Як потрібно харчуватися, щоб у 50 років важити як в молодості

 

Група японських учених проаналізувала звички в харчуванні чотирьох тисяч дорослих. Деякі зупиняються лише на п‘ять хвилин, щоб поїсти, іншим (хто ніколи не відмовиться посидіти за обідом або за вечерею) на їжу знадобиться година, а деяким і більше.

Що корисніше для здоров’я: поглинання їжі за п‘ять хвилин або довге застілля? Скільки часу варто відвести на їжу? До нещодавнього часу досліджень тих, хто би чітко відповідали на поставлене питання, було мало, а їх результати суперечили один одному. Сьогодні зроблено важливий крок вперед. Робота японських вчених показала: щоб зберегти на довгі роки свою вагу, необхідно їсти повільно.

Дослідження проводилося на основі даних про чотири тисячі здорових людей. Хтось мав звичку їсти дуже повільно, хтось — просто повільно, інші брали їжу в нормальному темпі, була група, представники якої їли швидко або дуже швидко (обід — за п’ять хвилин). Вчені порівняли вагу представників усіх категорій на даний момент з вагою, що у них був у 20 років. З‘ясувалася прямий зв’язок між швидкістю поглинання їжі й індексом маси тіла. Це означає, що у тих, хто за звичкою їсть швидко, в 40-50 років вага значно перевищує власний показник в 20-річному віці. Якщо ж людина все життя їла повільно, їй, як правило, вдається підтримувати в 40-50 років таку ж вагу, як в 20 років, або трохи більше.

Хіба на ці результати не впливали інші життєві звички: заняття фізкультурою, кількість їжі, куріння, алкоголь? Звичайно, впливали. Японські вчені врахували всі можливі впливи, але кінцевий висновок залишився колишнім: чим швидше ти їси, тим більше набираєш у вазі.

Існують й інші методи підтримки ваги: не пропускати ранковий сніданок, тобто регулярно та ходити пішки хоча б півгодини на день.

Також корисно скоротити кількість калорій. Це корисно насамперед для серця, щоб воно залишалося молодим: вчені з Washington University в Сент-Луїсі переконалися, що серце тих, хто споживає менше калорій, як би на 15 років молодше. Про це було відомо з експериментів на мишах і щурах: якщо скорочується кількість їжі, серце працює краще, тварини живуть на 30% довше, у них рідше з'являються пухлини. Дослідження вчених із Сент-Луїса, опубліковане недавно в газеті американських кардіологів, свідчить, що все це стоується і людини — у всякому разі в тому, що стосується серця.

У «суспільстві добробуту» серцеві захворювання є основною причиною смерті. Серце старіє з кількох причин: високий рівень холестерину, високий тиск або діабет. Усіх цих патологій можна уникнути, якщо їсти менше і повільніше.

 

vkurse.ua


19.02.2013 1858 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

463
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4490
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1387
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1277
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2527
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3922

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

322

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1150

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

994

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

926
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

236
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10606
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

305
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

567
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5627
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1367
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

228
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

157
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

551 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

978
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

850