986 калушан офіційно володіють зброєю. Міський голова — теж

 

Як з’ясували "Вікна", отримати у Калуші зброю не дуже складно. Варто мати медичну довідку встановленого зразка, копію договору страхування, заповнити клопотання і заяву, оплатити 172 гривні, і Ви — повноцінний власник мисливської нарізної, комбінованої, гладкоствольної, пневматичної зброї чи газового пістолета.

 

Як повідомив старший інспектор дозвільної системи Калуського МВ УМВС в Івано-Франківській області Василь Грещук, всього у міськвідділі зареєстровано 620 мешканців Калуша та Калуського району — власників гладкоствольної зброї, 68 — нарізної, 3 — комбінованої, 10 — холодної, 69 — спецзасобів травматичної дії, 216 — власників газової зброї.

 

Також на території міськвідділу УМВС розташовані 3 об’єкти дозвільної системи: Центр поштового зв’язку №2 (власниками 24-х пістолетів є переважно жінки. — Авт.), Ощадбанк, де зареєстровано 7 пістолетів та 1 автомат, та ДП “Калуське лісове господарство”, працівники якого володіють 38-ма гладкоствольними рушницями.

 

У Калуському міськвідділі УМВС можна отримати дозвіл на мисливську гладкоствольну і газову зброю, а на решту — нарізну та спецзасоби травматичної дії — у секторі дозвільної системи управління громадської безпеки УМВС в Івано-Франківській області.

 

Отож, щоб отримати дозвіл на придбання мисливської нарізної, комбінованої, гладкоствольної, пневматичної зброї, арбалетів та пістолетів і револьверів для відстрілу гумовими кулями необхідно подати такі документи: письмове клопотання на ім’я начальника МВ УМВС; заповнену картку-заяву; медичний висновок лікувального закладу про відсутність протипоказань, що перешкоджають придбанню зброї; копію договору страхування; довідку про проходження вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування; платіжне доручення (квитанцію) установи банку про оплату послуг за видачу такого дозволу; довідку про наявність чи відсутність судимості. Медична довідка має встановлену форму 127-о включно з висновками нарколога та психіатра.

 

Громадянам із “непогашеною” судимістю дозвіл на зазначену зброю не надається. За реєстрацію дозволу на зброю необхідно заплатити 172 гривні, а при перереєстрації, яка передбачена раз на 3 роки, — 34 гривні. Але є нюанс: для отримання дозволу на придбання пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії (зокрема, так званих газових пістолетів. — Авт.) також потрібно подати документ, який дає підстави для видачі такого дозволу.

 

До переліку осіб, які мають право на придбання засобів активної оборони (пістолетів і револьверів для відстрілу гумовими кулями), належать: працівники суду, правоохоронних органів і їхні близькі родичі, а також особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві, журналісти і позаштатні журналісти, депутати України, члени суспільних формувань із охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовці (крім тих, хто проходить термінову військову службу. — Авт.), держслужбовці, які мають категорії і ранги.


— Кожних три роки власники зазначеної зброї мають пройти її перереєстрацію, — стверджує Василь Грещук. — Треба поновити медичну довідку про відсутність протипоказань, які перешкоджають володінню зброєю, і надати копію договору страхування та квитанцію про оплату послуг за перереєстрацію зброї.

 

Довідка. Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 червня 1992 р. №2471-12 “Про право власності на окремі види майна” правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, а мисливської нарізної зброї — 25-річного віку, на холодну та пневматичну зброю — 18-річного віку. Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак, власник зброї повинен забезпечити її безумовну схоронність.


03.10.2011 2386 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

766
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2732
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1708 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3838
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5604
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1788

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

309

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

294

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

457

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

990
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

588
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

585
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

863
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2105
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

632
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

956
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5019
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1181
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

502 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

704
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

483
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

807