Як впоратися з вуграми

 

/data/blog/76740/f18dd2d532ec69fc0b65f878477423b2.jpg

 

Чому з‘являються вугрі? Насамперед винен у цьому чоловічий статевий гормон тестостерон – його рівень у період статевого дозрівання підвищується. Це основна, але не єдина причина виникнення акне. Висипання провокують і стреси, і поганий імунітет, і вогнища інфекції в організмі, і гастроентерологічні захворювання. Прищі можуть «розквітнути» і з-за неправильного харчування, а також після засмаги.

Боротьбу з прищами треба починати по всіх фронтах одразу, не чекаючи, поки вони залишать на шкірі грубі косметичні дефекти – глибокі вибоїни, синюшні плями на щоках, розширені пори. При цьому треба розуміти, що очікувати швидкого результату при вугрової висипки не варто. Лікування може затягнутися на довгі місяці. І, на жаль, тим, хто вилікувався, розслаблятися не варто. Навіть повне очищення шкіри від прищів не гарантує, що нових спалахів не буде.

Домашній догляд

Правильний догляд за шкірою – чи не найважливіше, що ми можемо зробити проти прищів. Адже вугри з’являються, коли накопичується в порах шкірне сало, а гирло пір забивають омертвілі клітини шкіри. Серед домашніх процедур найбільш важливо очищення шкіри від сального секрету, який є живильним середовищем для розмноження хвороботворних бактерій, винних в утворенні акне. Його потрібно проводити двічі на день, а то і частіше. Для очищення пір можна використовувати спеціальні гелі та бесспиртовые лосьйони з комедонолитическим дією. Якщо вугри згруповані локально, наприклад, на крилах носа, можна використовувати очищаючі смужки «від чорних точок», які розм‘якшують вміст пор і допомагають їх видалити. При цьому видавлювати прищі і чорні крапки косметологи настійно не рекомендують, бо можна занести інфекцію. Є ризик, що вона розійдеться по всьому обличчю і призведе до погіршення стану шкіри. Нерідко результатом видавлювання стають нові рубці і шрами, від яких дуже важко позбутися.

Регулярне відлущування рогового шару, що допомагає позбутися від закупорки пор, – ще одна задача домашнього догляду. Для цього використовується косметика з невеликим вмістом альфа-гідроксикислот (найчастіше гліколевої), ретиноїдів або бета-гідроксикислот (наприклад, саліцилової кислоти). Оскільки вугри провокують пропионбактерия акне, стафілококи і інші бактерії, проти них іноді призначаються мазі з антибіотиками.

Косметологічні процедури

Далеко не все можна зробити вдома. І якщо процес зайшов занадто глибоко, краще всього звернутися до професіоналів – у дерматологічну клініку або салон краси. Там вам можуть запропонувати процедуру хімічного пілінгу, а також професійну чистку обличчя (механічну або апаратну). Першою, як правило, передує розпарювання шкіри за допомогою вапоризатора. Ця процедура допомагає розм’якшити сальні пробки. Потім косметолог з допомогою спеціального інструменту – екстрактора комедонов – очищає пори.

Для апаратної чищення застосовуються гальванічна дезинкрустация, ультразвуковий пілінг, вакуумна чистка. При гальванічної чищенні на шкіру наноситься лужний розчин, який під впливом постійного струму омыляет жирні кислоти, складові сальну пробку. Ультразвуковий пілінг – більш поверхневий: на шкіру наноситься спеціальний гель, за яким проходяться маленьким скребком, що виробляють ультразвукові коливання. Він слущивает з поверхні шкіри ороговілі частинки і «витрушує» вміст пор. Вакуумна чистка діє за рахунок негативного тиску, яке допомагає витягнути сальний секрет, попередньо розм‘якшений за допомогою масок або розпарювання. Гальванічна дезинкрустация щодо бережна і практично не має протипоказань, процедура вакуумної та ультразвукової чистки не показана людям з чутливою шкірою і при купероз (коли судини розташовані близько до поверхні шкіри). У цих випадках треба утриматися і від розпарювання особи, щоб уникнути загострення. Що ж стосується мануальної чистки, то її можна зробити не тільки в салоні краси, але і в домашніх умовах.

Харчування

Треба виключити продукти, які посилюють саловиділення: смажені, жирні, гострі страви, пиво, солодку газовану воду і кондитерські вироби, помірно солити їжу, обмежити шоколад. Молочні продукти (навіть нежирні) не рекомендуються з іншої причини: коров’яче молоко містить статеві гормони і инсулиноподобные фактори росту,
які можуть посилити висипання. Місце цих продуктів повинні зайняти багаті клітковиною і вітамінами свіжі овочі і фрукти, зелень, риба, каші з цілісних злаків.

Консультація лікаря

Будь-яке інфекційне захворювання може спровокувати посилення акне, тому важливо залікувати всі наявні вогнища інфекції. Адже каріозні зуби, ангіни і фарингіти, хворий шлунок або цистит – все це буде тільки посилювати вугрову хворобу, так що не відкладайте візиту до стоматолога і обов'язково проконсультуйтеся у гастроентеролога та отоларинголога.

На замітку

Вугрова хвороба може посилюватися при дефіциті деяких вітамінів, макро — і мікроелементів. Найбільш важливі з них – вітаміни А, Е, С, а також вітаміни групи В, кальцій, селен, сірка, цинк, магній. Заповнити їх недолік допоможуть вітамінно-мінеральні комплекси.

 

vkurse.ua


13.05.2015 4461 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

990
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2588 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2173
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3020
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2624
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2346 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

479

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

483

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

982

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2201
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

680
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1948
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2044
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

214
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

825
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5533
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7391
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1407
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

681
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1061 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1564 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1424