Організація The Economist Intelligence Unit склала рейтинг країн з безпеки та доступності продуктів. Було вивчено 105 країн, оцінка ставилась по 100-бальній системі.
Виявилося, Америка отримала найвищу оцінку (89,5). Для оцінювання дослідники вибрали пункти так званої «впевненості в їжі», коли людина може в будь-який час отримати доступ до їжі, тобто оцінювався рівень фізичної, економічної та соціальної доступності, а також за рівнем якості їжі. Основними показниками вважалися доступність, якість, наявність.
Доступність вважалася за кількістю витрат на продукти в порівнянні з іншими витратами. Наявність їжі, тобто її доступність в магазинах, поставки в день. Якість - дотримання стандартів. Так, на перше місце потрапила Америка. На другому місці - Данія, на третьому - Норвегія. Кращими стали також Франція, Австрія, Нідерланди, Канада, Швейцарія, Німеччина і Фінляндія.
Потрібно відзначити, що американська кухня формувалася під впливом рецептів перших поселенців, серед яких були також іспанці, німці, французи, африканці і т.д. Зараз магазини і супермаркети переповнені напівфабрикатами. У робочі дні американці використовують тільки таку їжу, або смажать м'ясо з овочами, але овочі, як правило, з пакета. Для салату використовуються свіжі овочі, наприклад, салат-латук, редис, огірки, помідори. Для американського ланчу характерні сендвічі як гарячі, так і холодні. Дивно, незважаючи на доступність і дотримання стандартів, таку їжу важко назвати корисною для людей, в ній мало поживних речовин, зате багато калорій, що призводить до ожиріння. Дієтологи радять всім утримуватися від подібних перекусів, особливо тим, хто хоче скинути зайву вагу.
За матеріалами Медичного центру НоуХауМед