Днями Центральна виборча комісія завершила прийом документів кандидатів у народні депутати висунутих партіями та в порядку самовисунення в окремих мажоритарних округах. Тож вже зараз можемо визначити приблизну розстановку електоральних позицій основних претендентів на звитягу в округах Прикарпаття.
Судячи з кадрових ротацій, здійснених Порошенком, Президент прагне покладатися на людей, які були його бізнес-партнерами або топ-менеджерами виборчої кампанії. Один з них кандидат в нардепи по 84 виборчому округу (Тисменицький, Тлумацький, частина Галицького району та частина Івано-Франківська(приміські села), керівник обласного виборчого штабу Порошенка на останніх президентських виборах Михайло Довбенко. Довбенко зміг забезпечити в нашій області третій по Україні електоральний результат для чинного Президента. Більше за Порошенка проголосували лише на його рідній Вінничині та в сусідній Львівщині. Як звично буває у випадку балотування провладних кандидатів, Довбенко автоматично переймає на себе наслідки дій чинної влади. При цьому досить важко визначити індикатор сприйняття кандидата у системі координат «позитив/негатив». Можна припустити, що через відношення до провладного політичного бренду, незручних запитань до Михайла Довбенка від виборців, журналістів і активної громадськості буде куди більше, ніж до інших претендентів на депутатство по цьому округу.
Вірогідно, боротьба за депутатський мандат в окрузі розгорнеться між Михайлом Довбенком та Василем Кіндієм – керівником Івано-Франківського регіонального відділення «ПП «ОККОНАФТОПРОДУКТ», дочірньої компанії «Концерну Галнафтогаз». За Кіндія грає бренд «Самопомочі» та досвід управлінської та громадсько-політичної діяльності. Під керівництвом Василя Кіндія введено в дію 30 автозаправок в області, він тричі обирався депутатом Галицької районної ради.
В складному положенні опинився претендент від «Батьківщини» Микола Зелінський. Зелінський, який є головою Тисменицької РДА, знаходиться в своєрідному «підвішеному стані» в зв’язку з очевидним бажанням нового голови Івано-Франківської ОДА привести до влади власну команду керівників в районах, сформувавши довірену вертикаль в області. Формування такої команди керівників – це тільки питання часу. А те, що голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук пообіцяв не змінювати голів районних адміністрацій на час виборів є лише короткотерміновою відстрочкою для представника «Батьківщини» Миколи Зелінського. Важке питання про те, що зможе в майбутньому запропонувати «Батьківщина», яка, вірогідно, займе опозиційну нішу в новій Верховній Раді для Зелінського. Тому для нього ці вибори фактично все або нічого, що є мотиваційним чинником, проте водночас й серйозним фактором психологічного тиску на кандидата у виборчій кампанії.
Подейкують про можливу участь у виборах по цьому округу й директора ОТБ « Галичина» Ольги Бабій, яка, начебто, вже подала документи в ЦВК.
Спробують поборотися за мандат й інші претенденти. Зокрема, вирішив спробувати свої сили на цьому окрузі й Роман Вірастюк, брат стронгмена Василя Вірастюка (суб’єкт висування «Народний Фронт»), шиномонтажник Сергій Сергенюк (самовисуванець) та контролер ТВО «Фра-М» Петро Білан (може бути технічним кандидатом Михайла Довбенка, оскільки будучи членом партії «УДАР», яка сформувала спільний виборчий список з президентською політсилою, бере участь у волевиявленні в якості самовисуванця). Схоже, для переліченої трійці ці вибори швидше проба сил або технічна роль, ніж реальна нагода поборотися за такий ласий депутатський мандат. Побачимо рівень виборчої активності цих кандидатів.