Як одягнутися на пробіжку навесні

 

/data/blog/75742/a2294b7d4be0d27a5f4e56368a973f62.jpg

 

Як одягнутися на пробіжку навесні.

 

Весна — час, коли багато хто повертається до активних занять спортом у місті. Поради досвідчених бігунів з різним стажем і рівнем підготовки про те, як одягатися на пробіжку у місті, щоб не запариться, не замерзнути, не пошкодити ноги і не проклинати себе в процесі за неправильний вибір.

 

На щастя, екіпіруватися для весняно-літнього бігу набагато простіше і дешевше, ніж для зимового. Але є кілька принципових моментів.

 

По-перше, кросівки повинні бути саме бігові — не кеди, не тенісні або баскетбольні. Навантаження на ноги і, зокрема, на ступні при бігу дуже велика, так що це важливо.

 

Щоб підібрати правильні кросівки, потрібно визначитися з типом своєї пронації. Простіше кажучи, завалюється чи стопа при приземленні, і якщо завалюється, то куди. Подивіться на підошву своїх улюблених черевиків. Якщо вона стирається рівномірно — швидше за все, проблем у вас немає, вам підійдуть так звані «нейтральні» кросівки (neutral). Якщо з одного краю підошва стирається набагато сильніше потрібні кросівки з категорії «стабільність» (stability). У цьому разі, а також якщо у вас в анамнезі плоскостопість — подумайте про інвестиції в індивідуальні устілки (наприклад, формтотикс).

 

Кросівки обов‘язково треба поміряти, походити, побігати і пострибати в них небагато, щоб упевнитися, що вони добре сидять. Бігове взуття потрібно брати на піврозміру більше, так як від навантаження і спеки стопи злегка збільшуються в розмірі.

 

Бігова одяг не обов’язково повинна бути дорогою і надтехнологічною, але обов‘язково повинна бути функціональною, зручною і добре сидіти — щоб не соромно було піти побігати в парку або по набережних.

 

Що стосується майок, вибирайте на свій смак і погодні умови (з рукавами або без). Шорти, капрі або довгі спідниці (на біговому жаргоні вони називаються «тайтсы») — теж питання погоди і смаку. Варто звернути увагу на наявність кишеньки, куди буде зручно класти гроші, ключі та телефон.

 

Для дівчат дуже важливо придбати спеціальний спортивний бра, причому чим більше груди, тим більше значення це має з точки зору здоров’я. В США навіть є окремий бренд з промовистою назвою moving comfort, який займається виключно виробництвом бра для бігу, фітнесу та йоги.

 

Як тільки приходить весна, одні бігуни тут же надягають легкі штанці і закидають куди подалі утеплені зимові брючки, інші до останнього кутаються в найтепліше. Треба пам‘ятати, що під час фізичного навантаження всі процеси в організмі прискорюються. Включається природна терморегуляція, і нам починає здаватися, що температура повітря на 10-15 градусів вище, ніж вона є насправді. Ось на цю вудку краще не потрапляти.

 

Потрібно як можна довше бігати в рукавичках, інакше крему для рук не напасешся. Та й шкіра від вітру все одно потріскається.

 

Навесні необхідно (власне, як і взимку) зберігати принцип багатошаровості в одязі. Сьогодні можна не боятися того, що будеш схожий на капусту: виробники спортивного одягу давно використовують надлегкі матеріали, які вбирають вологу, зберігають тепло і захищають від вітру (в таких випадках одяг зазвичай промаркована ярличком Windstopper — це спеціальна мембрана, яка захищає від вітру, але в той же час пропускає повітря).

 

На пробіжку навесні надягають футболку ,що вбирає вологу, зверху — легку кофту або худі, а наверх — легку вітровочку, яка, якщо що, захистить ще й від дощу. На ноги легінси зі спеціальними легкоатлетичними смугами (вони вшиті зсередини, дарують класні відчуття і ніби фіксують м’язи). Для вітряної погоди порекомендую бафф. Найприємніші ті, які зроблені з флісу.

 

vkurse.ua


29.04.2015 1590 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

622
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3218
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21328
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2109
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

426

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

278

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2276
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

567
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

271
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

890
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

860
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

770
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1268 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2292 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003