Як лікувати герпес

 

/data/blog/64323/8fc23b17c8774228eb0c506d8f80f520.jpg

 

Вірус в людському організмі поводить себе дуже хитро й підступно Медична статистика невблаганна: до 18 років 90 відсотків людей є носіями одного з видів герпесу.

Здоровий організм зазвичай знайомиться з цим вірусом повітряно-крапельним шляхом, якщо поряд знаходиться людина із загостренням хвороби.

Велика ймовірність зараження герпесом при прямому контакті або через спільно використовувані предмети гігієни.

Герпес в основному зустрічається двох видів: простий, який проявляється у вигляді висипів на губах, і оперізуючий – у вигляді своєрідних бульбашок по ходу нервових волокон.

Вірус в людському організмі поводить себе дуже хитро й підступно – він проникає всередину клітини (нервової або клітин крові), і тому імунна система не в змозі з ним боротися. Вірус герпесу всередині клітин не тільки ховається від атаки імунної системи, але й активно розмножується, використовуючи ресурси, поживні елементи і компоненти здорової клітини. Відмінною його рисою є те, що він проникає всередину нервової клітини і може потім поширюватися по нервових волокнах всередині організму, вражаючи периферичну і центральну нервову систему.

Єдине, що в такому випадку імунітет може зробити, – це частково блокувати поширення вірусу всередині організму.

Справа в тому, що довгий час герпес може перебувати в "пасивному" стані в спинномозкових вузлах (нервових гангліях) і чекати, коли настане його час. Загострення герпетичної інфекції відбувається при ослабленні імунної системи – внаслідок переохолодження або іншої хвороби (грип, ангіна тощо).

Причини збоїв у природного захисту організму можуть бути різними, але захворювання протікає завжди за однією схемою: спочатку з'являється відчуття напруженості, "цокаючий" біль і легке свербіння. Потім виникають невелике почервоніння і припухлість, після цього стає видно червоні вузлики. І, нарешті, формуються бульбашки з прозорим вмістом.

Залежно від стану організму та адекватності лікування ураження тримаються від декількох днів до декількох тижнів. На закінчення бульбашки лопаються, засихають, з'являється жовто-коричнева кірочка, яка пізніше відпадає без сліду.

Зовні вірус герпесу проявляється у п'яти відсотків інфікованих людей, у всіх інших ця хвороба протікає безсимптомно. У більшості людей загострення герпесу відбувається в середньому 1-2 рази на рік. Якщо вони відбуваються частіше чотирьох разів на рік, тоді людині треба починати приймати додатковий заходів для контролю над вірусом.

Рекомендується звернутися до лікаря при таких варіантах висипань простого герпесу: займають великі ділянки шкіри, особливо якщо це відбувається близько до очей, нагноюються, переходять на слизову оболонку рота, супроводжуються сильною хворобливістю і підвищеною температурою.

Під час загострення герпесу треба максимально зменшити контакти хворої людини з оточуючими – це зведе до мінімуму ризик передачі інфекції. Хворому також рекомендується користуватися окремим рушником, кухлем, ложкою і т.п.

Лікування та контроль герпесу – складне, але здійсненне завдання. Успіх, як правило, супроводжує тим, хто використовує комплексний підхід до терапії. Насамперед – треба застосовувати спеціальні противірусні препарати: вони впливають безпосередньо на вірус, різко уповільнюючи його поширення по організму.

Оскільки зовні герпес себе проявляє при ослабленому імунітеті, треба обов'язково використовувати засоби, що стимулюють імунну систему і мазі, що зменшують зовнішній прояв хвороби. Всі ці процедури, які пригнічують вірус герпесу, треба починати робити відразу ж при появі зовнішніх симптомів, пише neboley.com.ua.

Для профілактики герпесу можна використовувати вакцину, частота і кількість ін'єкцій залежать від стану організму і ступеня тяжкості перебігу хвороби.

Народні засоби лікування простого герпесу:

- Приймайте всередину сік алое по 1 чайній ложці 2-3 рази на день перед їжею. Змащуйте соком алое місця висипання герпесу.

- Змащуйте соком каланхое герпес 2-3 рази на день.

- Залийте 5 грам листа шавлії однією склянкою окропу. Настоюйте 20 хвилин, охолодіть, процідіть. Полоскайте цим настоєм рот.

Народні методи лікування оперізувального герпесу:

- Змащуйте місця ураження маслом гіркого мигдалю (продається в аптеках).


30.11.2014 2024 1
Коментарі (1)

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

565
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2794 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2527
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6678 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2975
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2558

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

370

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1176

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3085
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17027
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

637
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

911
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

253
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

685
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2035
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34568
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27346 1
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

140
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

365
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

456
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2195