986 калушан офіційно володіють зброєю. Міський голова — теж

 

Як з’ясували "Вікна", отримати у Калуші зброю не дуже складно. Варто мати медичну довідку встановленого зразка, копію договору страхування, заповнити клопотання і заяву, оплатити 172 гривні, і Ви — повноцінний власник мисливської нарізної, комбінованої, гладкоствольної, пневматичної зброї чи газового пістолета.

 

Як повідомив старший інспектор дозвільної системи Калуського МВ УМВС в Івано-Франківській області Василь Грещук, всього у міськвідділі зареєстровано 620 мешканців Калуша та Калуського району — власників гладкоствольної зброї, 68 — нарізної, 3 — комбінованої, 10 — холодної, 69 — спецзасобів травматичної дії, 216 — власників газової зброї.

 

Також на території міськвідділу УМВС розташовані 3 об’єкти дозвільної системи: Центр поштового зв’язку №2 (власниками 24-х пістолетів є переважно жінки. — Авт.), Ощадбанк, де зареєстровано 7 пістолетів та 1 автомат, та ДП “Калуське лісове господарство”, працівники якого володіють 38-ма гладкоствольними рушницями.

 

У Калуському міськвідділі УМВС можна отримати дозвіл на мисливську гладкоствольну і газову зброю, а на решту — нарізну та спецзасоби травматичної дії — у секторі дозвільної системи управління громадської безпеки УМВС в Івано-Франківській області.

 

Отож, щоб отримати дозвіл на придбання мисливської нарізної, комбінованої, гладкоствольної, пневматичної зброї, арбалетів та пістолетів і револьверів для відстрілу гумовими кулями необхідно подати такі документи: письмове клопотання на ім’я начальника МВ УМВС; заповнену картку-заяву; медичний висновок лікувального закладу про відсутність протипоказань, що перешкоджають придбанню зброї; копію договору страхування; довідку про проходження вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування; платіжне доручення (квитанцію) установи банку про оплату послуг за видачу такого дозволу; довідку про наявність чи відсутність судимості. Медична довідка має встановлену форму 127-о включно з висновками нарколога та психіатра.

 

Громадянам із “непогашеною” судимістю дозвіл на зазначену зброю не надається. За реєстрацію дозволу на зброю необхідно заплатити 172 гривні, а при перереєстрації, яка передбачена раз на 3 роки, — 34 гривні. Але є нюанс: для отримання дозволу на придбання пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії (зокрема, так званих газових пістолетів. — Авт.) також потрібно подати документ, який дає підстави для видачі такого дозволу.

 

До переліку осіб, які мають право на придбання засобів активної оборони (пістолетів і револьверів для відстрілу гумовими кулями), належать: працівники суду, правоохоронних органів і їхні близькі родичі, а також особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві, журналісти і позаштатні журналісти, депутати України, члени суспільних формувань із охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовці (крім тих, хто проходить термінову військову службу. — Авт.), держслужбовці, які мають категорії і ранги.


— Кожних три роки власники зазначеної зброї мають пройти її перереєстрацію, — стверджує Василь Грещук. — Треба поновити медичну довідку про відсутність протипоказань, які перешкоджають володінню зброєю, і надати копію договору страхування та квитанцію про оплату послуг за перереєстрацію зброї.

 

Довідка. Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 червня 1992 р. №2471-12 “Про право власності на окремі види майна” правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, а мисливської нарізної зброї — 25-річного віку, на холодну та пневматичну зброю — 18-річного віку. Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак, власник зброї повинен забезпечити її безумовну схоронність.


03.10.2011 2366 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

937 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

826
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1636
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2272
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4255 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3254

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

239

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

475

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

417

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

881
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

657
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

698
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

983
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1111
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

697
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6282
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1772
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31792 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1582
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

787 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

748