Алкоголізм і вагітність

 

/data/blog/120079/ec4cae9906bc042539371fe5e67b2018.jpg

 

На початку XIX століття німецький лікар Еміль Крепелін писав, що наслідки алкоголізму не настільки страшні, оскільки половина людства – жінки – майже не причетні до алкоголю.

 

Якщо алкоголізм набуде поширенним і серед жінок – нашим нащадкам буде загрожувати повна загибель”, – пророкував він.

 

Алкоголь згубно впливає на статеві клітини, порушує їх дозрівання, життєздатність, викликає в організмі вагітної жінки непоправні зміни. Хочеться нагадати і застерегти: у любительок спиртного вагітність протікає з ускладненнями, токсикозами, інфекцією, а пологи настають, у більшості випадків, раніше терміну”, – розповідає лікар акушер-гінеколог міського клінічного пологового будинку Наталія Савіцька.

 

Усе необхідне для росту і розвитку дитина, що перебуває в утробі матері, отримує з її кров’ю через спеціальний орган – плаценту.

 

Вона має властивості вибірково пропускати поживні речовини, видаляючи продукти переробки. На жаль, алкоголь не тільки успішно долає цей бар’єр, але і залишає свій слід, порушуючи захисні функції плаценти і материнського організму. З цієї причини у плода розвивається кисневе голодування, порушується живлення, тощо.

 

Плацента може затримувати і знешкоджувати найбільш токсичний продукт розпаду алкоголю – оцтовий альдегід, починаючи тільки з 12 тижнів вагітності. У плоду в ці тижні закладаються і формуються найважливіші органи. Тому найбільш небезпечним вплив алкоголю є в перші три місяці вагітності. Досліди на тваринах переконливо доводять, що через вплив алкоголю в ранній період вагітності, зародок або гине, або його розвиток серйозно порушується. Дітям алкоголіків властиві деякі спільні риси. По-перше, як правило, вони народжуються з маленькою вагою (близько 2 кілограмів), мають малий зріст (45 сантиметрів і менше). У таких дітей низький лоб, наявна шкірна складка над бровами, укорочений ніс з запалим переніссям, маленькі неправильно розташовані очі з неоднаковими очними щілинами, вушні раковини неправильної форми. Крім того, окружність голови і розміри мозку зменшені”, – каже Наталія Савіцька.

 

За її словами, діти, організм яких систематично отримував алкоголь в утробі матері, погано розвиваються, вони частіше хворіють, не в змозі засвоїти комплекс навичок і знань, необхідних людині в житті. І допомогти їм лікарі практично не можуть. Але й цим не вичерпується підступність алкоголю.

 

До кінця вагітності плід може перейняти пристрасть матері до спиртного. В майбутньому навіть рідкісне вживання такими людьми спиртних напоїв може в короткі терміни привести до різних психозів з тяжкими наслідками.

 

Небезпечний для дитини і алкоголь, який приймає жінка в період годування немовляти грудьми. Організм малюка ще не захищений від токсичної дії спиртного.

 

Системи, які в певній мірі будуть його знешкоджувати і виводити, дозрівають тільки до 4-5 років життя. Навіть незначні дози алкоголю можуть затримати розумовий розвиток дітей.

 

Система репродукції (відтворення) людини раціонально продумана самою природою. Вона всіма силами оберігає майбутнє життя від впливу багатьох шкідливих і небажаних факторів.

 

Ризик народження неповноцінної дитини пов’язаний не тільки з тривалістю зловживання алкоголем, але й з індивідуальними особливостями організму жінки, повноцінністю функцій її печінки, кровоносних судин.

 

Жоден лікар не може визначити, яка доза спиртного виявиться фатальною для майбутньої дитини: ковток, чарка чи більше. Проте, за статистикою, вірогідність народження немовлят з комплексом патологічних змін у жінок-алкоголіків дуже велика і складає від 30 до 50 відсотків.

 

Любов Загоровська


Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

938
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11557 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2044
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1918
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2916
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4860

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

591

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1209

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1719

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1462
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1852
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1693
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8926
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

756
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

834
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

2019
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20511
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

498
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

526 2
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

847 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

885