Як позбавитися від депресії і туги

 

/data/blog/50241/c2c50ca6fedc502f7078974869834a77.jpg

 

Депресія — найбільш частий прояв психічних розладів людини. Якщо вона затяжна і не зумовлена життєвими неприємностями типу смерті близької людини або нещасливе кохання, то вважається хворобою і потребує лікування. Як позбавитися від депресії і туги, і чим вона небезпечна для людини? Спробуємо розібратися в цьому непростому питанні.

Спочатку перерахуємо ознаки глибокої затяжної депресії у хворого:

  •  Пригнічений тужливий настрій
  •  Загальмованість у рухах
  •  Загальна млявість
  •  Уповільнене мислення
  •  Зниження апетиту

Життя хворого депресією втрачає свої фарби і привабливість. Він нічого не хоче робити, все валиться з рук, він воліє лежати і ні з ким не спілкуватися. Правда іноді ознакою депресії може бути не туга «зелена», а тривожний стан хворого. Тоді він у розпачі кидається і часто ридає, чекаючи якогось нещастя для себе і близьких. Часом, схильний до депресій стає вразливою і ображеним, починає звинувачувати себе в якомусь проступку і зроблених помилках. Психічний розлад відгукується боями в серце. Хворі страждають головними болями, худнуть, у них часто трапляються запори.

Як допомогти вийти із затяжної депресії.

В першу чергу хворому слід приділити увагу і ставиться до нього в цей період з особливою дбайливістю. На жаль, це не завжди вдається зробити родичам і близьким, особливо при перших проявах розлади психіки. Страждаючого депресією часто починають дорікати в недбальстві і лінощах, а це лише погіршить стан хворого.

Глибока і затяжна депресія небезпечна можливою спробою хворого вчинити самогубство. Його переживання бувають настільки важкі, що деякі єдиним виходом з положення, що створилося, і позбавлення від нудьги вважають смерть. Такі думки, в тій чи іншій мірі, виникають у всіх схильних до тяжких депресій. Більшості все ж вдається контролювати себе, ну а деяким просто не вистачає сил зважитися на це.

Однак родичі і близькі хворого, до його передачі під нагляд спеціалісту, повинні завжди бути напоготові, щоб запобігти можливу спробу суїциду. Як це делікатно зробити? Не слід надовго залишати хворого наодинці з собою, бажано заховати подалі від нього гострі предмети, зброю, сильнодіючі ліки тощо, а також закривати вікна і балкони, щоб він не вистрибнув. Покладатися на запевнення хворого, що він нічого з собою робити не збирається, не варто. Нерідко, задумавши гірше, хворий намагається приспати пильність своїх близьких.

Зазвичай схильні до депресій і тугиі для оточуючих не небезпечні. Однак є випадки, коли вони намагаються отруїтися газом, а це загрожує вибухом і пожежею. Останнім часом трапляються й так звані «розширені» самогубства із застосуванням вогнепальної зброї, коли гинуть ні в чому не винні люди.

Іноді родичі, у спробі допомогти хворому вийти з депресії, намагаються розвіяти його тугу і відвернути від важких думок. Вони вивозять його на курорт і пропонують інші розваги. Це може допомогти позбутися від туги лише тим, у кого були сильні переживання в особистому житті. Тим хворим, у кого депресія пов'язана з психічним розладом така «турбота» марна і тільки затягує хворобу.

Таким чином, позбутися від затяжної туги і депресії можна тільки звернувшись до фахівця. Однак до відвідин лікаря, полегшити душевний біль і поліпшити сон хворого можна за допомогою настойок кореня валеріани або пустирника, а також препаратами, що знімають надмірне занепокоєння. Це реланіум, тапезам, еленіум, феназепам, сибазон та інші.

 

vkurse.ua


03.04.2014 1499 0
Коментарі (0)

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2195 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1542
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5323
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15264 11
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3649 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3477

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

187

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

260

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1399

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2747
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

828
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

412
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1575
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

818
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

557
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

713
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1065
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22000
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

130
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

535
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

546 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

1008 1