Як позбавитися від депресії і туги

 

/data/blog/50241/c2c50ca6fedc502f7078974869834a77.jpg

 

Депресія — найбільш частий прояв психічних розладів людини. Якщо вона затяжна і не зумовлена життєвими неприємностями типу смерті близької людини або нещасливе кохання, то вважається хворобою і потребує лікування. Як позбавитися від депресії і туги, і чим вона небезпечна для людини? Спробуємо розібратися в цьому непростому питанні.

Спочатку перерахуємо ознаки глибокої затяжної депресії у хворого:

  •  Пригнічений тужливий настрій
  •  Загальмованість у рухах
  •  Загальна млявість
  •  Уповільнене мислення
  •  Зниження апетиту

Життя хворого депресією втрачає свої фарби і привабливість. Він нічого не хоче робити, все валиться з рук, він воліє лежати і ні з ким не спілкуватися. Правда іноді ознакою депресії може бути не туга «зелена», а тривожний стан хворого. Тоді він у розпачі кидається і часто ридає, чекаючи якогось нещастя для себе і близьких. Часом, схильний до депресій стає вразливою і ображеним, починає звинувачувати себе в якомусь проступку і зроблених помилках. Психічний розлад відгукується боями в серце. Хворі страждають головними болями, худнуть, у них часто трапляються запори.

Як допомогти вийти із затяжної депресії.

В першу чергу хворому слід приділити увагу і ставиться до нього в цей період з особливою дбайливістю. На жаль, це не завжди вдається зробити родичам і близьким, особливо при перших проявах розлади психіки. Страждаючого депресією часто починають дорікати в недбальстві і лінощах, а це лише погіршить стан хворого.

Глибока і затяжна депресія небезпечна можливою спробою хворого вчинити самогубство. Його переживання бувають настільки важкі, що деякі єдиним виходом з положення, що створилося, і позбавлення від нудьги вважають смерть. Такі думки, в тій чи іншій мірі, виникають у всіх схильних до тяжких депресій. Більшості все ж вдається контролювати себе, ну а деяким просто не вистачає сил зважитися на це.

Однак родичі і близькі хворого, до його передачі під нагляд спеціалісту, повинні завжди бути напоготові, щоб запобігти можливу спробу суїциду. Як це делікатно зробити? Не слід надовго залишати хворого наодинці з собою, бажано заховати подалі від нього гострі предмети, зброю, сильнодіючі ліки тощо, а також закривати вікна і балкони, щоб він не вистрибнув. Покладатися на запевнення хворого, що він нічого з собою робити не збирається, не варто. Нерідко, задумавши гірше, хворий намагається приспати пильність своїх близьких.

Зазвичай схильні до депресій і тугиі для оточуючих не небезпечні. Однак є випадки, коли вони намагаються отруїтися газом, а це загрожує вибухом і пожежею. Останнім часом трапляються й так звані «розширені» самогубства із застосуванням вогнепальної зброї, коли гинуть ні в чому не винні люди.

Іноді родичі, у спробі допомогти хворому вийти з депресії, намагаються розвіяти його тугу і відвернути від важких думок. Вони вивозять його на курорт і пропонують інші розваги. Це може допомогти позбутися від туги лише тим, у кого були сильні переживання в особистому житті. Тим хворим, у кого депресія пов'язана з психічним розладом така «турбота» марна і тільки затягує хворобу.

Таким чином, позбутися від затяжної туги і депресії можна тільки звернувшись до фахівця. Однак до відвідин лікаря, полегшити душевний біль і поліпшити сон хворого можна за допомогою настойок кореня валеріани або пустирника, а також препаратами, що знімають надмірне занепокоєння. Це реланіум, тапезам, еленіум, феназепам, сибазон та інші.

 

vkurse.ua


03.04.2014 1709 0
Коментарі (0)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

356
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

555
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1308
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2241 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1115
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3044

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

874

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1022

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1449

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2056
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26349 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

744
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

943
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2981
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1232
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

926
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1185
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1194
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

398
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4240
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1057
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1625