Як бути здоровим, як стати щасливим?

 

Як бути здоровим, як стати щасливим? Фото: omgimage/photos.com

 

Здоров’я і щастя — ось двері, в які у кожен з нас намагається увійти в протягом всього життя. Однак чи багато хто з нас може підібрати правильний ключик? Правильна дієта, фізичні вправи, відсутність шкідливих звичок — ось відмичка до цих дверей, принаймні, так нам порадить більшість. Однак чи станемо ми таким чином щасливими?

 

Та й чи протримаємося ми довгий час, правильно харчуючись, займаючись вправами, чи відмовимося від усіх шкідливих звичок?

 

Як же бути здоровим і щасливим? Слід пам’ятати, що здоров’я — це, перш за все, іскристий оптимізм, сильний дух, а не тільки здорове тіло. Іншими словами, здоров’я — це відчуття щастя, а щастя дає сильний імунітет і відчуття здоров’я. Наше мислення дуже сильно впливає на самопочуття. Згідно з деякими дослідженнями, хворобу викликає або посилює наша психіка в більшій мірі, ніж сама хвороба.
Методом проб і помилок ваш покірний слуга прийшов до одного висновку — якщо ви не скорите свій неприборканий розум, не впустите у свою свідомість добрі думки і турботу про інших, виніколи не станете здоровими і щасливими! Щастя — значить, співучасть і співчуття до інших людей. Зарядіться душевною добротою, доброзичливістю і хорошим настроєм, лише тоді ви відчуєте, що таке щастя.

 

Однак, далеко не кожному властиві співчуття і доброзичливість. Де ж їх узяти? Деякі «вчені» і «філософи» ще кажуть: людина від природи егоїстична. Чи справді це так? Останні наукові дослідження говорять про зворотне. Коли проводили експеримент, щоб з’ясувати, як впливає та чи інша музика на структуру води, вчені помітили дивний факт. Агресивна музика робить її потворною і хаотичною, а добра і спокійна класична музика — дуже красивою і гармонійною. Значить, вода любить добрі речі. А людина складається на 80% з води…

Хоча людина за своєю природою і добра, але часто, немов губка, вона вбирає в себе нехороші речі все своє життя. Вона слухає музику з негативною енергетикою, вимовляє погані слова, дивиться жорстокі фільми, рекламу і передачі, що наповнюють її розум всім, чим попало, тільки не добротою. Поступово вона втрачає свої справжні природні якості. Природжена невинність, щирість і разом з ними відчуття щастя залишаються в минулому. Нас вчать бути практичними, нам говорять «хочеш жити — вмій крутитися». В результаті, людина прагне більше взяти, домогтися в житті висот, заробити більше грошей, задовольнити всі свої бажання.

 

Тим не менше, чим більше вона отримує, тим більше їй хочеться. А-де ж щастя? Якщо людина женеться за маленькими придбаннями і таким шляхом хоче стати щасливою, їйцього не добитися. Адже щастя — це щось довгострокове та постійне, а теперішня вигода пройде і нічого не залишиться. Як говорили непальські мудреці: «Найщасливіший той, кому не потрібно щастя». Розгадка вже близька.

 

За статистикою, у людини з’являється в середньому 60 000 думок в день. Якщо протягом дня людина не спить в середньому 16 годин, або 57 600 секунд, значить, людина породжує 1 думку за секунду. І близько 95% таких думок — ті ж самі, які з’явилися вчора і позавчора. Але сумніше за все те, що велика їх частина — це нав’язливі думки негативного характеру.

 

Якщо ви відчуваєте себе нещасним і пригніченим, перевірте, про що ви думаєте. Цілком імовірно, що ви виявите занадто багато думок, часом дивних і не дуже позитивних.

 

 Відомий психолог ЛуїзаХей у свій час без допомоги лікарів шляхом «прощення, правильного харчування, розслаблення і очищення» вилікувалася від раку. Вона говорила: «Коли вивірите у щось, це втілюється в життя… якщо ви вірите, що любов заповнює світ, люблю я і люблять мене, і ви від заходу до світанку повторюєте цю фразу, тоді ваше життя саме так і складеться, і ви будете дійсно це відчувати. І навпаки...»

 

 

Почніть працювати над собою і відсіється все, що не є добрим, все, що егоїстично і спрямоване на одержання особистої вигоди. Це також допоможе вам стати більш сконцентрованим і ретельним. Застосовуючи такий метод, ваш покірний слуга навчився легко запам’ятовувати велику кількість інформації і здавати важкі предмети в університеті, розвинув в собі творче мислення і здатність вирішувати дуже складні завдання, не тільки в навчанні, але й в житті, а потім і в роботі. А що ще дивовижніше, відсіявши більшість зайвих і не дуже позитивних і добрих думок, дійсно виникло досі ніколи не випробовуване почуття — насолода життям, відчуття, що життя і справді прекрасне і чудове!

 

Медитація в цьому плані — дуже ефективний метод, який дозволить заспокоїтися і поглянути в себе. Засновник школи самовдосконалення Фалунь Дафа Лі Хунчжі, говорить в одній зі своїх робіт, що, якщо у вас з’являються нав’язливі думки під час медитації, тоді можна не приймати їх за самого себе і поспостерігати за ними як би з боку. У книзі «Суть старанного вдосконалення» він пише: «Насправді у людини, крім вродженої щиросердності, всі уявлення утворені після народження, але ці уявлення — не вона сама».

 

Коли ми очистимо нашу свідомість від усього зайвого, чого ми набралися за все життя, коли навчимося протистояти численним викликам, які кидає нам сучасне суспільство, коли самоконтроль увійде в звичку, і ми залишимо у себе лише хороші та добрі думки, лише тоді ми і відчуємо незвичайне почуття — щастя! Лише тоді і прийде до нас здоров’я!

 

 

Євген Довбуш | Велика Епоха |


19.02.2013 2308 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

208
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1332
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2434 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3581
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2906
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2114

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

580

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

428

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1608

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1765
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

253
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

474
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

770
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4930
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

330
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

843
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10090
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

468
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

222
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

343
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

371
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

690