Активісти просять у Мінекології 16 тисяч гривень, щоб врятувати Прут від ГЕС

 

 

9 березня у Львівському апеляційному господарському суді відбулося слухання апеляційної скарги прокуратури Івано-Франківської області та Карпатського національного природного парку на рішення Господарського суду Івано-Франківської області.

 

Причина - забудова ГЕСівціями Карпатського національного природного парку і річки Прут, пише Фіртка з посиланням на Курс.

 

Про це у мережі Facebook повідомив еколог Всесвітнього фонду природи (WWF) Анатолій Павелко.

 

"Одне з основних питань, яке намагався з’ясувати суд, це те, яким чином приватний підприємець Миронюк збирається будувати ГЕС... на дорозі. Адже юрист приватного підприємця стверджував, що ділянка під будівництво ГЕС знаходиться на автомобільній дорозі, що веде від контрольно пункту Карпатського нацпарку на спортивну базу "Заросляк". І що ця ділянка не буде межувати з Карпатським нацпарком, хоча землі парку розташовані по обидва боки дороги і безпосередньо із нею межують", – написав Павелко.

 

Водночас, маючи у справі велику кількість планів і картографічних матеріалів, суд звернув увагу учасників процесу на те, що розібратись у предметі спору може допомогти проведення земельно-технічної експертизи, котра може дати чітку відповідь щодо розташування земель Карпатського національного природного парку і земель, що орендує підприємець Миронюк.

 

"На жаль, відсутність у Карпатського національного природного парку коштів на проведення земельно-технічної експертизи у суді першої інстанції була однією із причин програшу парку і прокуратури", – вважає еколог.

 

Проблема у тому, що парк – бюджетна установа, а в бюджеті коштів на експертизу закладено не було. Станом на листопад 2015 року на проведення експертизи бракувало 16 тисяч 400 грн.

 

"За словами представника Карпатського НПП, немає їх і зараз. У зв’язку із цим ми звертаємось до Міністерства екології і природних ресурсів України: невже відомство, котре є одним із позивачів у справі, не здатне знайти кошти на проведення експертизи, щоб захистити заповідні землі і річку національного значення? Тим більше, що ці кошти будуть повернені до бюджету у складі судових витрат за умови, що держава захистить у суді річку і заповідні землі від незаконної забудови", – закликає еколог Всесвітнього фонду природи (WWF) Анатолій Павелко.

 

Нагадаємо, приватний підприємець Миронюк В. і Ворохтянська селищна рада продовжують спроби "проштовхнути" будівництво ГЕС на заповідних землях – на річці Прут у Карпатському національному природному парку.

 

18 листопада 2015 року Господарський суд Івано-Франківської області, суддя Деделюк Б. В., ухвалив рішення, за яким відмовив Карпатському національному природному парку (НПП) у поверненні із чужого незаконного володіння земельної ділянки площею 0,476 га. 

 

Ця земельна ділянка, попри знаходження на території Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення Карпатського НПП, тобто за межами земель Ворохтянської селищної ради, цією радою була надана на 49 років в оренду приватному підприємцю Миронюку В. для будівництва та обслуговування міні-гідроелектростанції у верхів’ях річки Прут.

 

Мова йде про гідроелектростанцію, проти якої виступали як представники наукової і природоохоронної спільноти, так і туристи та селищна громада Ворохти. Зокрема, ще у листопаді 2013 року громада селища Ворохта одностайним голосуванням висловилась проти будівництва ГЕС на Пруті.


14.03.2016 554 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17848
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1588
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1129
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2173
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3715
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1417

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1832

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

600

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1221

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1378
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

736
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24323
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

579
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

541
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

683
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1580
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

741
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7807
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

707
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1848 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

677
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

582