Як одягнутися на пробіжку навесні

 

/data/blog/75742/a2294b7d4be0d27a5f4e56368a973f62.jpg

 

Як одягнутися на пробіжку навесні.

 

Весна — час, коли багато хто повертається до активних занять спортом у місті. Поради досвідчених бігунів з різним стажем і рівнем підготовки про те, як одягатися на пробіжку у місті, щоб не запариться, не замерзнути, не пошкодити ноги і не проклинати себе в процесі за неправильний вибір.

 

На щастя, екіпіруватися для весняно-літнього бігу набагато простіше і дешевше, ніж для зимового. Але є кілька принципових моментів.

 

По-перше, кросівки повинні бути саме бігові — не кеди, не тенісні або баскетбольні. Навантаження на ноги і, зокрема, на ступні при бігу дуже велика, так що це важливо.

 

Щоб підібрати правильні кросівки, потрібно визначитися з типом своєї пронації. Простіше кажучи, завалюється чи стопа при приземленні, і якщо завалюється, то куди. Подивіться на підошву своїх улюблених черевиків. Якщо вона стирається рівномірно — швидше за все, проблем у вас немає, вам підійдуть так звані «нейтральні» кросівки (neutral). Якщо з одного краю підошва стирається набагато сильніше потрібні кросівки з категорії «стабільність» (stability). У цьому разі, а також якщо у вас в анамнезі плоскостопість — подумайте про інвестиції в індивідуальні устілки (наприклад, формтотикс).

 

Кросівки обов‘язково треба поміряти, походити, побігати і пострибати в них небагато, щоб упевнитися, що вони добре сидять. Бігове взуття потрібно брати на піврозміру більше, так як від навантаження і спеки стопи злегка збільшуються в розмірі.

 

Бігова одяг не обов’язково повинна бути дорогою і надтехнологічною, але обов‘язково повинна бути функціональною, зручною і добре сидіти — щоб не соромно було піти побігати в парку або по набережних.

 

Що стосується майок, вибирайте на свій смак і погодні умови (з рукавами або без). Шорти, капрі або довгі спідниці (на біговому жаргоні вони називаються «тайтсы») — теж питання погоди і смаку. Варто звернути увагу на наявність кишеньки, куди буде зручно класти гроші, ключі та телефон.

 

Для дівчат дуже важливо придбати спеціальний спортивний бра, причому чим більше груди, тим більше значення це має з точки зору здоров’я. В США навіть є окремий бренд з промовистою назвою moving comfort, який займається виключно виробництвом бра для бігу, фітнесу та йоги.

 

Як тільки приходить весна, одні бігуни тут же надягають легкі штанці і закидають куди подалі утеплені зимові брючки, інші до останнього кутаються в найтепліше. Треба пам‘ятати, що під час фізичного навантаження всі процеси в організмі прискорюються. Включається природна терморегуляція, і нам починає здаватися, що температура повітря на 10-15 градусів вище, ніж вона є насправді. Ось на цю вудку краще не потрапляти.

 

Потрібно як можна довше бігати в рукавичках, інакше крему для рук не напасешся. Та й шкіра від вітру все одно потріскається.

 

Навесні необхідно (власне, як і взимку) зберігати принцип багатошаровості в одязі. Сьогодні можна не боятися того, що будеш схожий на капусту: виробники спортивного одягу давно використовують надлегкі матеріали, які вбирають вологу, зберігають тепло і захищають від вітру (в таких випадках одяг зазвичай промаркована ярличком Windstopper — це спеціальна мембрана, яка захищає від вітру, але в той же час пропускає повітря).

 

На пробіжку навесні надягають футболку ,що вбирає вологу, зверху — легку кофту або худі, а наверх — легку вітровочку, яка, якщо що, захистить ще й від дощу. На ноги легінси зі спеціальними легкоатлетичними смугами (вони вшиті зсередини, дарують класні відчуття і ніби фіксують м’язи). Для вітряної погоди порекомендую бафф. Найприємніші ті, які зроблені з флісу.

 

vkurse.ua


29.04.2015 1452 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

326
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1395
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2547 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3632
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2971
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2146

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

615

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

466

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1635

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1799
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

286
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

503
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

802
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4986
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

358
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

879
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10126
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

510
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

263
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

373
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

400
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

721