Абітурієнти на контракт зможуть претендувати на освітні гранти

Реалізація програми державних освітніх грантів: додаткові можливості для вступників УКД

Нові умови фінансування вищої освіти: державні гранти для вступників УКД

Кабінет Міністрів України погодив пропозицію Міністерства освіти і науки стосовно реалізації експериментального проєкту щодо надання державних грантів на здобуття вищої освіти протягом двох років.

Що ж чекає на вступників цьогоріч і які нововведення передбачає грантова система освіти - про це розповімо нижче.

Вища освіта трансформується та оновлюється відповідно до викликів та вимог часу. Зокрема, нинішня реформа - це відмова від традиційного державного фінансування навчання, яке є пережитком так званої радянської спадщини.

Цьогоріч вступники, які претендують на навчання на контракті, матимуть унікальну можливість отримати додаткову фінансову підтримку — державний грант. Це допоможе частково покрити вартість навчання на будь-якій бакалаврській програмі.

Студентам, які ж вступають  на бюджет, держава оплачує всю вартість навчання. Державні гранти не впливатимуть на тих студентів, які цьогоріч вступають на бюджет, вони отримують від держави оплату повної вартості навчання.

Державний грант — це можливість для вступників, які здобуватимуть першу вищу освіту за контрактом, отримати від 15 тисяч гривень і більше впродовж року для покриття частини вартості навчання. Пропоновані гранти передбачаються двома типами: І (15 тисяч гривень) та ІІ (25 тисяч гривень). Для того, щоб отримати грант І типу, потрібно скласти НМТ на 150 і більше балів, ІІ типу - 170 балів та більше. Сума гранту може бути вищою, оскільки передбачається її збільшення на коефіцієнт спеціальності (три коефіцієнти - 1,5, 1,3 та 1).

Грантова система - це нововведення, якого насправді зараз потребує наша держав а. Згідно з пропонованою освітньою інновацією абітурієнти матимуть змогу скористатися визначеною грантовою сумою, яку зможуть спрямувати для здобуття освіти в будь-якому університеті.Сам грант надаватимуть на чотири роки.

Сума індексуватиметься відповідно до рівня інфляції, тобто в разі збільшення вартості навчання збільшиться й сума гранту. Нова система передбачає, що абітурієнти конкуруватимуть за більшу суму гранту від держави, а ЗВО – за кошти платників податків.

Важливо,  що студенти, які навчатимуться за державні гранти або власні кошти, не матимуть зобов'язань щодо відпрацювання.

Що ж до приватних університетів, зауважимо, що вони вже не перший рік працюють за грантовою системою освіти, яка є зручною та привабливою для вступників.  Щобільше, в Університеті Короля Данила вже понад 7 років амбітним, креативним і талановитим молодим людям пропонують навчатися за грантовими програмами.

Зокрема, завдяки унікальним умовам навчання, реалізованим за підтримки Фонду імені отця Івана Луцького, здобувачі можуть обирати популярні та престижні спеціальності і навчатися абсолютно безоплатно. Вирішувати винятково вступникам, проте переваги такої форми навчання очевидні!

«Вища освіта в Україні зазнає постійних трансформацій. Щодо цього оновлення зауважу, що насправді воно відповідає усім викликам часу та спрощує багато аспектів, які виникають у студентів під час вступу.

Зокрема, така реформа сприятиме не тільки раціональному розподілу державних коштів між університетами, але й допоможе зберегти людський капітал для подальшої реалізації своїх амбіцій саме в Україні. Крім того, студенти зможуть орієнтуватися винятково на власні бажання та творчі уподобання при виборі вишу, а не на рейтинг та кількість державних місць.

До слова, Університет Короля Данила давно пропонує гранти на навчання в межах реалізації діяльності Фонду імені отця Івана Луцького. Такою можливістю скористалися вже сотні студентів», - зазначає проректор із методичної роботи УКД Ярослав Штанько.

Реклама


19.07.2024 340
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

861
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

933
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4751
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7079 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9873 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3940 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

276

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

961

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1723

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1860
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3282
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

434
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

715
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

361
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1499
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1476 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1407
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25437 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

471 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

904
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

607
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

524