Активісти вимагають люстрації керівників Карпатського природного парку та Національного парку «Гуцульщина» (фото+відео)

 

 

Декілька днів тому громадські активісти, представники «Правого сектора», Самооборони, та громадської організації «Коломия-центр» навідались до Карпатського природного парку та Національного парку «Гуцульщина».

 

Представники громадськості вимагають люстрації керівників даних природних парків і розповідають вуже сьогодні журналістам про факти численних зловживань і махінацій з їхньої сторони, передає Фіртка.

 

"Ми вирушили на розмову до директора національного парку "Гуцульщина" Василя Пророчука та директора Карпатського національного парку Володимира Слободяна. З нами було понад 200 представників громади, але жодного із керівників на місці не було. Спілкувалися із заступниками", - розповів представник громадської організації «Коломия-центр» Роман Кутейніков і додає, що зустрічали їх ніби рейдерів, які їдуть "віджимати парк".

 

Активісти розповідають, що за часи, відколи було створено дані природні парки, назбиралося багато запитань до їхніх керівників. Зокрема, це стосується неврахування думки громади при визначенні території парків, адже заповідна зона парків проходить через населені пункти, що обмежує життєдіяльність людей. Також є питання щодо незаконного відчуження земель, незаконної вирубки лісу, корупції.

 

"Де-юре такого землекористувача як національний природний парк немає. Але це вигідно дирекції національно парку у плані дерибану землі. Йому передали ліс в охорону, але землі він немає. І юридично це доказати не можна. Громадськості стали відомі кричущі факти. Замість того, щоб дирекція парку займалася охороною, відтворенням і збереженням, вони почали відчужувати землю. Скажімо, у 2007 році Шешорській сільській раді парк передав 4,2 га землі. Пізніше на ці ділянки на підставних осіб були виготовлені земельні акти. Про це стало відомо прокуратурі, яка звернулася до суду із вимогою визнати ці акти незаконними і скасувати реєстрацію. У 2012 році реєстрацію таки скасували, але до покарання керівництва парку не дійшло. Постраждав землеупорядник сільської ради", - наводить приклад по парку "Гуцульщина" депутат Пістинської сільської ради, помічник депутата Івано-Франківської облради Петро Пліхтяк.

 

Відтак, представники громадських організацій звернулися до голови Івано-Франківської облдержадміністрації Олега Гончарука із проханням допомогти вирішити питання і змінити керівництво даних парків. Люди переконані, що потрібно реально міняти владу на компетентних людей, а не на пристосуванців, які прикриваються Майданом і подіями на сході.

 

"Про мольфарське керівництво Карпатським НПП вказаного чиновника ходять цілі легенди, починаючи з організації та приховування незаконних рубок дерев на території парку, закінчуючи дерибаном та незаконними передачами земель природно заповідного фонду Карпатського НПП... Громадські організації прийшли до висновку, що на сьогоднішній день виникла необхідність негайно вжити заходів щодо збереження та відновлення природи Карпатського краю в особі Карпатського НПП та просимо вас вжити заходів до негайної зміни директора Слободяна В. Я. на спеціаліста, патріота, який буде берегти зі всіх сил природу та традиції нашого краю, а не сприяти її знищенню", - йдеться у одному із звернень.

 

 

 

"Це люди, які працювали за попередніх режимів. Ось у Косові Василь Пророчук вже 13 років обіймає посаду, хоча кожного року вона повинна переобиратися. У Яремче Володимир Слободян керує 1,5 року, але до того він був замішаний у багатьох оборудках", - зазначають представники громадськості і закликають усіх, хто знає подібні випадки зловживання звертатися до них по допомогу.

 

 

 


21.01.2015 610 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1243
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

416
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14313 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1656
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

937
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6291

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

700

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1525

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1329

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1212
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

572
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

718
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1632
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

650
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

941
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5985
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13943
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

320
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

615
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

542
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

857 2