Як позбутися прищів?

 

 

Прищі, вугрі та подібні неалергічні висипання на шкірі — явище неприємне і дуже поширене. Це захворювання має глибокі причини і в лікуванні вимагає комплексного підходу. Про причини захворювання, найефективніші домашні засоби лікування прищів і вугрової висипки ми розповімо в цій статті.

 

Прищі і вугрова висипка: внутрішнє та зовнішнє лікування.

Прищі різного виду, в тому числі і вугрі (акне), — нагальна проблема не тільки для підлітків: близько ¼ дорослих знають про це не з чуток. Зазвичай для лікування прищів використовують різні косметичні препарати та мазі-антибіотики. Однак таке лікування є поверхневим, що не зачіпає суті проблеми. На думку дерматологів, основними причинами появи неприємних висипань на шкірі є:

- порушення обміну речовин, шлунково-кишкові захворювання;

- неправильне харчування;

- гормональні порушення;

- косметика з комедогенним ефектом.

Комплексний підхід до лікування прищів включає в себе:

1. Правильне харчування:

— відмовтеся від куріння та алкоголю. Вони спричиняють інтоксикацію організму і, як наслідок, появу вугрової висипки;

— їжте більше овочів, фруктів, зернових, зелені. Такі овочі як гарбуз, капуста, огірки, кабачки, морква допоможуть нормалізувати роботу залоз і запобігти появі прищів;

— уникайте смаженої жирної їжі (замініть її паровою та печеною), а також великої кількості солодощів;

— додайте до свого щоденного раціону рідку їжу — суп, борщ, окрошку;

— пийте кефір і не менше 2-х л води протягом дня: вони допоможуть відновити здорову мікрофлору кишечника.

— 1 ст.л. меду розчиніть в склянці теплої води і випивайте натщесерце, за 30 хв до сніданку.

2. Щоденна фізична активність допоможе поліпшити кровообіг, нормалізувати гормональний баланс, вивести з потом токсини з організму і підвищити опірність шкіри до запалень.

3. Використовуйте тільки ту косметику, яка містить мінімум синтетичних компонентів.

4. Намагайтеся не торкатися обличчя, під час розмови тримайте мобільний телефон на відстані від щоки.

5. Уникайте стресу: стрес викликає порушення гормонального балансу, що призводить до появи прищів і вугрової висипки. Читання книги, медитація або спокійна піша прогулянка поліпшать настрій і допоможуть уникнути перенапруги.

Народна медицина пропонує безліч способів як внутрішнього, так і зовнішнього лікування прищів і вугрової висипки. Рецепти, перевірені часом, допоможуть вам швидко повернути здоров’я і красу шкіри.

 

Внутрішньо:

1. Ромашка лікарська. Заваріть в термосі 1–2 пакетики (2–3 ч.л.) ромашки і пийте протягом дня. Покращує роботу шлунково-кишкового тракту.

2. Листя кульбаби. Протягом 2–3 годин вимочіть листя у воді, це допоможе видалити зайву гіркоту. З листя приготуйте салат. Покращує колір обличчя, очищає шкіру від вугрів і прищів.

3. Імбир. Натріть на дрібній тертці 2–3 невеликих корені імбиру, додайте сік ½ лимона і 2 ст.л. меду. Вживайте по 1 ч.л. суміші після їжі.

 

Зовнішньо:

1. Гарбуз. Кілька разів на день протирайте шкіру свіжозрізаним шматочком сирого гарбуза.

2. Олія чайного дерева. Декілька крапель олії нанесіть безпосередньо на вугрі. Олія містить Терпінен-4, що має сильні антибактеріальні властивості й відмінно дезінфікує, підсушує шкіру та знімає запалення.

3. Сік алое — один із кращих засобів від прищів. Має регенерувальні та протизапальні властивості.

4. Медова маска. Нанести мед на тканинну серветку, прикласти медовою стороною на обличчя на ¼ години. Після процедури обличчя промочити серветкою. Мед має відмінні антисептичні властивості, дезінфікує та підсушує шкіру.

5. Огіркова маска. Подрібніть ½ свіжого огірка, додайте 1 ст.л. свіжого соку алое і 1 яєчний білок (за бажанням). Маску нанесіть на чисту шкіру обличчя на півгодини. Змийте прохолодною водою. Є чудовим засобом як для профілактики, так і для лікування запаленої шкіри.

У наступній статті ми розповімо про методи лікування та причини виникнення вугрової висипки з позиції східної медицини.

 

epochtimes.com.ua


06.07.2016 3385 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

370
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1423
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2613 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3650
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3015
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2158

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

630

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

481

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1647

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1811
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

305
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

519
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

818
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5001
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

368
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

897
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10139
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

524
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

278
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

384
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

411
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

735