Сьогодні в Івано-Франківську відбулася прес-конференція громадських активістів щодо незаконних рішень міської ради, прийнятих на сесії 8 липня.
Під час прес-конференції взяли участь представники понад десяти громадських організацій Івано-Франківська, передає кореспондент Фіртки.
Організатори запрошували на зустріч і міського голову Руслана Марцінківа, однак той не прийшов.
На початку голова Спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїв, окреслив основні проекти, які були прийняті на останній сесії.
Мова йде про дозвіл на забудову 33-багатоквартирних будинків по вулиці Макогона-Крайківського.
"Найперше - це промислова зона, тому коли приймати проект про будування багатоповерхових будинків потрібно було внести зміни в генеральний план чого не було зроблено. Було проігноровано думки мешканців. Це було з боку мера диктатурою, адже порушили закон, щоб протягнути договорняки", - наголосив В.Андріїв.
Крім того, учасників АТО обурило прийняте рішення по вулиці Целевича, де міська рада віддала міську землю на якій планувалося соціальне житло для бійців АТО під забудову фірмі-банкруту.
"Я не розумію, як їм піднялася рука віддати землю банкруту, та проігнорувати прохання 100 родин учасників АТО, яким можна було побудувати там житдо. Сім'ї кинуто напризволяще. Ви цинічні сволочі. Мене таке враження, що "Свобода" після того, як не має впливу на Львів кинулась на Івано-Франківськ, як тузік на тряпку. Я не знаю як жити з владою, яка порушує закон та плює на людей", - зауважив Василь Андріїв.
Також активісти не розуміють для чого в місті створювати Муніципальну варту, яка буде особистою армією міського голови Марцінківа.
"Звичайно, це все правильно та грамотно. Але є ризики, бо це свій силовий блок, який буде для того, щоб протягувати незаконні рішення і не давати висловлюватись громадськості. Я прошу підтримки свідомої громади. Ми не маємо морального права дозволити їм роздерибанити і обікрасти місто",- підкресоює активіст.
До цього голова громадської ініціативи "Поранені SOS" Наталія Сербин зауважила, що не розуміє для чого меру своя муніципальна варта, створена за гроші громади, адже для себе можна найняти охорону.
Тож активісти вимагають у міського голови накласти вето на рішення, які сесія прийняла всупереч законодавству.
"Ми не виступаємо за заборону будівництва в місті, ми за розвиток міста. Мені прикро, що вперше принизили бійця АТО якому не надали слова. Наші вимоги ветувати рішення, щоб проекти не вступили в дію. Скликання позачергової сесії. Я не знаю чи мер піде на це, бо це великі кошти",- наголосила Н.Сербин.
Так, житель мікрорайону пан Олексій зауважив, що вже зібрано 137 підписів проти заборони багатоповерхівок. Тож збір підписів буде продовжуватись. Жителі будуть відстоювати свою думку, хоча й мерія сміється в очі та змушує людей іти на крайні кроки.
Крім того, жителька мікрорайону Галина наголосила, що в промисловій зоні немає потреби багатоквартирної забудови та закликала мешканців мікрорайону не піддаватися підкупу забудовників, які обіцятимуть квадратні метри та гроші.
Активісти підготували звернення в СБУ, прокуратуру та суд щодо незаконних рішень. Крім того, підготували звернення до народних депутатів, щоб захистити мешканців.
Вони створюють протестний рух проти свавілля міської влади. Зараз активісти ідуть до міського голови, щоб той заветував рішення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Підсумки 6 сесії Івано-Франківської міськради: 33 пупсові будови або не будь як мер - люби людей
Франківські депутати затвердили склад громадської ради при Івано-Франківській міській раді (список)
Івано-Франківським вчителям оплатять медогляд
Івано-Франківська міська рада хоче виплачувати компенсацію бійцям АТО за неотримані земельні ділянки
Сесія Івано-Франківської міської ради: активіст порівняв "Свободу" із "Партією регіонів"
Франківські депутати мають намір дати дозвіл на розроблення ДПТ навколо міського озера
У Франківську кілька десятків людей вимагали знизити тарифи (фото)