Афера чи профанація?

 
Я чемно чекав, доки пройдуть вибори, аби Руслан Романович Марцінків не міг використати свою улюблену відмазку про "політичне замовлення перед виборами".
Отож, про все по порядку.
 
1. До 25 жовтня ми були в карантині. Навіть двічі примудрилися втрапити до червоної карантинної зони, з якої ще покищо не вийшли.
 
2. З усіх карантинних і протиепідемічних заходів у місті застосували лише ОДИН - заборонили партнерські пологи, чим порушили чинне законодавство. Більше нічого не було.
 
3. Понад 3 місяці у нас в місті міський голова та його команда проводили концерти, збори, свята у дворах та іншого роду масові заходи, безкінечні агітаційні походи до шкіл. Був навіть концерт на стадіоні із масовим розпиття алкогольних напоїв. На вимогу надам посилання активістів, які це вже висвітлювали.
 
4. Міською владою активно нав'язувалася думка про те, що школи мають працювати. Мер виходив в ефіри і примудрився піаритися на небезпечних для нашого здоров'я речах.
 
5. Кожного разу ми чули, що присвоєння Івано-Франківську червоного карантинного статусу - це політичне замовлення проти мера-свободівця.
 
Цей список можна продовжити, але то ніяк не виправить ситуації.
 
Як змінилася ситуація після 25го жовтня?
 
1. Мер та його "команда" помітили, що ситуація в місті з CoVid19 дуже погана, але не критична.
 
2. У міських лікарнях закінчились ліжка для розміщення хворих на CoVid19. А щоб розвіяти будь-які маніпуляції, я зазначу, що закінчились абсолютно всі лікарняні ліжка, а не лише для хворих на CoVid19.
 
3. Великий борець з дистанційним навчанням відправив з 2 листопада 5-11 класи на дистанційне навчання.
 
4. І головне. Те в чому я вбачаю або АФЕРУ, або ПРОФАНАЦІЮ. Один із корпусів Міського клінічного перинатального центру переобладнають для лікування хворих на CoVid19. Мер та начальник міського УОЗ з усіх прасок заявляють, що корпус повністю ізольований від пологового будинку, будуть окремі входи, там кисень, все буде добре, все під контролем, ми там розмістимо 200 ліжок, щоб стабілізувати ситуацію. Що ж тут не так?
 
Почнемо з того, що стабілізувати ситуацію допомагають впровадження, дотримання та тотальний контроль протиепідемічних заходів. І мова не йде про закриття "всіх і вся", тут мова про соціальну дистанцію та її дотримання, масковий режим у громадських місцях, обробка рук антисептиками, просвітницька робота про все це із засобів масової інформації. 38 млн можна було не на піар своєї морди витратити, а на постійну просвітницьку роботу. Популяризація дистанційного навчання. Дистанційка це не є добре, але нам потрібно навчитися її сприймати, бо такі у нас зараз реалії. І контроль за виконанням та дотриманням цих всіх заходів. У нас же є КП "Добродій", поліція, національна гвардія.
 
А тепер про пологовий. Все, що вилетіло з рота мера та начальниці УОЗ з цього приводу суцільна брехня, окрім того, що відділення для ковідних хворих будуть на 2,3 та 5 поверхах корпусу. Від цього і будемо танцювати.
 
До цього корпусу можна зайти через 5 входів, але всі вони ведуть до одного ліфта та одних сходів, якими можна піднятися нагору.
 
У корпусі є 5 поверхів. Перший поверх - адміністративно-діагностичний. Саме туди водять щодня породіль на флюорографію. Якраз в той самий кабінет, в якому будуть обстежувати і хворих на CoVid19. На тому ж таки першому поверсі знаходиться приймальний покій, через який проходитимуть всі хворі на ковід. Також там є УЗД кабінет, де також зможуть обстежуватися ті ж таки хворі.
 
На другій половині третього поверха, котрий належить обласному перинатальному центру знаходиться відділення екстрагенітальної патології, де є вагітні жінки з важкою супутньою патологією, що супроводжує вагітність.
 
А на четвертому поверсі, котрий належить обласному перинатальному центру, знаходиться гінекологічне відділення з великою кількістю жінок і реанімація з важкохворими жінками. Контакт цих жінок з хворими на COVID неминучий, бо є лише одна спільна сходова клітка і один ліфт.
 
Є ще два пасажирські ліфти, проте вони заблоковані двома аптеками, які належать працівникам гінекологічного стаціонару і продовольчим магазином, котрий також належить працівниці гінекологічного відділеня.
 
Складається враження, що просто стало на часі, аби шматок "ковідного пирога" з держбюджету перепало і Стефанку - головному лікарю МПЦ.
 
Руслане Романовичу та пані Маріє Бойко, ви настільки переживали за здоров'я породіль, що заборонили партнерські пологи. Але вирішили ввалити в перинатальний центр ковідне відділення?
То що ж відбувається? Хто буде відповідати за цей п..дець?
 
Далі буде...


19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

778
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

775
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

425

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

367

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

837
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1046
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

653
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1511
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700