних продуктів для отримання нанопористого вуглецю для електродів суперконденсаторів, що дозволить трансформувати сонячну енергію в електричну, використовувати нанотехнології для знешкодження ракових клітин та розробляти інноваційні енергетичні конденсатори та прилади для зберігання енергії.

 

Одним із основних завдань Центру є підготовка молодих фахівців (студентів і аспірантів) через залучення їх до виконання наукових досліджень з метою створення на Прикарпатті потужної науково-дослідної структури.

 

Прибулі до Прикарпатського університету гості з США – заступник директора програм Фонду цивільних досліджень та розвитку (СRDF Global) Мерилін Пайфер і професор Техаського університету (США) Брюс Гнейд – високо оцінили діяльність Науково-освітнього центру, що здійснює дослідження, які мають практичну цінність. Було відзначено, зокрема, роботу прикарпатських науковців у сфері гібридних конденсаторів. На придбаному за кошти фонду сучасному обладнанні можна буде проводити дослідження, розвиватися ще протягом багатьох років.

 

Директор центру доктор фізико-математичних наук Іван Будзуляк зауважив, що надалі будуть створені невеликі мобільні групи науковців, котрі спільно з колегами з інших наукових установ працюватимуть над реалізацією окремих проектів.

 

Проректор з наукової роботи Прикарпатського університету доктор хімічних наук Іван Миронюк вважає, що в процесі діяльності центру отримані знання, які можна застосовувати в медицині, енергетиці, сільському господарстві.

 

„Ми апробували цілий спектр матеріалів у якості основи катодної композиції для літієвих джерел струму й отримали вельми цікаві результати на рівні світових стандартів, – говорить заступник директора Науково-освітнього центру Володимир Коцюбинський. – Найбільший науковий здобуток – розробка технології отримання нанохлористого вуглецю, а також його успішна апробація в пристроях накопичення енергії – суперконденсаторах. Уже готова технічна документація на промислове виробництво такого матеріалу. Зараз ми шукаємо інвестора, який би нам допоміг у співпраці з іншими установами країни налагодити хоча би тестовий промисловий випуск такої продукції.

 

Найбільшим досягненням центру є те, що молоді талановиті науковці мають можливість працювати на сучасному обладнанні, отримати результати світового рівня. Всі завдання, які були поставлені перед центром, ми виконали і готові далі до роботи”.

 

Незважаючи на те, що незабаром завершується термін дії гранту, в університеті залишиться сучасне обладнання, придбане на кошти американського фонду, на якому працюватимуть місцеві вчені, а також продовжуватиметься практика поїздок студентів і аспірантів Прикарпатського університету на стажування до Техаського університету.


26.03.2012 2237 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1193
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1005
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2010
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3480
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1296
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1284

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1570

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

445

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1094

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1258
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24215
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

469
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2629
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

537
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1458
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

644
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15328
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

448
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

426
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1274 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

584
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

493