Американські експерти високо оцінили діяльність Науково-освітнього центру ПНУ

 

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася прес-конференція на тему „Фундаментальні дослідження в університетському середовищі: здобутки та перспективи”, присвячена підсумкам дослідницької діяльності Науково-освітнього центру “Наноматеріали в пристроях генерації та накопичення енергії”.

 

Цей центр було створено три роки тому в результаті тісної співпраці Фонду цивільних досліджень та розвитку (СRDF Global), Агентства міжнародного розвитку США (USAID), Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України за програмою „Співробітництво у науково-технічних дослідженнях та освіті”. У ньому прикарпатські вчені здійснюють прикладні дослідження в галузі використання екологічно чистих природних продуктів для отримання нанопористого вуглецю для електродів суперконденсаторів, що дозволить трансформувати сонячну енергію в електричну, використовувати нанотехнології для знешкодження ракових клітин та розробляти інноваційні енергетичні конденсатори та прилади для зберігання енергії.

 

Одним із основних завдань Центру є підготовка молодих фахівців (студентів і аспірантів) через залучення їх до виконання наукових досліджень з метою створення на Прикарпатті потужної науково-дослідної структури.

 

Прибулі до Прикарпатського університету гості з США – заступник директора програм Фонду цивільних досліджень та розвитку (СRDF Global) Мерилін Пайфер і професор Техаського університету (США) Брюс Гнейд – високо оцінили діяльність Науково-освітнього центру, що здійснює дослідження, які мають практичну цінність. Було відзначено, зокрема, роботу прикарпатських науковців у сфері гібридних конденсаторів. На придбаному за кошти фонду сучасному обладнанні можна буде проводити дослідження, розвиватися ще протягом багатьох років.

 

Директор центру доктор фізико-математичних наук Іван Будзуляк зауважив, що надалі будуть створені невеликі мобільні групи науковців, котрі спільно з колегами з інших наукових установ працюватимуть над реалізацією окремих проектів.

 

Проректор з наукової роботи Прикарпатського університету доктор хімічних наук Іван Миронюк вважає, що в процесі діяльності центру отримані знання, які можна застосовувати в медицині, енергетиці, сільському господарстві.

 

„Ми апробували цілий спектр матеріалів у якості основи катодної композиції для літієвих джерел струму й отримали вельми цікаві результати на рівні світових стандартів, – говорить заступник директора Науково-освітнього центру Володимир Коцюбинський. – Найбільший науковий здобуток – розробка технології отримання нанохлористого вуглецю, а також його успішна апробація в пристроях накопичення енергії – суперконденсаторах. Уже готова технічна документація на промислове виробництво такого матеріалу. Зараз ми шукаємо інвестора, який би нам допоміг у співпраці з іншими установами країни налагодити хоча би тестовий промисловий випуск такої продукції.

 

Найбільшим досягненням центру є те, що молоді талановиті науковці мають можливість працювати на сучасному обладнанні, отримати результати світового рівня. Всі завдання, які були поставлені перед центром, ми виконали і готові далі до роботи”.

 

Незважаючи на те, що незабаром завершується термін дії гранту, в університеті залишиться сучасне обладнання, придбане на кошти американського фонду, на якому працюватимуть місцеві вчені, а також продовжуватиметься практика поїздок студентів і аспірантів Прикарпатського університету на стажування до Техаського університету.


26.03.2012 2209 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

4126
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1020
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

592
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5568
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1500
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1361

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

432

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1258

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1084

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

994
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

323
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

344
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1310
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

395
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

663
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5711
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

397
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

280
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

625 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1066
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

923