Алкоголізм і вагітність

 

/data/blog/120079/ec4cae9906bc042539371fe5e67b2018.jpg

 

На початку XIX століття німецький лікар Еміль Крепелін писав, що наслідки алкоголізму не настільки страшні, оскільки половина людства – жінки – майже не причетні до алкоголю.

 

Якщо алкоголізм набуде поширенним і серед жінок – нашим нащадкам буде загрожувати повна загибель”, – пророкував він.

 

Алкоголь згубно впливає на статеві клітини, порушує їх дозрівання, життєздатність, викликає в організмі вагітної жінки непоправні зміни. Хочеться нагадати і застерегти: у любительок спиртного вагітність протікає з ускладненнями, токсикозами, інфекцією, а пологи настають, у більшості випадків, раніше терміну”, – розповідає лікар акушер-гінеколог міського клінічного пологового будинку Наталія Савіцька.

 

Усе необхідне для росту і розвитку дитина, що перебуває в утробі матері, отримує з її кров’ю через спеціальний орган – плаценту.

 

Вона має властивості вибірково пропускати поживні речовини, видаляючи продукти переробки. На жаль, алкоголь не тільки успішно долає цей бар’єр, але і залишає свій слід, порушуючи захисні функції плаценти і материнського організму. З цієї причини у плода розвивається кисневе голодування, порушується живлення, тощо.

 

Плацента може затримувати і знешкоджувати найбільш токсичний продукт розпаду алкоголю – оцтовий альдегід, починаючи тільки з 12 тижнів вагітності. У плоду в ці тижні закладаються і формуються найважливіші органи. Тому найбільш небезпечним вплив алкоголю є в перші три місяці вагітності. Досліди на тваринах переконливо доводять, що через вплив алкоголю в ранній період вагітності, зародок або гине, або його розвиток серйозно порушується. Дітям алкоголіків властиві деякі спільні риси. По-перше, як правило, вони народжуються з маленькою вагою (близько 2 кілограмів), мають малий зріст (45 сантиметрів і менше). У таких дітей низький лоб, наявна шкірна складка над бровами, укорочений ніс з запалим переніссям, маленькі неправильно розташовані очі з неоднаковими очними щілинами, вушні раковини неправильної форми. Крім того, окружність голови і розміри мозку зменшені”, – каже Наталія Савіцька.

 

За її словами, діти, організм яких систематично отримував алкоголь в утробі матері, погано розвиваються, вони частіше хворіють, не в змозі засвоїти комплекс навичок і знань, необхідних людині в житті. І допомогти їм лікарі практично не можуть. Але й цим не вичерпується підступність алкоголю.

 

До кінця вагітності плід може перейняти пристрасть матері до спиртного. В майбутньому навіть рідкісне вживання такими людьми спиртних напоїв може в короткі терміни привести до різних психозів з тяжкими наслідками.

 

Небезпечний для дитини і алкоголь, який приймає жінка в період годування немовляти грудьми. Організм малюка ще не захищений від токсичної дії спиртного.

 

Системи, які в певній мірі будуть його знешкоджувати і виводити, дозрівають тільки до 4-5 років життя. Навіть незначні дози алкоголю можуть затримати розумовий розвиток дітей.

 

Система репродукції (відтворення) людини раціонально продумана самою природою. Вона всіма силами оберігає майбутнє життя від впливу багатьох шкідливих і небажаних факторів.

 

Ризик народження неповноцінної дитини пов’язаний не тільки з тривалістю зловживання алкоголем, але й з індивідуальними особливостями організму жінки, повноцінністю функцій її печінки, кровоносних судин.

 

Жоден лікар не може визначити, яка доза спиртного виявиться фатальною для майбутньої дитини: ковток, чарка чи більше. Проте, за статистикою, вірогідність народження немовлят з комплексом патологічних змін у жінок-алкоголіків дуже велика і складає від 30 до 50 відсотків.

 

Любов Загоровська


Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

369
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1421
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2611 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3649
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3014
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2156

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

629

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

479

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1646

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1810
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

304
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

517
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

817
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5000
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

367
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

896
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10138
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

523
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

277
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

383
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

410
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

734