Як позбутися прищів?

 

 

Прищі, вугрі та подібні неалергічні висипання на шкірі — явище неприємне і дуже поширене. Це захворювання має глибокі причини і в лікуванні вимагає комплексного підходу. Про причини захворювання, найефективніші домашні засоби лікування прищів і вугрової висипки ми розповімо в цій статті.

 

Прищі і вугрова висипка: внутрішнє та зовнішнє лікування.

Прищі різного виду, в тому числі і вугрі (акне), — нагальна проблема не тільки для підлітків: близько ¼ дорослих знають про це не з чуток. Зазвичай для лікування прищів використовують різні косметичні препарати та мазі-антибіотики. Однак таке лікування є поверхневим, що не зачіпає суті проблеми. На думку дерматологів, основними причинами появи неприємних висипань на шкірі є:

- порушення обміну речовин, шлунково-кишкові захворювання;

- неправильне харчування;

- гормональні порушення;

- косметика з комедогенним ефектом.

Комплексний підхід до лікування прищів включає в себе:

1. Правильне харчування:

— відмовтеся від куріння та алкоголю. Вони спричиняють інтоксикацію організму і, як наслідок, появу вугрової висипки;

— їжте більше овочів, фруктів, зернових, зелені. Такі овочі як гарбуз, капуста, огірки, кабачки, морква допоможуть нормалізувати роботу залоз і запобігти появі прищів;

— уникайте смаженої жирної їжі (замініть її паровою та печеною), а також великої кількості солодощів;

— додайте до свого щоденного раціону рідку їжу — суп, борщ, окрошку;

— пийте кефір і не менше 2-х л води протягом дня: вони допоможуть відновити здорову мікрофлору кишечника.

— 1 ст.л. меду розчиніть в склянці теплої води і випивайте натщесерце, за 30 хв до сніданку.

2. Щоденна фізична активність допоможе поліпшити кровообіг, нормалізувати гормональний баланс, вивести з потом токсини з організму і підвищити опірність шкіри до запалень.

3. Використовуйте тільки ту косметику, яка містить мінімум синтетичних компонентів.

4. Намагайтеся не торкатися обличчя, під час розмови тримайте мобільний телефон на відстані від щоки.

5. Уникайте стресу: стрес викликає порушення гормонального балансу, що призводить до появи прищів і вугрової висипки. Читання книги, медитація або спокійна піша прогулянка поліпшать настрій і допоможуть уникнути перенапруги.

Народна медицина пропонує безліч способів як внутрішнього, так і зовнішнього лікування прищів і вугрової висипки. Рецепти, перевірені часом, допоможуть вам швидко повернути здоров’я і красу шкіри.

 

Внутрішньо:

1. Ромашка лікарська. Заваріть в термосі 1–2 пакетики (2–3 ч.л.) ромашки і пийте протягом дня. Покращує роботу шлунково-кишкового тракту.

2. Листя кульбаби. Протягом 2–3 годин вимочіть листя у воді, це допоможе видалити зайву гіркоту. З листя приготуйте салат. Покращує колір обличчя, очищає шкіру від вугрів і прищів.

3. Імбир. Натріть на дрібній тертці 2–3 невеликих корені імбиру, додайте сік ½ лимона і 2 ст.л. меду. Вживайте по 1 ч.л. суміші після їжі.

 

Зовнішньо:

1. Гарбуз. Кілька разів на день протирайте шкіру свіжозрізаним шматочком сирого гарбуза.

2. Олія чайного дерева. Декілька крапель олії нанесіть безпосередньо на вугрі. Олія містить Терпінен-4, що має сильні антибактеріальні властивості й відмінно дезінфікує, підсушує шкіру та знімає запалення.

3. Сік алое — один із кращих засобів від прищів. Має регенерувальні та протизапальні властивості.

4. Медова маска. Нанести мед на тканинну серветку, прикласти медовою стороною на обличчя на ¼ години. Після процедури обличчя промочити серветкою. Мед має відмінні антисептичні властивості, дезінфікує та підсушує шкіру.

5. Огіркова маска. Подрібніть ½ свіжого огірка, додайте 1 ст.л. свіжого соку алое і 1 яєчний білок (за бажанням). Маску нанесіть на чисту шкіру обличчя на півгодини. Змийте прохолодною водою. Є чудовим засобом як для профілактики, так і для лікування запаленої шкіри.

У наступній статті ми розповімо про методи лікування та причини виникнення вугрової висипки з позиції східної медицини.

 

epochtimes.com.ua


06.07.2016 3408 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

969
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2565 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2154
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3000
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2609
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2333 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

466

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

473

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

973

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2190
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

673
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1942
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2035
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

204
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

816
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5527
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7384
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1400
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

670
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1048 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1557 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1415