Як позбутися післяноворічного похмілля? Кілька порад від "Фіртки"

 

/data/blog/95309/bf4d5c4e6b866423d1c6e7567e3ec1c0.jpg

 

У кожної людини знайомої з алкоголем не по чутках є гіркий досвід поганого самопочуття після серйозних гулянок. Напевне, багато хто вже знайшов для себе найоптимальніший метод боротьби з похміллям. Вітаєм!

 

Проте, смієм вас запевнити, що рано чи пізно цей метод може вас підвести, або просто потрібного інгредієнта не буде поруч. І тут вам напевне допоможуть знання отримані в цій статті.

 

Боротьбу з похміллям можна вести двома способами. Перший - попередження похмілля. Другий (значно важчий, оскільки - воно вже настало) - нейтралізація неприємних симптомів. Рецепти упорядковані без всякої системи і не слід перевіряти їх всіх одночасно, бо може стати ще гірше :).

 

Знищення похмілля, або коли похмільний синдром бушує:

Спосіб 1. Заокеанські медики рекомендують випити вранці чашку бджолиного меду. За їх словами, його корисні речовини допомагають виводити алкоголь з організму.

Спосіб 2. Як засіб боротьби з похміллям також відомий похід в сауну. На Заході цей варіант зняття похмілля називають «російським». Проте класичний західний метод повного знищення неприємних спогадів про те, скільки було випито вчора, такий: «Якщо ви в змозі дістатися до ванни, то по дорозі прийміть дві пігулки аспірину, запийте їх двома великими стаканами води. Потім – ванна. Можна випити дуже міцну чашку кави, з'їсти невеликий лимон і тонку скибочку підсмаженого хліба. Потім довго відмокайте в душі».

Спосіб 3. Ще один західний рецепт – пити з ранку коктейль «Кривава Мері»: змішати горілку з томатним соком і додати якомога більше гострих спецій, які залишилися на святковому столі. Проте будьте обережні, приказка "Клин клином вишибають" не найкращий варіант.

 

Традиційні російські методи боротьби з похміллям діють трохи повільніше західних, проте також ефективні і не вимагають походу в магазин з важкою головою:

Відіспатися. Відмінно працює, якщо ви не працюєте на наступний день.
Очистити шлунок. Неважливо, як саме, просто допоможіть своєму шлунку.
Пийте багато рідини, бажано мінеральної води.
Найвідоміший метод «реанімації» називається в народі «поправіца», тобто випити трішки того, що пили напередодні. Не переборщіть!
Пляшка пивця. Див. застереження вище.
Снідати після алкогольного удару потрібно не щільно, краще всього яєчнею або яйцем в некруто, гречаною кашею, овочами, молочними продуктами. Головне, щоб в страві не було оцету.
Гарячий бульйон або борщ. Якщо ви вже можете думати про їжу.
Кефір.

 

Є в життя і екстремальні випадки, коли ви після випитого відчуваєте, що ситуація виходить з-під контролю, а повернути вам цей контроль необхідно, треба удатися до наступних засобів протверезіння:

 

1) Стакан холодної води з 12 краплями настоянки м'яти. Розмішати і випити залпом.
2) Стакан холодної води з 2 краплями нашатирного спирту. При сильному сп'янінні 4 краплі спирту. Розчинити і випити відразу.
3) Якщо людина не в силах справитися самостійно, то потріть з силою його вуха долонями. Притік крові до голови через хвилину приведе його до тями.
4) Широку чарку ополосніть маслом, щоб воно осіло на стінках, покладіть один яєчний жовток, 2 чайні ложки томатного соусу, червоний і чорний перець, декілька крапель горілки (не переборщіть!) і трохи лимонного соку. Випити одним ковтком.
5) Чайна ложка коньяку, один жовток, 2 чайні ложки томату, 1 чайну ложку рослинного масла, щіпку солі з червоним і чорним перцем. Зверху на суміш покладіть неповну чайну ложку гострого хріну.

 

Але головне в похмільному стані – не хвилюватися. Можна включити тиху музику і, лежачи на дивані, почитати що-небудь надруковане великим шрифтом. Потім можна помаленьку пройтися. І лише наступного дня йти кататися на лижах. Після чого похмілля буде забуто до наступного найближчого свята.

 

Бережіть себе!


01.01.2016 506 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1313
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1663 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2446
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2288 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7545
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15261 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

320

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1043

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1107

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1892
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

286
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

661
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

902
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3129
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

923
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1955
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1008
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35159 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

270
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

485
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

633
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

950