Юрію Веретко — 38 років, 19 з яких — чоловік живе з розсіяним склерозом.
Фіртка розповідала історію чоловіка. Після виходу матеріалу та завдяки небайдужим людям, Юрію вдалось розпочати лікування. Чоловік ділиться, після цього став почувати себе куди краще. Зокрема, покращилась його мова та рухи.
На початку лютого 2024 року в чоловіка був черговий курс програми лікування, що вже триває майже три роки. Результат від лікування є, запевняє Юрій.
«Результат я відчуваю добрий — хвороба не прогресує. Я вже майже не користуюсь окулярами. Зараз я намагаюся рідше використовувати тростину, намагаюсь підтримувати фізичну активність. Я щиро вдячний кожному, хто взяв участь у моїй долі. Ви мене врятували!Далі я збираюся використовувати будь-яку можливість, яку запропонують лікарі. Втім, найголовніше я намагатимусь вбудуватися у суспільство та життя. Дякую вам ще раз, друзі! Бережіть себе!», — поділився Юрій.
Оскільки ліки позитивно діють та зупиняють розвиток хвороби, вкрай важливо не зупиняти лікування, яке є довгим і дорогим процесом, що включає медикаментозну терапію, реабілітацію та постійну підтримку.
Наразі певна група препаратів для лікування забезпечується на державному рівні, але в Україні мізерний відсоток хворих отримують ліки безплатно. Й попри те, що хвороба невиліковна, сьогодні існують напрями терапії, які підтримують хворого й уповільнюють прогресування.
Водночас ліки відіграють ключову роль у лікуванні розсіяного склерозу, допомагаючи зменшити симптоми, уповільнити прогресування хвороби та покращити якість життя пацієнтів.
Вкотре закликаємо, будьмо милосердні та співчутливі — разом ми можемо подарувати чоловіку шанс на повноцінне життя.
Допомогу можна надсилати на картку ПриватБанку: 5168 7451 2244 8886 — Веретко Юрій Петрович.
Кожна гривня є тим рятівним колом, яке допомагає Юрію повернутися до активного життя.
Довідково: розсіяний склероз — невиліковне неврологічне захворювання, при якому пошкоджуються нерви головного і спинного мозку, що веде до інвалідності.
Це хвороба молодого віку. Найчастіше початок хвороби припадає на 30-40 років, рідше — 20.
Статистичні дані свідчать, що в Україні близько 20 000 хворих на розсіяний склероз. Проте точна кількість хворих достовірно невідома. Статистику щодо інвалідності хворих на розсіяний склероз у нас також не ведуть.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: