Як правильно купатися в ополонці на Водохреща

 

Завтра - велике свято Водохреща, на якому прийнято купатись в річці або хоча б просто прийняти ванну, бо за давніми повір’ями вода в цей має цілющі властивості.

 

Про правила зимового купання розповів завкафедрою спортивної медицини і санології Національної медичної академії післядипломної освіти д.м.н. Геннадій Апанасенко, пише “Комсомольская правда в Украине”.

 

За його словами, в ідеалі підготовку до занурення на Водохреща починають влітку. Але якщо відчуваєте потребу приєднатися до “моржів”, то ці два дні до свята використовуйте для підготовки. У першу чергу треба налаштуватися морально.

 

Треба свято вірити, що купання на Хрещення очистить душу і тіло, що такий вчинок піде дійсно вам на користь, - розповідає Апанасенко. - А якщо вважаєте це даниною моді, то краще відмовтеся від нього. Інакше крижана купіль може закінчитися застудою, шоком або серцевим спазмом”.

 

Можна потренувати тіло і фізично. Для цього треба набрати в таз крижаної води, стати в нього ступнями і енергійно ходіть хвилин 5-15. Можна таку процедуру робити кожні два-три години.

 

При цьому з кожним разом наливати води побільше і збільшувати час перебування в ній (починають з однієї хвилини). А після такої процедури треба розтерти ступні жорстким рушником і одягти шкарпетки з овечої або верблюжої вовни, потім хвилин 10 енергійно походити, пише ТСН.

 

Якщо вирішили зануритися вперше, то краще, щоб поряд були досвідчені люди. Перед зануренням треба розім’ятися в тонкому спортивному костюмі. Для цього потрібно енергійно присісти разів десять, побігати або пострибати хвилин п’ять-десять. Можна змастити шкіру гусячим жиром, щоб вона не пересихала.

 

Щодо самого купання, то заходити в ополонку, яка до речі має бути не менше, ніж три на два метри, треба поступово. Новачкам не можна бути у воді більше 10 секунд: два-три гребка - і на берег. Після цього потрібно розтерти тіло жорстким рушником, швидко одягнутись і випити склянку гарячого чаю.

 

Також перед зануренням не рекомендується нічого їсти, хіба що шматочок чогось жирного - сала чи риб’ячого жиру.

 

Алкоголь допустимо вживати тільки після повернення додому, причому краще у вигляді глінтвейну. А от вживання “для хоробрості” тільки посилить переохолодження і дасть зайве навантаження на серце.

 

Медики наголошують, що тільки здорова людина може сміливо занурюватися в крижану воду на Водохреща. Якщо ж є хронічні захворювання, то краще не ризикувати. Адже занурення в холод - це стрес для організму. І він може принести як користь, так і шкоду.

 

Не раджу лізти в воду людям з гіпертонією, слабким серцем, нежиттю і навіть незначним підвищенням температури”, - каже Апанасенко.

 

Але треба зазначити, що пірнати в ополонку на Водохреща не обов’язково: змиває гріхи і цілющою вважається будь-яка освячена батюшкою вода. Хрещенська вода не псується і зберігає свої цілющі властивості рік.


18.01.2012 1561 0
Коментарі (0)

25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

681
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

944
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7472 14
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2416
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2320
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2550

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

402

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

748

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

845

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

547
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

248
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

425
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

526
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38023
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

403
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

542
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

700
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

247
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

357
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

288
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

981
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

625 1