Американські експерти високо оцінили діяльність Науково-освітнього центру ПНУ

 

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася прес-конференція на тему „Фундаментальні дослідження в університетському середовищі: здобутки та перспективи”, присвячена підсумкам дослідницької діяльності Науково-освітнього центру “Наноматеріали в пристроях генерації та накопичення енергії”.

 

Цей центр було створено три роки тому в результаті тісної співпраці Фонду цивільних досліджень та розвитку (СRDF Global), Агентства міжнародного розвитку США (USAID), Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України за програмою „Співробітництво у науково-технічних дослідженнях та освіті”. У ньому прикарпатські вчені здійснюють прикладні дослідження в галузі використання екологічно чистих природних продуктів для отримання нанопористого вуглецю для електродів суперконденсаторів, що дозволить трансформувати сонячну енергію в електричну, використовувати нанотехнології для знешкодження ракових клітин та розробляти інноваційні енергетичні конденсатори та прилади для зберігання енергії.

 

Одним із основних завдань Центру є підготовка молодих фахівців (студентів і аспірантів) через залучення їх до виконання наукових досліджень з метою створення на Прикарпатті потужної науково-дослідної структури.

 

Прибулі до Прикарпатського університету гості з США – заступник директора програм Фонду цивільних досліджень та розвитку (СRDF Global) Мерилін Пайфер і професор Техаського університету (США) Брюс Гнейд – високо оцінили діяльність Науково-освітнього центру, що здійснює дослідження, які мають практичну цінність. Було відзначено, зокрема, роботу прикарпатських науковців у сфері гібридних конденсаторів. На придбаному за кошти фонду сучасному обладнанні можна буде проводити дослідження, розвиватися ще протягом багатьох років.

 

Директор центру доктор фізико-математичних наук Іван Будзуляк зауважив, що надалі будуть створені невеликі мобільні групи науковців, котрі спільно з колегами з інших наукових установ працюватимуть над реалізацією окремих проектів.

 

Проректор з наукової роботи Прикарпатського університету доктор хімічних наук Іван Миронюк вважає, що в процесі діяльності центру отримані знання, які можна застосовувати в медицині, енергетиці, сільському господарстві.

 

„Ми апробували цілий спектр матеріалів у якості основи катодної композиції для літієвих джерел струму й отримали вельми цікаві результати на рівні світових стандартів, – говорить заступник директора Науково-освітнього центру Володимир Коцюбинський. – Найбільший науковий здобуток – розробка технології отримання нанохлористого вуглецю, а також його успішна апробація в пристроях накопичення енергії – суперконденсаторах. Уже готова технічна документація на промислове виробництво такого матеріалу. Зараз ми шукаємо інвестора, який би нам допоміг у співпраці з іншими установами країни налагодити хоча би тестовий промисловий випуск такої продукції.

 

Найбільшим досягненням центру є те, що молоді талановиті науковці мають можливість працювати на сучасному обладнанні, отримати результати світового рівня. Всі завдання, які були поставлені перед центром, ми виконали і готові далі до роботи”.

 

Незважаючи на те, що незабаром завершується термін дії гранту, в університеті залишиться сучасне обладнання, придбане на кошти американського фонду, на якому працюватимуть місцеві вчені, а також продовжуватиметься практика поїздок студентів і аспірантів Прикарпатського університету на стажування до Техаського університету.


26.03.2012 2181 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

820
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1416
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3223 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2540
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3402
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2960

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

307

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

773

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

777

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1385
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3221
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20709
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

944
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

462
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

540
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1100
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5794
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

187
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3581 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

647 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

983
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1327 2