Афера на вулиці Грушевського, 20: боротьба мешканців триває

 

 

З квітня 2015 року у Івано-Франківському міському суді триває слухання справи №344∕4760∕15-а (суддя Бабій О. В.) за позовом Свиридова В. М. – мешканця кв. 15 будинку №20 по вулиці Грушевського до Івано-Франківського міськвиконкому про визнання протиправним рішення виконкому щодо скасування наданих йому раніше містобудівних умов та обмежень. Від імені Свиридова Володимира Михайловича за довіреністю діє його донька Перевозова Ірина Володимирівна.

 

Нещодавно в Івано-Франківському міському суді відбулося чергове судове слухання за даним позовом. 

 

Нагадаємо, чоловік оскаржив рішення органу місцевого самоврядування від 27 січня 2015 року. Цим рішенням скасовано дозвіл проведення будівельних робіт на горищі будинку по вулиці Грушевського 20, який є пам’яткою архітектури. Чоловік вважає такі дії виконавчого комітету протиправними.

 

На минулому засіданні представник позивача клопотала про виклик свідка. Цим свідком є експерт Івано-Франківської філії ДП УДНДІПМ "Діпромісто" Леонтій Босик, який робив два висновки щодо технічного стану несучих конструкцій будинку на вулиці Грушевського, 20.

 

«В матеріалах справи є дві копії висновків щодо технічного стану несучих конструкцій в будинку. Цей висновок складений сертифікованим інженером-проектувальником Івано-Франківської філії ДП УДНДІПМ "Діпромісто" Леонтієм Босиком. До висновків долучено кваліфікаційний сертифікат цього спеціаліста. Спеціаліст може бути залучений в адміністративному процесі за ухвали суду для надання безпосередньо технічної допомоги. В цьому технічному висновку подано план третього поверху, на якому знаходиться квартира №15 в будинку на вулиці Грушевського, 20. Там зазначено різну товщину стін, а спеціаліст може роз’яснити, як саме розміщено горище щодо стін і чому він зробив саме такий висновок», - зазначала на минулому засіданні представник позивача.

  

Днями на судовому засіданні суд заслухав експерта по обстеженню будівель Леонтія Босика, який пояснив, яким чином здійснював обстеження будинку на Грушевського 20.

 

Зокрема, за словами Босика, він досліджував стан будинку, тобто фізичний знос. Ці дані були необхідні для висновку технічного стану несучих конструкцій.

 

«До нас звернувся пан Свиридов, щоб обстежити квартиру. В межах квартири було дано заключення, чи можливе виконання робіт. Потім було інше звернення, що треба зробити висновок на весь будинок. Був зроблений експертний висновок на весь будинок, - розповів Босик - В мою задачу входить обстеження візуальні згідно нормативних документів, які діють у нашій державі – це правила визначення фізичного зносу житлових будинків. Це обстеження стін, перекриття, горища, фасадів і згідно цього візуального обстеження, згідно нормативів я описую його фізичний знос».

 

Як пояснив експерт «величина фізичного зносу елементів визначається візуальним обстеженням з використанням необхідних приладів, у винятках допускається можливість обстеження окремих конструктивів, якщо це можливо, візуально це є тріщини, якщо є, вивали, можливо десь тріщить штукатурка. Тут є таблиці, по тих таблицях я визначаю знос і даю заключення».

 

Також він розповів, що побачив під час огляду квартири та будинку:

 

«Цей будинок не має тріщин, не має такого руйнування», - відмітив Босик.

 

Відтак, зауважив, що висновок він робив два роки тому, знос будівлі визначав по таблицях, а також повідомив, що замовник перед цим подав йому поверхові плани.

 

Втім, мешканці сусідніх квартир, треті сторони у справі, впевнені, що Босик видав технічний висновок не дослідивши детально, в якому насправді стані знаходиться будинок.

 

Зокрема, вони відзначають, що Босик визнав на суді, що не був у сусідній квартирі №16, в якій проживає Олег Пелих та не зробив технічних висновків і зйомок.

 

Також експерт не оглянув стіни квартири №17 та не зафіксував всіх тріщин у квартирах. Натомість опирався на фотознімки, зроблені в квартирі № 14, в якій мешкає Ірина Юркевич. Як стверджує жінка, на фото зафіксована стіна, яка облицьована гіпсокартоном та стеля, де тріщин після євроремонту не видно.

 

«На рахунок фундаменту будинку 130-річної пам’ятки архітектури експертом Босиком Леонтієм взагалі не було зроблено технічного висновку», - сказала Ірина Юркевич.

