Алкоголізм і вагітність

 

/data/blog/120079/ec4cae9906bc042539371fe5e67b2018.jpg

 

На початку XIX століття німецький лікар Еміль Крепелін писав, що наслідки алкоголізму не настільки страшні, оскільки половина людства – жінки – майже не причетні до алкоголю.

 

Якщо алкоголізм набуде поширенним і серед жінок – нашим нащадкам буде загрожувати повна загибель”, – пророкував він.

 

Алкоголь згубно впливає на статеві клітини, порушує їх дозрівання, життєздатність, викликає в організмі вагітної жінки непоправні зміни. Хочеться нагадати і застерегти: у любительок спиртного вагітність протікає з ускладненнями, токсикозами, інфекцією, а пологи настають, у більшості випадків, раніше терміну”, – розповідає лікар акушер-гінеколог міського клінічного пологового будинку Наталія Савіцька.

 

Усе необхідне для росту і розвитку дитина, що перебуває в утробі матері, отримує з її кров’ю через спеціальний орган – плаценту.

 

Вона має властивості вибірково пропускати поживні речовини, видаляючи продукти переробки. На жаль, алкоголь не тільки успішно долає цей бар’єр, але і залишає свій слід, порушуючи захисні функції плаценти і материнського організму. З цієї причини у плода розвивається кисневе голодування, порушується живлення, тощо.

 

Плацента може затримувати і знешкоджувати найбільш токсичний продукт розпаду алкоголю – оцтовий альдегід, починаючи тільки з 12 тижнів вагітності. У плоду в ці тижні закладаються і формуються найважливіші органи. Тому найбільш небезпечним вплив алкоголю є в перші три місяці вагітності. Досліди на тваринах переконливо доводять, що через вплив алкоголю в ранній період вагітності, зародок або гине, або його розвиток серйозно порушується. Дітям алкоголіків властиві деякі спільні риси. По-перше, як правило, вони народжуються з маленькою вагою (близько 2 кілограмів), мають малий зріст (45 сантиметрів і менше). У таких дітей низький лоб, наявна шкірна складка над бровами, укорочений ніс з запалим переніссям, маленькі неправильно розташовані очі з неоднаковими очними щілинами, вушні раковини неправильної форми. Крім того, окружність голови і розміри мозку зменшені”, – каже Наталія Савіцька.

 

За її словами, діти, організм яких систематично отримував алкоголь в утробі матері, погано розвиваються, вони частіше хворіють, не в змозі засвоїти комплекс навичок і знань, необхідних людині в житті. І допомогти їм лікарі практично не можуть. Але й цим не вичерпується підступність алкоголю.

 

До кінця вагітності плід може перейняти пристрасть матері до спиртного. В майбутньому навіть рідкісне вживання такими людьми спиртних напоїв може в короткі терміни привести до різних психозів з тяжкими наслідками.

 

Небезпечний для дитини і алкоголь, який приймає жінка в період годування немовляти грудьми. Організм малюка ще не захищений від токсичної дії спиртного.

 

Системи, які в певній мірі будуть його знешкоджувати і виводити, дозрівають тільки до 4-5 років життя. Навіть незначні дози алкоголю можуть затримати розумовий розвиток дітей.

 

Система репродукції (відтворення) людини раціонально продумана самою природою. Вона всіма силами оберігає майбутнє життя від впливу багатьох шкідливих і небажаних факторів.

 

Ризик народження неповноцінної дитини пов’язаний не тільки з тривалістю зловживання алкоголем, але й з індивідуальними особливостями організму жінки, повноцінністю функцій її печінки, кровоносних судин.

 

Жоден лікар не може визначити, яка доза спиртного виявиться фатальною для майбутньої дитини: ковток, чарка чи більше. Проте, за статистикою, вірогідність народження немовлят з комплексом патологічних змін у жінок-алкоголіків дуже велика і складає від 30 до 50 відсотків.

 

Любов Загоровська


Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

502
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

524
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

897
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1941
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3467
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2362 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

732

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

633

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

606

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

618
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10264
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1105
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5163
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

916
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2718
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1120
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

303
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

632
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

547
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

606
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

953 2