Як псевдоактивісти розхитують українофобські та сепаратистські настрої на Заході України

 

Цілій рік, як зазвичай у нас ведеться, без уваги СБУ відбувалася промоція «плану реституції» українських земель і майна українців групою псевдо-активістів представників Громадської організації «ВО Голос», Ростиславом Гудзінським та Віталієм Чорненьким. 



Політолог: http://divannaya-sotnya.com    НОВИНИ УКР ukr

 

Зі слів організаторів «круглих столів» їх мета була «проінформувати населення, та вивчити їхні настрої щодо цієї проблематики». 

За даними з їх сайту — «інформатори» побували у містах Івано-Франківську, Львові, Тернополі, Чернівцях. Вінниці, Ужгороді та Рівному, Луцьку та завершили свій «вояж» у Києві в УНІАН, підсумковою прес-конференцією.

Раніше ці псевдо-активісти Ростислав Гудзінський та Віталій Чорненький відзначилися захистом скандально-відомого екологічного інспектора Стефурака, звільненого за співучасть у знищенні Карпатських лісів та заповідників. 

До того активно підтримували сільського голову-хабарника Олександра Вара, що разом із Богданом Орлом, зловживаючи службовим становищем, вимагали у місцевої підприємниці і в подальшому отримали частинами кошти в сумі 70000 та 400000 грн.

Парадокс, але звільнені за кримінальні правопорушення з МВС Ростислав Гудзінський та Віталій Чорненький очолювали(!) Громадську раду при УМВС України у Івано-Франківський області. А ми наївно чекаємо реформи МВС. З такими «активістами» може бути лише біда. 

Для довідки, «Реституція Кресів» — польська націоналістична організація створення та діяльність якої пов’язують з «руським міром» та ФСБ РФ. Так у жовтні 2015 року ця «організація» зібрала 600 пакетів документів для звернення до суду для повернення майна, яке опинилось після Другої світової війни на території України, і було на її думку незаконно захоплено. За для цього російські зомбо- ЗМІ смакували і смакують ці події більше року.

В соціальних мережах створені спеціальні групи, що акумулюють та поширюють таку інформацію. Росія через своїх «агентів впливу» витрачає понад 1 млрд. доларів на проведення подібних «спецоперацій». Одна з таких – волинська трагедія, але справа зараз про інше.  Близько 100 тис. осіб можуть претендувати на наше з вами майно.

До планів організації входить сприяти поверненню полякам майна, розташованого на нашій території, або отриманню компенсацій за залишену тут нерухомість. За наявною інформацією під вимогами до повернення понад 130 тис. га землі. Претензії у «Реституції Кресів» до України, за мінімальними підрахунками, сягають 5 млрд. дол. 

В Україні немає закону про реституцію, та він вже і не на часі. Фахівці кажуть, що реституцію країна мала би пройти ще на початку 90-х. До масового переходу земель та майна у приватну власність. Це явище може бути додатковим дестабілізуючим чинником в Україні в умовах війні на сході. 

Нажаль, це не єдиний приклад матеріальних претензій з боку інших держав до України. Румуни та Угорці, Болгари готові претендувати на власність нашої держави.

Окремим пунктом слід розглянути російські претензії, які вилилися в силове захоплення українських територій в Криму, Донецьку та Луганську. Невиконання Росією Будапештського меморандуму та не дійова реакція західних партнерів, що гарантували Україні безпеку створює додаткові ризики для України. 

Сьогодні на Чернівці і Бессарабію має види Румунія, на Закарпаття — Угорщина і Словаччина. Потенційними об'єктами реституції може вважатися все що колись належало іноземним громадянам на території сучасної України, і може бути підтверджено документально. 

Так у Львові виник скандал через «приєднання» до Польщі. Організатори акції «Пробіг Незалежності» розмістили карту з польським Львовом. А це вже не жарти. 

Таким чином ідентифікація себе з іншою державою, на сході або на заході України, несе небезпеку українофобії та сепаратизму.

Такі «заходи» закамуфльовані під «круглі столи» мають одразу підпадати в поле зору Служби безпеки України. Яка має з’ясувати джерела фінансування, замовників та мету таких «просвітницьких» інформаційних акцій. Дивно що на них не звернули уваги компетентні органи.

Суспльству потрібно відслідковувати діяльність таких організацій як ВО «Голос» та «Реституція Кресів», можливо їх «активісти» Гудзинський та Чорненький виведуть СБУ на більш крупну рибу, накшталт Чеботарьова, Захарченка або їх Кремлівських покровителів.


19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717