Як впоратися з вуграми

 

/data/blog/76740/f18dd2d532ec69fc0b65f878477423b2.jpg

 

Чому з‘являються вугрі? Насамперед винен у цьому чоловічий статевий гормон тестостерон – його рівень у період статевого дозрівання підвищується. Це основна, але не єдина причина виникнення акне. Висипання провокують і стреси, і поганий імунітет, і вогнища інфекції в організмі, і гастроентерологічні захворювання. Прищі можуть «розквітнути» і з-за неправильного харчування, а також після засмаги.

Боротьбу з прищами треба починати по всіх фронтах одразу, не чекаючи, поки вони залишать на шкірі грубі косметичні дефекти – глибокі вибоїни, синюшні плями на щоках, розширені пори. При цьому треба розуміти, що очікувати швидкого результату при вугрової висипки не варто. Лікування може затягнутися на довгі місяці. І, на жаль, тим, хто вилікувався, розслаблятися не варто. Навіть повне очищення шкіри від прищів не гарантує, що нових спалахів не буде.

Домашній догляд

Правильний догляд за шкірою – чи не найважливіше, що ми можемо зробити проти прищів. Адже вугри з’являються, коли накопичується в порах шкірне сало, а гирло пір забивають омертвілі клітини шкіри. Серед домашніх процедур найбільш важливо очищення шкіри від сального секрету, який є живильним середовищем для розмноження хвороботворних бактерій, винних в утворенні акне. Його потрібно проводити двічі на день, а то і частіше. Для очищення пір можна використовувати спеціальні гелі та бесспиртовые лосьйони з комедонолитическим дією. Якщо вугри згруповані локально, наприклад, на крилах носа, можна використовувати очищаючі смужки «від чорних точок», які розм‘якшують вміст пор і допомагають їх видалити. При цьому видавлювати прищі і чорні крапки косметологи настійно не рекомендують, бо можна занести інфекцію. Є ризик, що вона розійдеться по всьому обличчю і призведе до погіршення стану шкіри. Нерідко результатом видавлювання стають нові рубці і шрами, від яких дуже важко позбутися.

Регулярне відлущування рогового шару, що допомагає позбутися від закупорки пор, – ще одна задача домашнього догляду. Для цього використовується косметика з невеликим вмістом альфа-гідроксикислот (найчастіше гліколевої), ретиноїдів або бета-гідроксикислот (наприклад, саліцилової кислоти). Оскільки вугри провокують пропионбактерия акне, стафілококи і інші бактерії, проти них іноді призначаються мазі з антибіотиками.

Косметологічні процедури

Далеко не все можна зробити вдома. І якщо процес зайшов занадто глибоко, краще всього звернутися до професіоналів – у дерматологічну клініку або салон краси. Там вам можуть запропонувати процедуру хімічного пілінгу, а також професійну чистку обличчя (механічну або апаратну). Першою, як правило, передує розпарювання шкіри за допомогою вапоризатора. Ця процедура допомагає розм’якшити сальні пробки. Потім косметолог з допомогою спеціального інструменту – екстрактора комедонов – очищає пори.

Для апаратної чищення застосовуються гальванічна дезинкрустация, ультразвуковий пілінг, вакуумна чистка. При гальванічної чищенні на шкіру наноситься лужний розчин, який під впливом постійного струму омыляет жирні кислоти, складові сальну пробку. Ультразвуковий пілінг – більш поверхневий: на шкіру наноситься спеціальний гель, за яким проходяться маленьким скребком, що виробляють ультразвукові коливання. Він слущивает з поверхні шкіри ороговілі частинки і «витрушує» вміст пор. Вакуумна чистка діє за рахунок негативного тиску, яке допомагає витягнути сальний секрет, попередньо розм‘якшений за допомогою масок або розпарювання. Гальванічна дезинкрустация щодо бережна і практично не має протипоказань, процедура вакуумної та ультразвукової чистки не показана людям з чутливою шкірою і при купероз (коли судини розташовані близько до поверхні шкіри). У цих випадках треба утриматися і від розпарювання особи, щоб уникнути загострення. Що ж стосується мануальної чистки, то її можна зробити не тільки в салоні краси, але і в домашніх умовах.

Харчування

Треба виключити продукти, які посилюють саловиділення: смажені, жирні, гострі страви, пиво, солодку газовану воду і кондитерські вироби, помірно солити їжу, обмежити шоколад. Молочні продукти (навіть нежирні) не рекомендуються з іншої причини: коров’яче молоко містить статеві гормони і инсулиноподобные фактори росту,
які можуть посилити висипання. Місце цих продуктів повинні зайняти багаті клітковиною і вітамінами свіжі овочі і фрукти, зелень, риба, каші з цілісних злаків.

Консультація лікаря

Будь-яке інфекційне захворювання може спровокувати посилення акне, тому важливо залікувати всі наявні вогнища інфекції. Адже каріозні зуби, ангіни і фарингіти, хворий шлунок або цистит – все це буде тільки посилювати вугрову хворобу, так що не відкладайте візиту до стоматолога і обов'язково проконсультуйтеся у гастроентеролога та отоларинголога.

На замітку

Вугрова хвороба може посилюватися при дефіциті деяких вітамінів, макро — і мікроелементів. Найбільш важливі з них – вітаміни А, Е, С, а також вітаміни групи В, кальцій, селен, сірка, цинк, магній. Заповнити їх недолік допоможуть вітамінно-мінеральні комплекси.

 

vkurse.ua


13.05.2015 4412 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

326
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1395
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2547 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3632
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2971
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2146

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

615

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

466

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1635

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1799
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

286
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

503
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

802
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4986
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

358
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

879
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10126
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

510
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

263
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

373
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

400
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

721