Як позбавитися від депресії і туги

 

/data/blog/54364/fe8990c85b75e9cf844dd558dc125c92.jpg

 

Депресія — найбільш частий прояв психічних розладів людини. Якщо вона затяжна і не зумовлена життєвими неприємностями типу смерті близької людини або нещасливе кохання, то вважається хворобою і потребує лікування. Як позбавитися від депресії і туги, і чим вона небезпечна для людини? Спробуємо розібратися в цьому непростому питанні.

Спочатку перерахуємо ознаки глибокої затяжної депресії у хворого:

  •  Пригнічений тужливий настрій
  •  Загальмованість у рухах
  •  Загальна млявість
  •  Уповільнене мислення
  •  Зниження апетиту

Життя хворого депресією втрачає свої фарби і привабливість. Він нічого не хоче робити, все валиться з рук, він воліє лежати і ні з ким не спілкуватися. Правда іноді ознакою депресії може бути не туга «зелена», а тривожний стан хворого. Тоді він у розпачі кидається і часто ридає, чекаючи якогось нещастя для себе і близьких. Часом, схильний до депресій стає вразливою і ображеним, починає звинувачувати себе в якомусь проступку і зроблених помилках. Психічний розлад відгукується боями в серце. Хворі страждають головними болями, худнуть, у них часто трапляються запори.

Як допомогти вийти із затяжної депресії.

В першу чергу хворому слід приділити увагу і ставиться до нього в цей період з особливою дбайливістю. На жаль, це не завжди вдається зробити родичам і близьким, особливо при перших проявах розлади психіки. Страждаючого депресією часто починають дорікати в недбальстві і лінощах, а це лише погіршить стан хворого.

Глибока і затяжна депресія небезпечна можливою спробою хворого вчинити самогубство. Його переживання бувають настільки важкі, що деякі єдиним виходом з положення, що створилося, і позбавлення від нудьги вважають смерть. Такі думки, в тій чи іншій мірі, виникають у всіх схильних до тяжких депресій. Більшості все ж вдається контролювати себе, ну а деяким просто не вистачає сил зважитися на це.

Однак родичі і близькі хворого, до його передачі під нагляд спеціалісту, повинні завжди бути напоготові, щоб запобігти можливу спробу суїциду. Як це делікатно зробити? Не слід надовго залишати хворого наодинці з собою, бажано заховати подалі від нього гострі предмети, зброю, сильнодіючі ліки тощо, а також закривати вікна і балкони, щоб він не вистрибнув. Покладатися на запевнення хворого, що він нічого з собою робити не збирається, не варто. Нерідко, задумавши гірше, хворий намагається приспати пильність своїх близьких.

Зазвичай схильні до депресій і тугиі для оточуючих не небезпечні. Однак є випадки, коли вони намагаються отруїтися газом, а це загрожує вибухом і пожежею. Останнім часом трапляються й так звані «розширені» самогубства із застосуванням вогнепальної зброї, коли гинуть ні в чому не винні люди.

Іноді родичі, у спробі допомогти хворому вийти з депресії, намагаються розвіяти його тугу і відвернути від важких думок. Вони вивозять його на курорт і пропонують інші розваги. Це може допомогти позбутися від туги лише тим, у кого були сильні переживання в особистому житті. Тим хворим, у кого депресія пов'язана з психічним розладом така «турбота» марна і тільки затягує хворобу.

Таким чином, позбутися від затяжної туги і депресії можна тільки звернувшись до фахівця. Однак до відвідин лікаря, полегшити душевний біль і поліпшити сон хворого можна за допомогою настойок кореня валеріани або пустирника, а також препаратами, що знімають надмірне занепокоєння. Це реланіум, тапезам, еленіум, феназепам, сибазон та інші.

 

vkurse.ua


24.06.2014 10188 0
Коментарі (0)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494