Як позбавитися від депресії і туги

 

/data/blog/50241/c2c50ca6fedc502f7078974869834a77.jpg

 

Депресія — найбільш частий прояв психічних розладів людини. Якщо вона затяжна і не зумовлена життєвими неприємностями типу смерті близької людини або нещасливе кохання, то вважається хворобою і потребує лікування. Як позбавитися від депресії і туги, і чим вона небезпечна для людини? Спробуємо розібратися в цьому непростому питанні.

Спочатку перерахуємо ознаки глибокої затяжної депресії у хворого:

  •  Пригнічений тужливий настрій
  •  Загальмованість у рухах
  •  Загальна млявість
  •  Уповільнене мислення
  •  Зниження апетиту

Життя хворого депресією втрачає свої фарби і привабливість. Він нічого не хоче робити, все валиться з рук, він воліє лежати і ні з ким не спілкуватися. Правда іноді ознакою депресії може бути не туга «зелена», а тривожний стан хворого. Тоді він у розпачі кидається і часто ридає, чекаючи якогось нещастя для себе і близьких. Часом, схильний до депресій стає вразливою і ображеним, починає звинувачувати себе в якомусь проступку і зроблених помилках. Психічний розлад відгукується боями в серце. Хворі страждають головними болями, худнуть, у них часто трапляються запори.

Як допомогти вийти із затяжної депресії.

В першу чергу хворому слід приділити увагу і ставиться до нього в цей період з особливою дбайливістю. На жаль, це не завжди вдається зробити родичам і близьким, особливо при перших проявах розлади психіки. Страждаючого депресією часто починають дорікати в недбальстві і лінощах, а це лише погіршить стан хворого.

Глибока і затяжна депресія небезпечна можливою спробою хворого вчинити самогубство. Його переживання бувають настільки важкі, що деякі єдиним виходом з положення, що створилося, і позбавлення від нудьги вважають смерть. Такі думки, в тій чи іншій мірі, виникають у всіх схильних до тяжких депресій. Більшості все ж вдається контролювати себе, ну а деяким просто не вистачає сил зважитися на це.

Однак родичі і близькі хворого, до його передачі під нагляд спеціалісту, повинні завжди бути напоготові, щоб запобігти можливу спробу суїциду. Як це делікатно зробити? Не слід надовго залишати хворого наодинці з собою, бажано заховати подалі від нього гострі предмети, зброю, сильнодіючі ліки тощо, а також закривати вікна і балкони, щоб він не вистрибнув. Покладатися на запевнення хворого, що він нічого з собою робити не збирається, не варто. Нерідко, задумавши гірше, хворий намагається приспати пильність своїх близьких.

Зазвичай схильні до депресій і тугиі для оточуючих не небезпечні. Однак є випадки, коли вони намагаються отруїтися газом, а це загрожує вибухом і пожежею. Останнім часом трапляються й так звані «розширені» самогубства із застосуванням вогнепальної зброї, коли гинуть ні в чому не винні люди.

Іноді родичі, у спробі допомогти хворому вийти з депресії, намагаються розвіяти його тугу і відвернути від важких думок. Вони вивозять його на курорт і пропонують інші розваги. Це може допомогти позбутися від туги лише тим, у кого були сильні переживання в особистому житті. Тим хворим, у кого депресія пов'язана з психічним розладом така «турбота» марна і тільки затягує хворобу.

Таким чином, позбутися від затяжної туги і депресії можна тільки звернувшись до фахівця. Однак до відвідин лікаря, полегшити душевний біль і поліпшити сон хворого можна за допомогою настойок кореня валеріани або пустирника, а також препаратами, що знімають надмірне занепокоєння. Це реланіум, тапезам, еленіум, феназепам, сибазон та інші.

 

vkurse.ua


03.04.2014 1633 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

238
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1365
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2471 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3601
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2925
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2127

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

593

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

443

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1616

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1777
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

262
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

482
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

779
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4951
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

339
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

855
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10104
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

482
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

234
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

352
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

380
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

702