 

Відтак, мешканці сусідніх квартир впевнені, що Висновок щодо технічного стану несучих конструкцій та можливості проведення реставрації з пристосуванням до горища до квартири №15 (наданий Леонтієм Босиком) Ірина Перевозова отримала шахрайським чином.

 

29 грудня 2015 року Ірина Юркевич написала заяву про кримінальне правопорушення до прокуратури. Зокрема, у своїй заяві жінка зауважує, що «технічний висновок Босиком був виготовлений за один день, що говорить про фальсифікацію важливого документу і про шахраювання з боку Перевозової Ірини Володимирівни з метою ввести в оману Департамент містобудування та архітектури міста, міськвиконком, Інспекцію Держархбудконтролю, громадськість, прокуратуру та суд.

Так, заява Свиридова В. М. на ім’я директора ДП Укрдерж НДПМ «Діпромісто» на виготовлення Технічного висновку щодо технічного стану несучих конструкцій та можливості проведення реставрації з пристосуванням горища над квартирою №15 за адресою : м. Івано-Франківськ, вул.. Грушевського, 20 надійшла 6.03.2014 року, реєстр №120. В той же день, 6.03.2014 такий Технічний висновок був виготовлений ».

 

«Такий обсяг робіт, висновок складається з двох томів, за один день виконати фізично неможливо. Оскільки треба було проводити розрахунки фізичного зносу конструктивних елементів будинку. Босик товщину стін у квартирах не міряв, та не вияснив де є несучі стіни», - впевнені мешканці сусідніх квартир.

 

Тому переконані, що стіни забудови на горищі, побудовані з дерев’яних колод, а також цегляна кладка висотою 60 см. та шириною 0,5 метра, знаходяться над тонкими не несучими стінами на третьому поверсі.

 

В залі суду Олег Пелих, який проживає у 16 квартирі даного будинку, поцікавився у Леонтія Босика, яким чином той визначав товщину стін. Експерт Босик відмітив, що товщину стіни визначав згідно плану, який був наданий йому у технічному паспорті.

 

 

Відтак, мешканці сусідніх квартир впевнені, що експерт Босик зробив та надав Технічний висновок щодо стану несучих конструкцій будинку, щоб виконати «замовлення» Свиридова-Перевозової та надати їм позитивний для них висновок.

 

Тому сусіди Свиридова, переконані, що його донька Перевозова та експерт Босик вчинили злочинні дії. Про це йдеться у вищезгаданій заяві Ірини Юркевич, поданій до Івано-Франківської прокуратури. Дана заява внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочате слідство.

 

 

 

 

 

Крім того, під час судового засідання Михайло Пастух, мешканець квартири №19 поцікавився у експерта різницею понять реставрація та реконструкція, на що не отримав конкретної відповіді.

 

 

На завершення Михайло Пастух запитав, чи нестиме відповідальність експерт, у випадку, якщо будинок завалиться :

 

 

Довідка Фіртки:

Будинок за адресою вул. Грушевського, 20 є пам’яткою архітектури місцевого значення, який за номером 177-іф є занесеним до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Він побудований у 1895 році і має ряд архітектурних особливостей, таких як тонке дерев’яне перекриття підлог-стель 2 см, яке не може витримувати значних додаткових вагових навантажень.

Моральний знос (амортизація) будинку, на 2014 рік згідно довідки ЄРЦ,  становить 92% . Згідно із технічною характеристикою стану будинку, наданою НДІ Проектреконструкція у 1997 році: фізичний знос фундаменту становив – 45%, стін – 50%, перекриття – 40%, сходів – 80%, даху – 30%, підлоги – 25%, дверей – 40%, загальний знос будинку становить 40,2 %. А з того часу минуло ще 14 років і фізичний знос будівлі збільшився, особливо у неремонтованій частині, де й будується мансарда.

 

Для наочності пропонуємо поглянути відео СтаніславськогоТБ, яке показує, в якому стані був будинок ще в липні 2015 року.

 

 

Мешканці квартир №14, 16, 17 та 19 вдячні народному депутату України Олександру Шевченку за надану безкоштовну юридичну допомогу.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Франківці захищають пам'ятку архітектури від незаконної надбудови

Через бажання франківця спорудити мансарду, архітектурна пам’ятка в Івано-Франківську, життя та здоров’я її мешканців опинились під загрозою

В Івано-Франківську відбудеться судовий «батл» між двома експертами, оцінки технічного стану будинку на Грушевського 20 яких суперечать одна одній


12.02.2016 3555 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

664
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1919 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1128 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

552
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11392 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

332

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1072

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1114

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1107
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

30
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

280
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1079
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

747
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2947
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4439
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18438
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

19
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

319
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

351
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

662