Яке житло обирати? Основні тенденції ринку нерухомості на Прикарпатті

 

Більшість людей купляють своє власне житло один раз в житті. Декому вдається це робити значно частіше. Отже, без сумніву можна відзначити, що правильне прийняття рішення в цьому питанні має не останнє місце в нашому житті. Постає логічне запитання, як зробити так, щоб не помилитись, адже важливість даного рішення супроводжується відповідною вартістю придбаного житла, на яке, здебільшого, так важко треба заробляти.

                Впродовж останніх років Івано-Франківськ був і залишається одним з міст-лідерів у будівництві житлових об’єктів. До кризовий період характерний швидкими темпами будівництва з постійно зростаючим ринком споживання. Доступність кредитів та вливання іноземного капіталу методом заробітчанства, створили сприятливі умови для розвитку будівельної галузі. Однак, в таких умовах, жоден із за будівельників не задавався питанням якісного і доступного будівництва. Все що потрібно було робити – це встигати будувати. Архітектура даного періоду характерна типовими «совковими» плануваннями, дешевими фасадами та низькоякісними матеріалами. Виходячи з цього, можна прийти до висновку, що дане житло повинне бути в низу списку при виборі власного житла з числа новобудов.

                В роки кризи умови ринку внесли нові свої корективи: стрімке падіння продажу житла стало передумовою зупинки будівельних процесів. Період з 2008 по 2010 роки, став часом «виживання» для більшості компаній. Розвиваючи свій бізнес за рахунок участі коштів «дольовиків» та кредитів, більшість компаній зіштовхнулась з непоборимими труднощами. Як наслідок, з’явились нові поняття, як недобудови і довгобуди. Перебуваючи в такій ситуації, доводилось шукати нові шляхи виходу: розтермінування платежів, зниження ціни і самий неефективний – це бартерні операції. Цілком зрозуміло, що за таких умов, ніхто не дбав про високу якість матеріалів, чи дотримання відповідних стандартів. Але, як то кажуть: «Ринок диктує умови». Головним пріоритетом для будівельних компаній стало питання завершення будівництва і перелаштування власної життєдіяльності на нові фінансові рейки.

                Як наслідок, після кожної кризи настає період розвитку. Вийшовши із кризи, більшість забудівельників зрозуміли, що шляхом демпінгу не досягнеш успіху і не завоюєш прихильності серед споживача. Отже, настав час нових кроків: відбулось покращення та оптимізація планувань квартир, якість фасадів та наповнення житла відповідними опціями, які дозволили б покупцеві значно зменшити часові та фінансові затрати на внутрішньо оздоблювальні роботи. Пріоритетними напрямки стали розвиток інфраструктури та комплексність архітектурних рішень. Новим кроком у будівельній галузі стало спорудження нового типу житла – житлових комплексів, які за своїм змістом відтворюють ідею «маленького міста в місті». Тобто забезпечення усіх необхідних умов для комфортного життя споживача.

                Виходячи з аналізу трьох типів житла, на мою думку, перевагу у  виборі необхідно надавати саме третій категорії, оскільки саме в ній прослідковується певна тенденція співвідношення ціни і якості. Крім того. Вистоявши в часи кризи, ряд будівельних компаній зарекомендували себе, як надійні і стабільні гравці будівельного ринку Прикарпаття.

 

 


08.02.2013 Микола Кучернюк 2023 2
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

357
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

656
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1941
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3419
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1254
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1259

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1409

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

403

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1055

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1221
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24184
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

433
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2592
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

473
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1427
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

623
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15291
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

423
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

60
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1134 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

560
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

461