Як обрати ялинку на Новий рік: поради від Фіртки

 

Скоро Новий рік, і перша асоціація з цим святом – зелена ялинка. Саме цей атрибут створює атмосферу чарівництва і казки, приносить радість та гарний настрій.

Але щоб не зіпсувати новорічне свято, необхідно навчитися правильно обирати ялинку. Штучна чи натуральна – перше питання, на яке ви повинні собі відповісти.

Як обрати живу ялинку

Якщо ви віддасте перевагу справжній ялині або сосні з її запашним хвойним ароматом, то запам'ятайте основні критерії при виборі дерева.

Джерело фото: yug-les.livejournal.com.

  • Перше правило – купуйте дерева тільки на спеціалізованому ринку або в розпліднику. Це гарантія того, що вони не продукт незаконних вирубок. На деревах повинна бути печатка лісництва.
  • Стовбур дерева повинен бути товстим. При висоті рослини до півтора метра товщина нижньої частини стовбура не повинна бути менше 6 см.
  • Наявність на зрізі смоли – ознака того, що дерево зрубали недавно. Також зріз не повинен мати темних плям, грибків і цвілі. На зрізі часто ставлять маркування – знак того, що дерево було вирощене та зрізане законно.

Джерело фото: niklife.com.ua.

  • Ще однією ознакою сертифікованої ялинки є наявність пластикової бирки на стовбурі дерева.

Джерело фото: niklife.com.ua.

  • Колір голок повинен бути яскраво-зеленим, вони не мають бути сухими, повинні добре розтиратися в руках і виділяти яскравий смолянистий хвойний аромат.
  • Візьміть дерево за стовбур і стукніть об землю – голки не повинні обсипатися.
  • Вибором ялинки займайтеся в денний час доби – більше шансів побачити всі вади і достоїнства дерева.
  • Купуйте дерево не раніше, ніж за тиждень до Нового року – це гарантія того, що лісова красуня простоїть до кінця свят.
  • Сосну можна купувати за неділю-дві, вона простоїть довше. Ялинку ж фахівці радять купувати чи не перед самим Новим роком, бо, як правило, вона осипається швидше.

У Києві ялинкові базари від «Київзеленбуду» вже відкриті. Крім звичайних ялинок і сосен, в деяких частинах Києва можна придбати різні варіанти еко-ялинок. Продукція сертифікована.

  • Вартість починається від 100 грн.
  • Живе деревце, посаджене в спеціальний горщик, можна купити від 800 грн.

Продаж здійснюється в торгових павільйонах, розташованих в Деснянському, Солом'янському, Дніпровському та Святошинському районах столиці.

Як бачите, обрати хорошу живу ялинку для дому досить просто.

Як обрати штучну ялинку

Штучні ялинки також не менш популярні, ніж живі. У них навіть є ряд переваг: їх можна використовувати протягом кількох років, відсутність голок на підлозі і в килимах і, звичайно, внесок у збереження лісів. А відсутність хвойного аромату можна компенсувати за рахунок спеціальних аерозолів.

Джерело фото: karlkid.com.

Обираючи штучну ялинку для дому, необхідно знати деякі особливості.

  1. Наявність сертифікату, який підтверджує відсутність токсичних речовин у матеріалі ялинки і її стійкість до вогню.
  2. Зверніть увагу на те, з якого матеріалу зроблена ялинка. Найбільш довговічний – ПВХ, якщо хвоя зроблена з паперу, обробленого спеціальним просоченням, то її термін використання – від 2 до 3 років.
  3. Конструкція ялинки є важливим фактором. Найбільш зручними вважаються ті, які розкладаються як парасолька. Їхня ціна набагато перевищує вартість тих ялинок, які треба збирати в ціле дерево по гілці.
  4. Міцність хвої та гілок. М'яка хвоя при проведенні по ній проти напрямку голок має відразу повертатися у вихідне положення. Жорстка хвоя повинна бути міцною і при смиканні не обсипатися.
  5. Підставка ялинки буває металевою та пластмасовою. Перший варіант робить дерево більш практичним у плані стійкості.При виборі штучної ялинки необхідно звернути увагу на її ціну і виробника. Як правило, висока вартість обумовлена використанням якісних матеріалів, низька – навпаки. Залежно від розміру ціни коливаються від 100 до 1000 грн і більше.

Джерело фото: greenderella.com.

Ці нехитрі поради, можливо, допоможуть вам з вибором ялинки. Усе залежить від смаку і розміру вашого гаманця. Ми сподіваємося, що ваш вибір буде вдалим і довгоочікуване свято принесе радість, веселощі і відмінний настрій.

 

за матеріалами ua.igotoworld.com


27.12.2015 619 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1376 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1698 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2492
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2315 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7559
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15279 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

333

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1052

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1120

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1910
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

294
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

671
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

912
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3137
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

938
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1967
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1018
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35169 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

287
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

496
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

641
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

959