Як бути здоровим, як стати щасливим?

 

Як бути здоровим, як стати щасливим? Фото: omgimage/photos.com

 

Здоров’я і щастя — ось двері, в які у кожен з нас намагається увійти в протягом всього життя. Однак чи багато хто з нас може підібрати правильний ключик? Правильна дієта, фізичні вправи, відсутність шкідливих звичок — ось відмичка до цих дверей, принаймні, так нам порадить більшість. Однак чи станемо ми таким чином щасливими?

 

Та й чи протримаємося ми довгий час, правильно харчуючись, займаючись вправами, чи відмовимося від усіх шкідливих звичок?

 

Як же бути здоровим і щасливим? Слід пам’ятати, що здоров’я — це, перш за все, іскристий оптимізм, сильний дух, а не тільки здорове тіло. Іншими словами, здоров’я — це відчуття щастя, а щастя дає сильний імунітет і відчуття здоров’я. Наше мислення дуже сильно впливає на самопочуття. Згідно з деякими дослідженнями, хворобу викликає або посилює наша психіка в більшій мірі, ніж сама хвороба.
Методом проб і помилок ваш покірний слуга прийшов до одного висновку — якщо ви не скорите свій неприборканий розум, не впустите у свою свідомість добрі думки і турботу про інших, виніколи не станете здоровими і щасливими! Щастя — значить, співучасть і співчуття до інших людей. Зарядіться душевною добротою, доброзичливістю і хорошим настроєм, лише тоді ви відчуєте, що таке щастя.

 

Однак, далеко не кожному властиві співчуття і доброзичливість. Де ж їх узяти? Деякі «вчені» і «філософи» ще кажуть: людина від природи егоїстична. Чи справді це так? Останні наукові дослідження говорять про зворотне. Коли проводили експеримент, щоб з’ясувати, як впливає та чи інша музика на структуру води, вчені помітили дивний факт. Агресивна музика робить її потворною і хаотичною, а добра і спокійна класична музика — дуже красивою і гармонійною. Значить, вода любить добрі речі. А людина складається на 80% з води…

Хоча людина за своєю природою і добра, але часто, немов губка, вона вбирає в себе нехороші речі все своє життя. Вона слухає музику з негативною енергетикою, вимовляє погані слова, дивиться жорстокі фільми, рекламу і передачі, що наповнюють її розум всім, чим попало, тільки не добротою. Поступово вона втрачає свої справжні природні якості. Природжена невинність, щирість і разом з ними відчуття щастя залишаються в минулому. Нас вчать бути практичними, нам говорять «хочеш жити — вмій крутитися». В результаті, людина прагне більше взяти, домогтися в житті висот, заробити більше грошей, задовольнити всі свої бажання.

 

Тим не менше, чим більше вона отримує, тим більше їй хочеться. А-де ж щастя? Якщо людина женеться за маленькими придбаннями і таким шляхом хоче стати щасливою, їйцього не добитися. Адже щастя — це щось довгострокове та постійне, а теперішня вигода пройде і нічого не залишиться. Як говорили непальські мудреці: «Найщасливіший той, кому не потрібно щастя». Розгадка вже близька.

 

За статистикою, у людини з’являється в середньому 60 000 думок в день. Якщо протягом дня людина не спить в середньому 16 годин, або 57 600 секунд, значить, людина породжує 1 думку за секунду. І близько 95% таких думок — ті ж самі, які з’явилися вчора і позавчора. Але сумніше за все те, що велика їх частина — це нав’язливі думки негативного характеру.

 

Якщо ви відчуваєте себе нещасним і пригніченим, перевірте, про що ви думаєте. Цілком імовірно, що ви виявите занадто багато думок, часом дивних і не дуже позитивних.

 

 Відомий психолог ЛуїзаХей у свій час без допомоги лікарів шляхом «прощення, правильного харчування, розслаблення і очищення» вилікувалася від раку. Вона говорила: «Коли вивірите у щось, це втілюється в життя… якщо ви вірите, що любов заповнює світ, люблю я і люблять мене, і ви від заходу до світанку повторюєте цю фразу, тоді ваше життя саме так і складеться, і ви будете дійсно це відчувати. І навпаки...»

 

 

Почніть працювати над собою і відсіється все, що не є добрим, все, що егоїстично і спрямоване на одержання особистої вигоди. Це також допоможе вам стати більш сконцентрованим і ретельним. Застосовуючи такий метод, ваш покірний слуга навчився легко запам’ятовувати велику кількість інформації і здавати важкі предмети в університеті, розвинув в собі творче мислення і здатність вирішувати дуже складні завдання, не тільки в навчанні, але й в житті, а потім і в роботі. А що ще дивовижніше, відсіявши більшість зайвих і не дуже позитивних і добрих думок, дійсно виникло досі ніколи не випробовуване почуття — насолода життям, відчуття, що життя і справді прекрасне і чудове!

 

Медитація в цьому плані — дуже ефективний метод, який дозволить заспокоїтися і поглянути в себе. Засновник школи самовдосконалення Фалунь Дафа Лі Хунчжі, говорить в одній зі своїх робіт, що, якщо у вас з’являються нав’язливі думки під час медитації, тоді можна не приймати їх за самого себе і поспостерігати за ними як би з боку. У книзі «Суть старанного вдосконалення» він пише: «Насправді у людини, крім вродженої щиросердності, всі уявлення утворені після народження, але ці уявлення — не вона сама».

 

Коли ми очистимо нашу свідомість від усього зайвого, чого ми набралися за все життя, коли навчимося протистояти численним викликам, які кидає нам сучасне суспільство, коли самоконтроль увійде в звичку, і ми залишимо у себе лише хороші та добрі думки, лише тоді ми і відчуємо незвичайне почуття — щастя! Лише тоді і прийде до нас здоров’я!

 

 

Євген Довбуш | Велика Епоха |


19.02.2013 2446 0
Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

458
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1255
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2184 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1056
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2979
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

822

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

982

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1413

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2013
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26294 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

702
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

902
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2930
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1180
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

888
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1150
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1147
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

345
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4153
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1015
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1580