986 калушан офіційно володіють зброєю. Міський голова — теж

 

Як з’ясували "Вікна", отримати у Калуші зброю не дуже складно. Варто мати медичну довідку встановленого зразка, копію договору страхування, заповнити клопотання і заяву, оплатити 172 гривні, і Ви — повноцінний власник мисливської нарізної, комбінованої, гладкоствольної, пневматичної зброї чи газового пістолета.

 

Як повідомив старший інспектор дозвільної системи Калуського МВ УМВС в Івано-Франківській області Василь Грещук, всього у міськвідділі зареєстровано 620 мешканців Калуша та Калуського району — власників гладкоствольної зброї, 68 — нарізної, 3 — комбінованої, 10 — холодної, 69 — спецзасобів травматичної дії, 216 — власників газової зброї.

 

Також на території міськвідділу УМВС розташовані 3 об’єкти дозвільної системи: Центр поштового зв’язку №2 (власниками 24-х пістолетів є переважно жінки. — Авт.), Ощадбанк, де зареєстровано 7 пістолетів та 1 автомат, та ДП “Калуське лісове господарство”, працівники якого володіють 38-ма гладкоствольними рушницями.

 

У Калуському міськвідділі УМВС можна отримати дозвіл на мисливську гладкоствольну і газову зброю, а на решту — нарізну та спецзасоби травматичної дії — у секторі дозвільної системи управління громадської безпеки УМВС в Івано-Франківській області.

 

Отож, щоб отримати дозвіл на придбання мисливської нарізної, комбінованої, гладкоствольної, пневматичної зброї, арбалетів та пістолетів і револьверів для відстрілу гумовими кулями необхідно подати такі документи: письмове клопотання на ім’я начальника МВ УМВС; заповнену картку-заяву; медичний висновок лікувального закладу про відсутність протипоказань, що перешкоджають придбанню зброї; копію договору страхування; довідку про проходження вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування; платіжне доручення (квитанцію) установи банку про оплату послуг за видачу такого дозволу; довідку про наявність чи відсутність судимості. Медична довідка має встановлену форму 127-о включно з висновками нарколога та психіатра.

 

Громадянам із “непогашеною” судимістю дозвіл на зазначену зброю не надається. За реєстрацію дозволу на зброю необхідно заплатити 172 гривні, а при перереєстрації, яка передбачена раз на 3 роки, — 34 гривні. Але є нюанс: для отримання дозволу на придбання пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії (зокрема, так званих газових пістолетів. — Авт.) також потрібно подати документ, який дає підстави для видачі такого дозволу.

 

До переліку осіб, які мають право на придбання засобів активної оборони (пістолетів і револьверів для відстрілу гумовими кулями), належать: працівники суду, правоохоронних органів і їхні близькі родичі, а також особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві, журналісти і позаштатні журналісти, депутати України, члени суспільних формувань із охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовці (крім тих, хто проходить термінову військову службу. — Авт.), держслужбовці, які мають категорії і ранги.


— Кожних три роки власники зазначеної зброї мають пройти її перереєстрацію, — стверджує Василь Грещук. — Треба поновити медичну довідку про відсутність протипоказань, які перешкоджають володінню зброєю, і надати копію договору страхування та квитанцію про оплату послуг за перереєстрацію зброї.

 

Довідка. Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 червня 1992 р. №2471-12 “Про право власності на окремі види майна” правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, а мисливської нарізної зброї — 25-річного віку, на холодну та пневматичну зброю — 18-річного віку. Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак, власник зброї повинен забезпечити її безумовну схоронність.


03.10.2011 2347 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

326
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1395
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2547 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3632
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2971
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2146

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

615

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

466

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1635

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1799
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

286
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

503
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

802
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4986
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

358
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

879
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10126
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

510
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

263
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

373
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

400
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

721