Як позбутися післяноворічного похмілля? Кілька порад від "Фіртки"

 

У кожної людини знайомої з алкоголем не по чутках є гіркий досвід поганого самопочуття після серйозних гулянок. Напевне, багато хто вже знайшов для себе найоптимальніший метод боротьби з похміллям. Вітаю! Проте, смію вас запевнити, що рано чи пізно цей метод може вас підвести, або просто потрібного інгредієнта не буде поруч. І тут вам напевне допоможуть знання отримані в цій статті.

 

Боротьбу з похміллям можна вести двома способами. Перший - попередження похмілля. Другий (значно важчий, оскільки - воно вже настало) - нейтралізація неприємних симптомів. Рецепти упорядковані без всякої системи і не слід перевіряти їх всіх одночасно, бо може стати ще гірше :).

 

Знищення похмілля, або коли похмільний синдром бушує:

Спосіб 1. Заокеанські медики рекомендують випити вранці чашку бджолиного меду. За їх словами, його корисні речовини допомагають виводити алкоголь з організму.

Спосіб 2. Як засіб боротьби з похміллям також відомий похід в сауну. На Заході цей варіант зняття похмілля називають «російським». Проте класичний західний метод повного знищення неприємних спогадів про те, скільки було випито вчора, такий: «Якщо ви в змозі дістатися до ванни, то по дорозі прийміть дві пігулки аспірину, запийте їх двома великими стаканами води. Потім – ванна. Можна випити дуже міцну чашку кави, з'їсти невеликий лимон і тонку скибочку підсмаженого хліба. Потім довго відмокайте в душі».

Спосіб 3. Ще один західний рецепт – пити з ранку коктейль «Кривава Мері»: змішати горілку з томатним соком і додати якомога більше гострих спецій, які залишилися на святковому столі. Проте будьте обережні, приказка "Клин клином вишибають" не найкращий варіант.

 

Традиційні російські методи боротьби з похміллям діють трохи повільніше західних, проте також ефективні і не вимагають походу в магазин з важкою головою:

Відіспатися. Відмінно працює, якщо ви не працюєте на наступний день.
Очистити шлунок. Неважливо, як саме, просто допоможіть своєму шлунку.
Пийте багато рідини, бажано мінеральної води.
Найвідоміший метод «реанімації» називається в народі «поправіца», тобто випити трішки того, що пили напередодні. Не переборщіть!
Пляшка пивця. Див. застереження вище.
Снідати після алкогольного удару потрібно не щільно, краще всього яєчнею або яйцем в некруто, гречаною кашею, овочами, молочними продуктами. Головне, щоб в страві не було оцету.
Гарячий бульйон або борщ. Якщо ви вже можете думати про їжу.
Кефір.

 

Є в життя і екстремальні випадки, коли ви після випитого відчуваєте, що ситуація виходить з-під контролю, а повернути вам цей контроль необхідно, треба удатися до наступних засобів протверезіння:

 

1) Стакан холодної води з 12 краплями настоянки м'яти. Розмішати і випити залпом.
2) Стакан холодної води з 2 краплями нашатирного спирту. При сильному сп'янінні 4 краплі спирту. Розчинити і випити відразу.
3) Якщо людина не в силах справитися самостійно, то потріть з силою його вуха долонями. Притік крові до голови через хвилину приведе його до тями.
4) Широку чарку ополосніть маслом, щоб воно осіло на стінках, покладіть один яєчний жовток, 2 чайні ложки томатного соусу, червоний і чорний перець, декілька крапель горілки (не переборщіть!) і трохи лимонного соку. Випити одним ковтком.
5) Чайна ложка коньяку, один жовток, 2 чайні ложки томату, 1 чайну ложку рослинного масла, щіпку солі з червоним і чорним перцем. Зверху на суміш покладіть неповну чайну ложку гострого хріну.

 

Але головне в похмільному стані – не хвилюватися. Можна включити тиху музику і, лежачи на дивані, почитати що-небудь надруковане великим шрифтом. Потім можна помаленьку пройтися. І лише наступного дня йти кататися на лижах. Після чого похмілля буде забуто до наступного найближчого свята.


Бережіть себе!


01.01.2012 1917 1
Коментарі (1)

тарас 2011.12.31, 14:00
Дякуюююююююююююю
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

681
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

944
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7476 14
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2416
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2320
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2550

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

402

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

748

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

845

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

547
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

248
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

425
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

526
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38023
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

403
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

542
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

700
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

247
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

357
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

288
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

981
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

625 1